Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Samotność osób starszych

samotnosc starszych

Program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ powstał w odpowiedzi na samotność starszych osób. Prowadzimy go nieprzerwanie od 2003 r., dając darczyńcom możliwość płatności cyklicznych, co umożliwia regularne wspieranie osamotnionych seniorów. Obecnie pod naszą stałą opieką ponad 300 seniorów z Warszawy, Lublina, Poznania i Pruszkowa.

Pomagają im nasi wolontariusze. Każdy wolontariusz odwiedza regularnie jednego podopiecznego. W ten sposób tworzą się więzi, bliskie relacje, a nawet międzypokoleniowe przyjaźnie na wiele lat.

Wolontariuszom zapewniamy szkolenia, ubezpieczenie oraz wsparcie merytoryczne koordynatora wolontariatu. Program prowadzimy przez cały rok i obecnie uczestniczy w nim ponad 300 wolontariuszy.

Wiele osób po 80. czy 90. roku życia nie ma już ani rodziny, ani przyjaciół. Skazani na samotność tracą sens życia. 3/10 badanych seniorów (80+) doświadcza samotności i izolacji, a 1/20 nigdy nie wychodzi z domu, wg badania zrealizowanego przez agencję ARC Rynek i Opinia na zlecenie Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

Ta sytuacja diametralnie zmienia się, gdy w życiu starszego człowieka pojawia się przyjazna i troskliwa osoba, która z szacunkiem i uwagą potrafi go wysłuchać, regularnie raz w tygodniu go odwiedza oraz systematycznie dzwoni, żeby zapytać o samopoczucie.

To właśnie stała obecność drugiego człowieka jest tym, czego starsze samotne osoby potrzebują najbardziej, dlatego tak ważny jest dla nas Program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ.

               

Więcej informacji o Programie TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ:

  • najdziesz na stronie: https://www.malibracia.org.pl/obecnosc
  • uzyskasz dzwoniąc do Elżbiety Ślązek, Koordynatorki       ds. Fundraisingu i Komunikacji w naszym Stowarzyszeniu, tel. 22 635 13 64

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież