header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Woda Jurajska z Postępu

Jurajska Jura Krakowska

Sięgaj, gdzie smog nie sięga – po Jurajską, Naturalną Wodę Mineralną z głębi Jury.

Jesteśmy coraz bardziej świadomi problemów ekologicznych współczesnego świata, a także wynikających z nich zagrożeń dla zdrowia. Jednym z nich jest smog – mgła, zawierająca zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego.

Trudno go uniknąć szczególnie w większych miastach. Okazuje się jednak, że możemy się przed nim chronić, a także wybierać produkty wolne od zanieczyszczeń. Czerpana z głębi Jury, z terenów objętych ochroną Naturalna Woda Mineralna Jurajska to doskonały przykład, że możemy pić w 100% krystalicznie czystą wodę każdego dnia.

infografika jurajska

Jak chronić się przed smogiem

Smog to głównie pyły i gazy pochodzące ze spalin samochodowych, spalania węgla w piecach, czy z zakładów przemysłowych. Polska zajmuje niechlubne wysokie miejsce w rankingu najbardziej skażonych smogiem krajów Unii Europejskiej. Nawet krótkotrwały kontakt z zanieczyszczeniami może prowadzić do zmęczenia, złego samopoczucia, czy problemów z układem oddechowym.

Co możemy robić, żeby chronić się przed tym zjawiskiem? Kiedy jakość powietrza jest niezadowalająca warto ograniczyć przebywanie na zewnątrz do minimum. Sięgajmy po cieszące się coraz większą popularnością maski antysmogowe, chroniące przed szkodliwymi pyłami. W domach możemy zainstalować oczyszczacze powietrza lub zaopatrzyć się w rośliny, ograniczające obecność szkodliwych substancji w powietrzu, np. skrzydłokwiat czy paprotkę.

Wybieraj mądrze

A co z żywnością, skoro coraz więcej mówi się o wpływie smogu na skażenie gleby i roślinności, a co za tym idzie - artykułów, które spożywamy? Należy świadomie sięgać po produkty, które nie zostały wystawione na długotrwały kontakt ze smogiem. Kluczowym produktem, który dostarczamy do naszego organizmu każdego dnia jest woda. Ważne, aby była krystalicznie czysta, wolna od wszelkich zanieczyszczeń.

Czy to możliwe? Otóż tak. Naturalna Woda Mineralna Jurajska wydobywana jest na chronionym prawnie i czystym ekologicznie terenie Jury Krakowsko–Częstochowskiej. Czerpana z poziomu triasowego, zbudowanego ze skał, które formowały się ponad 200 mln lat temu. Ujęcie wody przykrywa warstwa iłów, dolomitów i wapieni o wysokości 13–piętrowego budynku, co stanowi naturalną izolację przed wszelkimi zanieczyszczeniami z powierzchni terenu. Współczesne wody opadowe nie docierają do ujęcia Jurajskiej, co gwarantuje jej nieskazitelną czystość.

Wiele zalet

Naturalna Woda Mineralna Jurajska, wskutek procesów mineralizacji trwających tysiące lat, jest nasycona związkami wapnia i magnezu. Warto pamiętać, że nie wszystkie wody dostępne w sklepach to wody mineralne, jak Jurajska – czyli posiadające w swoim składzie ważne dla organizmu minerały. Jurajska należy do wód średniozmineralizowanych, niskosodowych, o zrównoważonym i stabilnym składzie mineralnym i dlatego rekomendowana jest do codziennego spożywania przez całą rodzinę. Posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, co potwierdza jej doskonałą jakość. Ta unikalna, krystalicznie czysta woda wpisuje się w aktualne prozdrowotne trendy i cieszy zaufaniem konsumentów.

Co mówią badania?

„Wiek wody to w przybliżeniu (…) 10 tys. lat, co oznacza, że woda ta ostatni raz miała kontakt z powierzchnią terenu kilka tysięcy lat temu, czyli wtedy, kiedy na naszych ziemiach nie było ludzi lub ich wpływ na środowisko był znikomy – podkreśla dr Lidia Razowska-Jaworek z Państwowego Instytutu Geologicznego. - Warstwa izolująca „nie dopuszcza” żadnych śladów działalności człowieka do zbiornika wodonośnego w rejonie ujęcia wody mineralnej Jurajska, w tym wszelkich zanieczyszczeń. Jest to woda w pełni naturalna, można powiedzieć „dziewicza”, nietknięta ludzką ręką”.*Konieczko Grzegorz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Zgrzytasz zębami w nocy?

  Zgrzytanie zębami to poważna dolegliwość, która może dotyczyć aż 10 proc. dorosłej populacji. Obolała szczęka, gorsza estetyka i kondycja zębów, ich utrata, chroniczne bóle głowy, niekorzystny wpływ na samopoczucie oraz zdrowie ogólne – to tylko niektóre z grożących konsekwencji. Jak uporać się z problemem?

  Skąd wiedzieć, że cierpisz na bruksizm?

  Bruksizm to dość powszechne zaburzenie pracy stawu skroniowo-żuchwowego, które przejawia się niekontrolowanym zgrzytaniem i zaciskaniem zębów. Występuje zarówno u dorosłych (najczęściej między 25. a 44 r.ż.), jak i dzieci.

  Więcej…  
 • Okulary przywracają młodość

  Wyraźny obraz widziany z każdej odległości to komfort, na który w pewnym wieku mało kto może sobie pozwolić. Korzystanie z kilku par okularów, które zapewnią odpowiednie widzenie od dali do bliży jest dość uciążliwe. Co można zrobić, aby doskonale widzieć niezależnie od wieku? Czy można pozbyć się często używanej po 40-stce „drugiej pary okularów do czytania” ?

  Narząd wzroku jest jednym z najważniejszych dla człowieka, bo dzięki niemu odczytujemy ogromną ilość bodźców określających otoczenie i warunkujących postrzeganie świata. Nasze oczy dostarczają nam wielu informacji o odległościach, kształtach, ruchu oraz barwach. Dobry wzrok jest niezbędny w każdej pracy zawodowej.

  Więcej…  
 • Walentynki a nasze serce

  Każdego dnia „bije” 100 tysięcy razy. Przez całe życie wielokrotnie więcej - ponad 3,5 miliarda. W godzinę toczy ponad 300 litrów krwi. Dzięki jego niezmordowanej pracy żyjemy. Serce - symbol miłości, którego - jak na ironię – większość Polaków nie kocha. Specjaliści CM Medyceusz w Walentynki radzą, jak i dlaczego trzeba dbać o serce?

  Serce wtłacza w nas życie – niemal dosłownie. Jest naszą wewnętrzną pompą, pozwalającą zamienić w płucach odtlenowaną krew z żył i tętnicami tchnąć ją natlenowaną do najdalszych zakątków ciała. Bez tego procesu nie da się żyć. Co robić zatem, aby utrzymywać serce w dobre formie?

  Więcej…  
 • Przebarwienia na skórze

  Ciemniejsze plamy na skórze to dla wielu kobiet przyczyna dyskomfortu, powodująca utratę pewności siebie. Przebarwienia na twarzy czy dekolcie, choć mogą zostać ukryte pod warstwą makijażu, nie znikają samoistnie – do tego potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja. Czym charakteryzują się te zmiany oraz jak sobie z nimi radzić, podpowiada Olga Kamińska, Training Manager marki Biologique Recherche.

  Dlaczego przebarwienia pojawiają się na naszej skórze?

  Więcej…  
 • Jak zadbać o gładkość naszych stóp?

  Gdy nasze pięty są zrogowaciałe najczęściej sięgamy po tradycyjne pumeksy, które jednak są mało praktyczne. Warto postawić na marokański pumeks Hammam, który wytwarza się z bogatej w minerały, glinki czerwonej. Dzięki wygodnej rączce, wyżłobionym rowkom, a także odpowiedniej wielkości i twardości - pozwoli cieszyć się gładkimi stopami.

  Więcej…  
 • Kolonoskopia wirtualna

  Zauważasz u siebie dolegliwości takie jak krwawienia z odbytu, utrzymującą się biegunkę, ból czy parcie na stolec? Nie lekceważ ich i nie traktuj jak wirtualnych problemów. Mogą bowiem zwiastować realną chorobę – nawet raka jelita grubego. W diagnozie może pomóc wirtualna kolonoskopia. Na czym polega to badanie i kiedy warto je wykonać?

  Co to jest wirtualna kolonoskopia i kiedy dobrze ją wykonać?

  Więcej…  

Aktualności seniora

Chroniczne zmęczenie i senność

W Polsce choruje na cukrzycę trzy miliony osób. Co powinno zaniepokoić i zmobilizować nas do sprawdzenia ryzyka zachorowania? Test do samodzielnego zmierzenia ryzyka zachorowania na cukrzycę.

Więcej…

Ból brzucha

Kłujący ból brzucha – w zależności od lokalizacji bólu i jego natężenia może sugerować wystąpienie różnych poważnych chorób; zwłaszcza, jeżeli towarzyszą mu dodatkowe objawy, takie jak gorączka czy wymioty. Co oznacza ból występujący w poniżej opisanych miejscach?

Więcej…

Badania wątrobowe

Próby wątrobowe jest to badanie z krwi, mające na celu ocenić stan wątroby. Osoby w przypadku których zachodzi podejrzenie co do nieprawidłowego funkcjonowania lub uszkodzenia tego narządu są kierowane na badania oznaczające poziom: ALAT, ALP, AspAT, GGTP, LDH, Bilirubiny całkowitej, ChE.

Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Wyszukiwanie