header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Woda Jurajska z Postępu

Jurajska Jura Krakowska

Sięgaj, gdzie smog nie sięga – po Jurajską, Naturalną Wodę Mineralną z głębi Jury.

Jesteśmy coraz bardziej świadomi problemów ekologicznych współczesnego świata, a także wynikających z nich zagrożeń dla zdrowia. Jednym z nich jest smog – mgła, zawierająca zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego.

Trudno go uniknąć szczególnie w większych miastach. Okazuje się jednak, że możemy się przed nim chronić, a także wybierać produkty wolne od zanieczyszczeń. Czerpana z głębi Jury, z terenów objętych ochroną Naturalna Woda Mineralna Jurajska to doskonały przykład, że możemy pić w 100% krystalicznie czystą wodę każdego dnia.

infografika jurajska

Jak chronić się przed smogiem

Smog to głównie pyły i gazy pochodzące ze spalin samochodowych, spalania węgla w piecach, czy z zakładów przemysłowych. Polska zajmuje niechlubne wysokie miejsce w rankingu najbardziej skażonych smogiem krajów Unii Europejskiej. Nawet krótkotrwały kontakt z zanieczyszczeniami może prowadzić do zmęczenia, złego samopoczucia, czy problemów z układem oddechowym.

Co możemy robić, żeby chronić się przed tym zjawiskiem? Kiedy jakość powietrza jest niezadowalająca warto ograniczyć przebywanie na zewnątrz do minimum. Sięgajmy po cieszące się coraz większą popularnością maski antysmogowe, chroniące przed szkodliwymi pyłami. W domach możemy zainstalować oczyszczacze powietrza lub zaopatrzyć się w rośliny, ograniczające obecność szkodliwych substancji w powietrzu, np. skrzydłokwiat czy paprotkę.

Wybieraj mądrze

A co z żywnością, skoro coraz więcej mówi się o wpływie smogu na skażenie gleby i roślinności, a co za tym idzie - artykułów, które spożywamy? Należy świadomie sięgać po produkty, które nie zostały wystawione na długotrwały kontakt ze smogiem. Kluczowym produktem, który dostarczamy do naszego organizmu każdego dnia jest woda. Ważne, aby była krystalicznie czysta, wolna od wszelkich zanieczyszczeń.

Czy to możliwe? Otóż tak. Naturalna Woda Mineralna Jurajska wydobywana jest na chronionym prawnie i czystym ekologicznie terenie Jury Krakowsko–Częstochowskiej. Czerpana z poziomu triasowego, zbudowanego ze skał, które formowały się ponad 200 mln lat temu. Ujęcie wody przykrywa warstwa iłów, dolomitów i wapieni o wysokości 13–piętrowego budynku, co stanowi naturalną izolację przed wszelkimi zanieczyszczeniami z powierzchni terenu. Współczesne wody opadowe nie docierają do ujęcia Jurajskiej, co gwarantuje jej nieskazitelną czystość.

Wiele zalet

Naturalna Woda Mineralna Jurajska, wskutek procesów mineralizacji trwających tysiące lat, jest nasycona związkami wapnia i magnezu. Warto pamiętać, że nie wszystkie wody dostępne w sklepach to wody mineralne, jak Jurajska – czyli posiadające w swoim składzie ważne dla organizmu minerały. Jurajska należy do wód średniozmineralizowanych, niskosodowych, o zrównoważonym i stabilnym składzie mineralnym i dlatego rekomendowana jest do codziennego spożywania przez całą rodzinę. Posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, co potwierdza jej doskonałą jakość. Ta unikalna, krystalicznie czysta woda wpisuje się w aktualne prozdrowotne trendy i cieszy zaufaniem konsumentów.

Co mówią badania?

„Wiek wody to w przybliżeniu (…) 10 tys. lat, co oznacza, że woda ta ostatni raz miała kontakt z powierzchnią terenu kilka tysięcy lat temu, czyli wtedy, kiedy na naszych ziemiach nie było ludzi lub ich wpływ na środowisko był znikomy – podkreśla dr Lidia Razowska-Jaworek z Państwowego Instytutu Geologicznego. - Warstwa izolująca „nie dopuszcza” żadnych śladów działalności człowieka do zbiornika wodonośnego w rejonie ujęcia wody mineralnej Jurajska, w tym wszelkich zanieczyszczeń. Jest to woda w pełni naturalna, można powiedzieć „dziewicza”, nietknięta ludzką ręką”.*Konieczko Grzegorz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Kardiowerter defibrylator

  Adam SokalWszczepiany pacjentom o wysokim ryzyku nagłego zatrzymania krążenia kardiowerter-defibrylator (ICD) ostrzeże i zainterweniuje w przypadku wystąpienia groźnej dla życia arytmii komorowej. Jak działa urządzenie ratujące życie, jak przygotować się do zabiegu, czy życie po wszczepieniu wygląda inaczej – mówi dr hab. med. Adam Sokal z Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

  Dr hab. med. Adam Sokal

  Pracownia Elektrofizjologii i Stymulacji Serca Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Sekcja Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

  Panie Docencie, co to jest ICD?

  Więcej…  
 • Abonament medyczny

  Marek KubickiJak trwoga to do… innej placówki medycznej. Czego nie dają nam abonamenty? 

  94% badanych z wykupionym abonamentem medycznym lub innym ubezpieczeniem zdrowotnym i tak opłaca dodatkowe wizyty u lekarzy specjalistów – wynika z najnowszego raportu „Prywatna oraz publiczna służba zdrowia – opinie Polaków nt. jakości świadczonych usług”, zrealizowanego na zlecenie Centrum Medycznego Damiana *1. Czy opieka medyczna oparta na abonamencie to faktycznie dobry wybór, kiedy zależy nam na wizycie u specjalisty i nie chcemy długo czekać?

  Więcej…  
 • Wiosenne przeziębienie

  Rano cieszysz się słońcem za oknem, więc z radością zakładasz lżejsze ubrania, a czapkę rzucasz w kąt. Po wyjściu z domu przekonujesz się, że wcale nie grzeje tak bardzo, jak ci się wydawało i w efekcie wracasz z przeziębieniem? Wczesną wiosną to częsty scenariusz. Jak nie dać się infekcji i co robić, by nie przerodziła się w poważniejsze dolegliwości?

  Coraz dłuższe i cieplejsze dni sprawiają, że chętnie spędzamy czas na dworze i przerzucamy się na lżejsze ubrania.

  Więcej…  
 • Jak dbać o protezy zębowe?

  7 zasad pielęgnacji nie tylko dla seniorów. Protezy zębowe – częściowe lub całkowite - to najpowszechniejsza metoda rekonstrukcji braków zębowych. Jednak wielu ich użytkowników nie wie, że oba typy uzupełnień wymagają odpowiedniej troski. Oto kilka rad, które pomogą zadbać o protezę i utrzymać ją w dobrym stanie przez lata.

  1. Dbaj o higienę całej jamy ustnej, nie tylko o protezę!

  Najważniejszą zasadą dla posiadaczy protezy jest ich właściwa higiena i pielęgnacja. W przypadku protezy ruchomej należy pamiętać o tym, by codziennie, a najlepiej po każdym posiłku, dbać o jej czystość.

  Więcej…  
 • Refundacja usunięcia zaćmy

  Justyna KrowickaOd miesiąca do nawet pół roku - tyle wynosi czas oczekiwania na zwrot kosztów zabiegów usunięcia zaćmy przez NFZ, wykonywanych w ramach ustawy transgranicznej. Najszybciej pieniądze otrzymują pacjenci z terenu woj. mazowieckiego, najdłużej muszą czekać ci z woj. śląskiego.

  Polscy pacjenci, którzy nie chcą czekać na operację usunięcia zaćmy w kraju, chętnie korzystają z oferty czeskich klinik.

  Więcej…  
 • Zespół leniwego jelita

  Chcesz być fit na wiosnę, a przy tym czuć się lekko i zdrowo? Wspomóż pracę leniwych jelit! Czasami mamy wrażenie, że nasz układ pokarmowy pracuje zbyt wolno. Sprzyja temu siedzący tryb życia, brak ruchu w czasie wolnym, stres oraz nadmiar żywności wysoko przetworzonej w diecie. Jak temu zaradzić by odzyskać nową energię?

  Zespół leniwego jelita jest dolegliwością cywilizacyjną, która dotyka wielu osób. Uwarunkowana jest przede wszystkim stylem życia, jaki obecnie prowadzimy.

  Więcej…  

Aktualności seniora

Lipidogram - badanie

Lipidogram jest to badanie mające na celu określenie gospodarki tłuszczowej w organizmie. Pomaga określić ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, w tym miażdżycy.

Więcej…

Pełnomocnik dla seniora

Bywają sytuacje w życiu seniora (najczęściej spowodowane problemami zdrowotnymi, w tym niepełnosprawnością), w których potrzebuje pomocy innych osób w załatwianiu swoich spraw. W niektórych sytuacjach, zwłaszcza w załatwianiu spraw w urzędach, konieczne jest posiadanie pełnomocnika.

Więcej…

Serce Seniora

Choroby serca-test

 1. Wiek i płeć

Kobieta do menopauzy- 1 pkt

Kobieta po menopauzie – 4 pkt

Mężczyzna do 45 lat 3 pkt

Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Wyszukiwanie