header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Nałęczowskie Werandki

Werandki naleczowskie

Już wkrótce minie rok od kiedy wystartowało Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki” w Uzdrowisku Nałęczów. To jedno z najnowocześniejszych tego typu miejsc w całej Polsce i zdecydowanie najbardziej zaawansowane technologicznie i medycznie miejsce po wschodniej stronie Polski.

Jak sobie radziło przez pierwsze miesiące swojej działalności? Kto skorzystał z usług Werandek? I o jakie zabiegi i usługi została poszerzona oferta? Czas na podsumowanie.

Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki” w sposób kompleksowy obsługuje cztery obszary rehabilitacji medycznej: Strefę Kardiologii, Strefę Ortopedii, Strefę Treningu oraz Strefę Diagnostyki. Głównym celem działalności Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki” są komercyjne turnusy rehabilitacyjne, a jej uzupełnienie stanowi rehabilitacja doraźna oraz organizacja profesjonalnych i kompleksowych badań wydolnościowych oraz wytrzymałościowych dla pacjentów poza turnusami.

Niespotykana w tej części Polski innowacyjność technologii usprawniania pracy układu krążenia oraz rehabilitacji narządu ruchu i najnowocześniejszy sprzęt medyczny to niezwykła szansa dla pacjentów na powrót do zdrowia i sprawności pod czujnym okiem wysoko wykwalikowanej kadry specjalistów.

- Ostatnie dziesięć miesięcy potwierdziło słuszność decyzji o remoncie Werandek i otwarciu ich w nowej, innowacyjnej odsłonie. Przez te kilka miesięcy gościliśmy u nas wiele drużyn sportowych, których sportowcy skorzystali z innowacyjnych urządzeń badających wydolność i pozwalających na profesjonalne przygotowanie do zawodów. Ponadto, z naszych usług regularnie korzystają goście indywidualni, którzy uprawiając amatorsko sporty, chcą lepiej przygotować swój organizm. Są również tacy, którzy przebyli urazy ortopedyczne i dzięki innowacyjnym sprzętom i profesjonalistom fizjoterapii, chcą powrócić do dawnej sprawności – podsumowuje Robert Moskwa, dyrektor sprzedaży i marketingu w Uzdrowisku Nałęczów oraz w Uzdrowisku Konstancin-Jeziorna.

Od początku działalności Werandek, czyli od 24 maja 2018 roku, z oferty Centrum skorzystało:

 • 4 drużyny sportowe, takie jak Azoty Puławy, Motor Lublin, Górnik Łęczna oraz KS Wisła Puławy;
 • przebadano 60 sportowców;
 • przebadano 230 dzieci pod kątem występowania wad postawy;

oraz

 • przyjęto około 1,5 tys. pacjentów na różnorodne zabiegi i badania.

- Szczególnym obszarem rehabilitacji w nałęczowskich Werandkach zostali objęci pacjenci chorzy na szpiczaka. To wyjątkowy projekt z uwagi na to, że Uzdrowisko Nałęczów, jako jedyne w Polsce podjęło się rehabilitacji osób z chorobą nowotworową. Z uwagi na ogrom zainteresowania tą formą rehabilitacji oraz profesjonalnym sprzętem, jakim Werandki dysponują, będziemy mocno rozwijać tę gałąź naszej działalności – dodaje Robert Moskwa.

W planach Uzdrowiska Nałęczów jest również utworzenie Akademii Zdrowia Dzieci, działającej przy Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii Werandki, dedykowanej zdrowej postawie u dzieci.

- W ubiegłym roku zrealizowaliśmy pilotażowy projekt dedykowany dzieciakom z lokalnej, nałęczowskiej szkoły. Grupa dzieci została bezpłatnie przebadana pod kątem wykrywania wad postawy oraz problemów z kręgosłupem. Poprzez tego typu działania, chcemy uzmysłowić rodzicom, opiekunom, nauczycielom, że problem zbyt ciężkich plecaków, niewspółmiernych do siły kilkuletnich dzieci, powoduje, że konieczna jest profilaktyka i w uzasadnionych sytuacjach profesjonalna rehabilitacja, która uchroni je przed wadami postaw w dorosłym życiu – dodaje Marcin Trębowicz - Kierownik Działu Fizjoterapii.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Bolący kręgosłup - porady

  Jak dbać o swój kręgosłup każdego dnia? Długotrwała praca przed komputerem sprawia, że potrafimy na długi czas zastygać w jednej pozycji. Dochodzą do tego prace domowe, które wykonujemy przygarbieni i pochyleni. To wszystko stanowi dla naszego kręgosłupa olbrzymie wyzwanie i obciążenie. Jak chronić swój kręgosłup podczas codziennych czynności, wyjaśnia dr n. med. Joanna Stodolna-Tukendorf, fizjoterapeuta z FootMedica Kliniki Zdrowej Stopy. Śmiało możemy zaryzykować stwierdzenie, że większość z nas ma lub będzie miała problemy z kręgosłupem.

  Więcej…  
 • Ile powinniśmy spać?

  Zapotrzebowanie na określoną ilość snu zmienia się wraz z wiekiem – im jesteśmy starsi, tym zwykle mniej go potrzebujemy. Sen to niezbędne źródło regeneracji organizmu, a jego niedobór może negatywnie wpłynąć na stan naszego zdrowia, w tym również narząd wzroku. Co grozi naszym oczom z powodu niewyspania? I w jaki sposób możemy przyczyniać się do korygowania wady wzroku podczas snu? Na te pytania odpowiada dr n. med. Andrzej Styszyński, okulista i ekspert Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej.

  Więcej…  
 • Bezpłatne konsultacje stomatologiczne w marcu

  Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej to doskonała okazja, aby przypomnieć o darmowych konsultacjach stomatologicznych, z których przez cały miesiąc można korzystać w ponad 70 gabinetach stomatologicznych partnerujących z należącą do Procter & Gamble marką Oral-B.

  Codzienna higiena jamy ustnej jest kluczem nie tylko do pięknego, zdrowego uśmiechu, lecz również do naszego zdrowia.

  Więcej…  
 • Starzenie się skóry

  Współczesny styl życia, a stan naszej skóry za 20 lat Kampania „interAKTYWNIE po zdrowie”

  Starzenie się skóry to proces, który zdeterminowany jest przez dwa główne czynniki - genetyczne (wrodzone) oraz środowiskowe. Pierwsze z nich oznaczają naturalne zmiany funkcji biologicznych w naszym organizmie, a dotyczą m.in. zmniejszenia aktywności komórek oraz ich zdolności do regeneracji. W drugiej grupie, znajdują się czynniki zewnętrzne (m.in. wpływ promieniowania słonecznego, dymu nikotynowego, smogu, czy stresu), które dodatkowo przyspieszają ten pierwszy mechanizm.

  Więcej…  
 • Choroby jamy ustnej

  20 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, najważniejsze „święto” stomatologiczne, podczas którego eksperci przypominają o znaczeniu zdrowia jamy ustnej. Jest się czym martwić – stan uzębienia Polaków jest jednym z najgorszych w całej Europie.

  Próchnica pierwszą przyczyną bezzębia w Polsce. Próchnica to najczęstsza choroba jamy ustnej atakująca nasze zęby.

  Więcej…  
 • Zapalenie krtani

  Nie trać głosu – idź do foniatry. Najgorsze co można zrobić dla swojego głosu w trakcie zapalenia krtani i chrypki to szeptać lub podwyższać natężenie głosu. Najlepiej nie mówić wcale, a jeśli to konieczne należy starać się mówić normalnym głosem. Jeśli zmiana głosu jest trwała trzeba udać się do foniatry.

  - Mówienie szeptem w takim stanie bardzo obciąża fałdy głosowe – wyjaśnia Karolina Gos- Niewęgłowska, foniatra z CM Medyceusz.

  Co może pomóc w trakcie zapalenia krtani? Nawilżanie gardła, inhalacje z soli fizjologicznej.

  Więcej…  

Aktualności seniora

Serce Seniora

Choroby serca-test

 1. Wiek i płeć

Kobieta do menopauzy- 1 pkt

Kobieta po menopauzie – 4 pkt

Mężczyzna do 45 lat 3 pkt

Więcej…

Ogólnopolska Karta Seniora

Ogólnopolska Karta Seniora powstała z inicjatywy krakowskiego stowarzyszenia Manko. Może ją otrzymać każda osoba, która ukończyła 60 lat.

Więcej…

Test na depresję

Test na depresję – do samodzielnego wykonania

 1. Niewiele mnie interesuje i mało rzeczy sprawia mi przyjemność
 • Nigdy 0 pkt
 • Od czasu do czasu – 1 pkt
 • Mniej więcej przez 50% czasu – 2 pkt
 • Prawie codziennie – 3 pkt
Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Wyszukiwanie