header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Polisy zdrowotne dla seniorów

ubezpieczenie dla seniorow 1

Ubezpieczenia przydatne dla seniorów

dr Joanna Plak

 1. cz. I Ubezpieczenia o charakterze zdrowotnym

Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych oferuje polisy zdrowotne dla swoich klientów w wieku 50+. W zależności od pakietu umożliwiają one dostęp do lekarzy podstawowej opieki medycznej, lekarzy specjalistów, badań, zabiegów a nawet rehabilitacji; w prywatnych placówkach medycznych z którymi ubezpieczyciel ma podpisaną umowę.

Im droższy pakiet, tym szerszy zakres usług medycznych obejmuje. Ubezpieczenie zdrowotne dla seniorów oferuje m.in. Inter Risk.

Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania jest dostępne w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych. Jest ono przydatne w sytuacji, w której dojdzie do zachorowania na chorobę generującą wysokie koszty leczenia, przewyższające możliwości finansowe chorego. Ten rodzaj ubezpieczenia jest sprzedawany z reguły jako dodatkowy wariant polisy na życie, dzięki czemu w przypadku zgonu chorego przyszłość finansowa jego najbliższych jest zabezpieczona. Ubezpieczenia na wypadek poważnego zachorowania, w wersji dla seniorów, jest dostępne m.in. w ofercie Allianz.

Ubezpieczenie na wypadek hospitalizacji jest skierowane do osób, które chcą zabezpieczyć się przed utratą dochodów związaną z pobytem w szpitalu. Ubezpieczony otrzymuje świadczenie za każdy dzień pobytu w szpitalu spowodowany wypadkiem lub chorobą.
W rozbudowanych pakietach ubezpieczenia, może także uzyskać środki na pokrycie kosztów operacji lub rehabilitacji. Ubezpieczenie na wypadek hospitalizacji jest dostępne m.in. w ofercie MetLife.

Ubezpieczenie na wypadek wystąpienia nowotworu (onkopolisa) jest ubezpieczeniem, które gwarantuje wypłatę określonej kwoty w sytuacji wystąpienia nowotworu. W zależności do wariantu ubezpieczenia, onkopolisy umożliwiają pokrycie kosztów wizyt lekarskich, zakupu leków oraz wypłatę pieniędzy rodzinie chorego w sytuacji jego zgonu w związku z chorobą nowotworową. Taki rodzaj ubezpieczenia dostępny jest m.in. ofercie Aviva.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Zespół przewlekłego zmęczenia

  Joanna PietronIdziesz wcześnie spać, przesypiasz 7-8 godzin, a mimo to rano wstajesz zmęczony, niewyspany i rozdrażniony? W ciągu dnia nie masz energii, złe samopoczucie utrudnia ci normalne funkcjonowanie, a bezsilność i frustracja narastają… Znasz to? Nie ignoruj problemu – to może być zespół chronicznego zmęczenia. Co to jest i skąd się bierze – na te pytania odpowiada lek. med. Joanna Pietroń, internista z Centrum Medycznego Damiana.

  Więcej…  
 • Cukrzyca - Uwaga na serce

  Krzysztof StrojekDlaczego osoby z cukrzycą typu 2 częściej chorują na serce? Jak diabetyk może chronić się przed zawałem serca, udarem mózgu i niewydolnością serca? Co nowego w badaniach i wytycznych naukowych? Odpowiada prof. Krzysztof Strojek, Kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych
  i Diabetologii w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Konsultant Krajowy w dziedzinie Diabetologii.

  Nie tylko poziom insuliny

  Więcej…  
 • Bezpłatne badania anty-HCV

  W Polsce na przewlekłe choroby wątroby choruje ponad 400-500 tys. osób. Z czego jedną z najczęściej występujących jest alkoholowa choroba wątroby. Drugą co do częstości przyczyną przewlekłych chorób wątroby jest zakażenie wirusem HCV (hepatitis C virus) i wirusem HBV (hepatitis B virus). Samo zakażenie wirusem WZW typu C może dotyczyć w Polsce ponad 200 tys. osób. Każdego roku z powodu chorób wątroby umiera ok. 6-7 tys. osób, a śmiertelność w Polsce jest ponad dwukrotnie wyższa wśród mężczyzn niż wśród kobiet.

  Więcej…  
 • Aparat ortodontyczny po 40+

  Magdalena Szela SlowikCoraz więcej osób po 40 roku życia decyduje się na spełnienie swojego marzenia o pięknym uśmiechu. 30 lat temu założenie aparatu ortodontycznego nie było takie proste. Nawet jeśli braliśmy pod uwagę tego rodzaju leczenie, często nie mogliśmy sobie na nie pozwolić z uwagi na brak środków finansowych, czy dostępu do odpowiednich specjalistów.

  Więcej…  
 • Krzywe zęby - co robić

  Nierówne zęby to coś więcej niż tylko kwestia estetyki. Ma to wpływ na wiele innych aspektów m.in. zdrowotnych, z których możesz nie zdawać sobie sprawy! Stomatolog przypomina, dlaczego prosty zgryz jest tak istotny.

  Łatwiejsza higiena zębów

  Dokładna higiena jamy ustnej u osób z nieprawidłowym zgryzem to wyzwanie. Wady takie jak np. stłoczenia zębów powodują, że trudniej dotrzeć szczoteczką, a nawet nicią do zakamarków, usunąć resztki jedzenia i gromadzącą się na zębach płytkę nazębną.

  Więcej…  
 • Udar liczy się każda minuta

  Ze zdrowiem jest jak z biznesem, liczy się każda minuta. W wielu wypadkach tylko szybka reakcja i kompleksowe działania pozwalają po udarze mózgu wrócić do normalnego funkcjonowania. Dzięki temu wśród pacjentów po udarze nie brakuje osób, u których doszło do zupełnego ustąpienia objawów lub pozostały po nich minimalne ślady, możliwe do wykrycia praktycznie tylko w czasie badania neurologicznego. Ale w tym wypadku niezwykle ważne są leczenie i odpowiednia rehabilitacja.

  Więcej…  

Aktualności seniora

Test Amslera

Test Amslera- służy do samodzielnego zdiagnozowania zwyrodnienia plamki żółtej. W celu przystąpienia do testu należy na gładkiej kartce papieru narysować kwadrat o bokach 10 cm i podzielić go na małe kwadraciki o bokach 5 milimetrów, a następnie narysować dużą, czarną kropkę w środku kwadratu.

Więcej…

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów- jest to przewlekła choroba stawów powodująca ból oraz zaburzenie ich funkcji. Przebiega ona z okresami zaostrzeń i remisji, finalnie może prowadzić do niepełnosprawności.

Więcej…

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Choroba zwyrodnieniowa stawów- występuje z reguły po 40 roku życia. W jej wyniku dochodzi do niszczenia chrząstki stawowej i przebudowy tkanki kostnej. Obejmuje od jednego do kilku stawów.

Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Wyszukiwanie