Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Wczasy i wycieczki dla seniorów

Wypoczynek dla seniorow

Senior w podróży

dr Joanna Plak

Przyczepa campingowa, autokar i grupa szczęśliwych emerytów, którzy podróżują bo w końcu mają na to czas. Taki obrazek jeszcze nie tak dawno kojarzył się z niemieckimi lub holenderskimi emerytami. Polski senior podróżował z reguły dzięki pielgrzymkom organizowanym przez własną lub zaprzyjaźnioną parafię.

Czasy się zmieniły i coraz więcej polskich seniorów chce podróżować i zwiedzać miejsca, które do tej pory były oblegane przez ich rówieśników z innych krajów. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie coraz więcej biur podróży wprowadza do swojej oferty propozycje wyjazdów dedykowanych seniorom. Wyjazd w grupie osób w zbliżonym wieku jest znakomitym sposobem na zawarcie nowych znajomości i na zerwanie z samotnością. Oferty są bardzo zróżnicowane, tak by każdy zainteresowany, także ten mniej sprawny lub mniej zamożny, mógł wybrać coś dla siebie. W artykule zostaną zaprezentowane wybrane oferty skierowane do osób w wieku 50+, które być może zainspirują seniorów do zwiedzania świata w gronie swoich rówieśników.

  • Wczasy i wycieczki dla seniorów 2019 (https://www.aleman.pl/wczasy-dla-seniorow) to oferty dostosowane do potrzeb osób starszych. Firma gwarantuje atrakcyjne położenie obiektów, transport nowoczesnymi autokarami, opiekę polskich rezydentów. Osoby podróżujące samotnie mogą nocować w pokojach 1 – osobowych, 2- osobowych do samodzielnego wykorzystania lub dokwaterować się do inne samotnej osoby tej samej płci.
  • Wycieczki autokarowe dla seniorów za granicę to oferta skierowana do osób w wieku 50+, dostępna na stronie https://www.funclub.pl/wyjazdy-dla-seniora. Wyjazdy są organizowane w taki sposób, by nie były uciążliwe dla seniorów; co oznacza brak nocnych przejazdów, wieczorki taneczne, zajęcia rekreacyjne, autokary o podwyższonym standardzie, ciekawe kierunki podróży.
  • Wyjazdy krajowe i zagraniczne dla osób w wieku 50+, dostępne na stronie: http://akademiawojazer.pl Akademia Wojażer ma w swojej ofercie wiele autorskich programów podróży dla seniorów. Akademia specjalizuje się w turystyce typu slow travel, nastawionej na zwiedzanie bez pośpiechu. Wycieczki są prowadzone przez doświadczonych pilotów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i dostarczają bardzo szczegółowych informacji o zwiedzanych obiektach.

W artykule omówiono przykładowe oferty wyjazdów dedykowanych seniorom. Na rynku dostępnych jest ich dużo więcej. Szukając oferty odpowiedniej dla siebie senior powinien przede wszystkim kierować się doświadczeniem organizatora w organizowaniu wyjazdów dla grupy osób w podeszłym wieku i opiniami wcześniejszych uczestników wyjazdu na temat zgodności oferty z rzeczywistymi warunkami.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież