header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Wczasy i wycieczki dla seniorów

Wypoczynek dla seniorow

Senior w podróży

dr Joanna Plak

Przyczepa campingowa, autokar i grupa szczęśliwych emerytów, którzy podróżują bo w końcu mają na to czas. Taki obrazek jeszcze nie tak dawno kojarzył się z niemieckimi lub holenderskimi emerytami. Polski senior podróżował z reguły dzięki pielgrzymkom organizowanym przez własną lub zaprzyjaźnioną parafię.

Czasy się zmieniły i coraz więcej polskich seniorów chce podróżować i zwiedzać miejsca, które do tej pory były oblegane przez ich rówieśników z innych krajów. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie coraz więcej biur podróży wprowadza do swojej oferty propozycje wyjazdów dedykowanych seniorom. Wyjazd w grupie osób w zbliżonym wieku jest znakomitym sposobem na zawarcie nowych znajomości i na zerwanie z samotnością. Oferty są bardzo zróżnicowane, tak by każdy zainteresowany, także ten mniej sprawny lub mniej zamożny, mógł wybrać coś dla siebie. W artykule zostaną zaprezentowane wybrane oferty skierowane do osób w wieku 50+, które być może zainspirują seniorów do zwiedzania świata w gronie swoich rówieśników.

 • Wczasy i wycieczki dla seniorów 2019 (https://www.aleman.pl/wczasy-dla-seniorow) to oferty dostosowane do potrzeb osób starszych. Firma gwarantuje atrakcyjne położenie obiektów, transport nowoczesnymi autokarami, opiekę polskich rezydentów. Osoby podróżujące samotnie mogą nocować w pokojach 1 – osobowych, 2- osobowych do samodzielnego wykorzystania lub dokwaterować się do inne samotnej osoby tej samej płci.
 • Wycieczki autokarowe dla seniorów za granicę to oferta skierowana do osób w wieku 50+, dostępna na stronie https://www.funclub.pl/wyjazdy-dla-seniora. Wyjazdy są organizowane w taki sposób, by nie były uciążliwe dla seniorów; co oznacza brak nocnych przejazdów, wieczorki taneczne, zajęcia rekreacyjne, autokary o podwyższonym standardzie, ciekawe kierunki podróży.
 • Wyjazdy krajowe i zagraniczne dla osób w wieku 50+, dostępne na stronie: http://akademiawojazer.pl Akademia Wojażer ma w swojej ofercie wiele autorskich programów podróży dla seniorów. Akademia specjalizuje się w turystyce typu slow travel, nastawionej na zwiedzanie bez pośpiechu. Wycieczki są prowadzone przez doświadczonych pilotów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i dostarczają bardzo szczegółowych informacji o zwiedzanych obiektach.

W artykule omówiono przykładowe oferty wyjazdów dedykowanych seniorom. Na rynku dostępnych jest ich dużo więcej. Szukając oferty odpowiedniej dla siebie senior powinien przede wszystkim kierować się doświadczeniem organizatora w organizowaniu wyjazdów dla grupy osób w podeszłym wieku i opiniami wcześniejszych uczestników wyjazdu na temat zgodności oferty z rzeczywistymi warunkami.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Ukryta otyłość, jak się jej pozbyć?

  Idealna sylwetka, brak nadwagi, a jednocześnie duża, o wiele za duża ilość tkanki tłuszczowej, ukrytej w jamie brzusznej, wokół narządów wewnętrznych. Czy można być otyłym i o tym nie wiedzieć? Czy otyłość może się ukryć?

  Może i coraz więcej osób ma z tym kłopot. To przeważnie ludzie młodzi lub w średnim wieku, którzy są nieaktywni, żyją na siedząco, niezdrowo się odżywiają. Gromadzenie się tkanki tłuszczowej w jamie brzusznej – tak zwany tłuszcz trzewny, otaczający nasze narządy wewnętrzne, które go nie dostrzegamy

  Więcej…  
 • Zaparcia u osób starszych

  Problemy z wypróżnianiem to częsty problem u osób starszych – szacuje się, że nawet 20 – 30% seniorów cierpi na zaparcia. Zbliżający się Dzień Babci i Dzień Dziadka to dobry moment, by poruszyć w rozmowie z dziadkami tę delikatną kwestię i podpowiedzieć, jak mogą sobie pomóc.

  Rozmowa na ten temat może być nieco niezręczna, jednak naszym celem jest pomoc, dlatego warto ją przeprowadzić. Przede wszystkim musimy pamiętać, że o zaparciach mówimy wtedy, gdy oddawanie stolca następuje rzadziej, niż co trzy dni.

  Więcej…  
 • Nadpotliwość - wstydliwy problemem

  Nadmierna potliwość odbiera ludziom pewność siebie. Spocone dłonie zawstydzają podczas powitania. Plamy pod pachami potrafią zniszczyć najpiękniejszą kreację. Pocimy się gdy jest nie tylko gorąco, ale także gdy denerwujemy się lub uprawiamy różne aktywności. Jeśli potu jest znacznie więcej to sygnał, że możemy cierpieć na nadpotliwość. Wówczas warto sprawdzić czy nie jest ona efektem problemów zdrowotnych i zastanowić się nad skorzystaniem z zabiegów redukujących nadpotliwość.

  Więcej…  
 • Zaćma nie tylko u seniorów

  Zaćma to jedna z niewielu chorób, które w świadomości społecznej są dziś tak mocno utożsamiane z wiekiem pacjenta. Przypisywana przede wszystkim osobom starszym katarakta, czyli zmętnienie soczewki oka powodujące stopniową utratę ostrości wzroku nie jest jednak chorobą, której grupę ryzyka można ograniczyć wyłącznie do osób po 50, 60, czy 70 roku życia.

  Więcej…  
 • Szampon z olejem arganowym

  W Maroko tłoczy się oleje z nasion czarnuszki, opuncji figowej i drzewa arganowego, które mogą być wykorzystane do pielęgnacji włosów. Zalecane są w przypadku podrażnionej i przesuszonej skóry głowy. Pomogą zregenerować zniszczone i osłabione włosy.

  Olej z czarnuszki na problemy skórne.

  Ze względu na wyjątkowe właściwości regenerujące i łagodzące - olej z nasion czarnuszki siewnej (Nigella Sativa) może być wykorzystywany do pielęgnacji zarówno skóry, jak i włosów.

  Więcej…  
 • Wszczepienie lub wymiana kardiowertera-defibrylatora

  Przemyslaw Mitkowski10 stycznia 2019 roku Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że minister zdrowia, prof. Łukasz Szumowski podpisał rozporządzenie wprowadzające do wykazu świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego nowe świadczenia opieki zdrowotnej. Wśród nich znajduje się procedura wszczepienia/ wymiany całkowicie podskórnego kardiowertera-defibrylatora (S-ICD).

  Więcej…  

Aktualności seniora

Badania wątrobowe

Próby wątrobowe jest to badanie z krwi, mające na celu ocenić stan wątroby. Osoby w przypadku których zachodzi podejrzenie co do nieprawidłowego funkcjonowania lub uszkodzenia tego narządu są kierowane na badania oznaczające poziom: ALAT, ALP, AspAT, GGTP, LDH, Bilirubiny całkowitej, ChE.

Więcej…

Osteoporoza

Osteoporoza – test podatności na zachorowanie do samodzielnego wykonania. W celu zweryfikowania prawdopodobieństwa zachorowania na osteoporozę należy odpowiedzieć na poniższe pytania i zsumować liczbę odpowiedzi twierdzących.

Więcej…

Jaskra

Jaskra- test podatności na zachorowanie, do samodzielnego wykonania. W celu zweryfikowania prawdopodobieństwa zachorowania na jaskrę należy dopowiedzieć na dziesięć pytań i przyznać sobie punkty przypisane do danej odpowiedzi za każdą odpowiedz pozytywną.

Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Wyszukiwanie