Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Wielkie Widowisko Plenerowe

Parada smokow
Wielka Parada Smoków. W czterdzieści smoków dokoła świata" Teatr Groteska oraz Kijów.Centrum zapraszają na wielkie smocze święto, które odbędzie się w Krakowie 1 i 2 czerwca 2019 roku! Na odwiedzających Piknik czekać będzie ciekawie skonstruowany program: konkursy, występy, gry i zabawy. Zapraszamy wszystkich chętnych od lat 3 do 103 do wspólnej, rodzinnej zabawy!

Innowacje wobec starości

Innowacje wobec starosci

Teatr, który przywraca pamięć. Obiady, które łączą ludzi. Recepta na przyjaźń uczniów z seniorami.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” opracowało sprytne, niedrogie i skuteczne rozwiązania poprawiające jakość życia osób starszych i ich opiekunów. Poznać je będzie można podczas Praktycznego Seminarium “Innowacje wobec starości”, które odbędzie się 23-24 maja w Warszawie.

Wydarzenia POS 13-18 maja 2019 r

POS Lodz budynek

13.05/poniedziałek/13:00 Dzienniki Karolewskie

,,Dzienniki Karolewskie” – po „Kalejdoskopie wspomnień” to kolejny projekt dokumentalny skierowany do seniorów, nie tylko z Karolewa. Nazwa projektu odnosi się do miejsca realizacji działania. Dziennik to zapis codzienności, chwili, uczuć, emocji, refleksji na temat zdarzeń, nie musi mieć formy literackiej, może być zapisany w obrazie, w dźwięku, w działaniu, w instalacji artystycznej.

Wieliczka: Noc Muzeów 2019

Noc Muzeow 2019 plakat 1 

Pokazy rycerskich konkurencji oraz scen z życia codziennego w średniowieczu, cenne i zachwycające naczynia ze zbioru Czartoryskich i kolekcja solniczek, koncert utworów Moniuszki, rodzinne zajęcia oraz zwiedzanie Trasy Muzeum w kopalni -  oto jedne z  atrakcji jakie przygotowało Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka na Noc Muzeów  w dniu 17 maja 2019, godz. 19.00-24.00.

Obchody rocznicy powstania w warszawskim getcie

„Szczegółowa teoria życia i umierania” – obchody rocznicy wybuchu powstania w warszawskim getcie

Czytanie plakat 

W związku z 76. rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim Teatr Żydowski zaprasza 18 kwietnia na czytanie performatywne dramatu Michała Zdunika „Szczegółowa teoria życia i umierania” – wojennej historii Jana i Antoniny Żabińskich, którzy w czasie wojny ukrywali w warszawskim ogrodzie zoologicznym prześladowanych i skazanych na zagładę Żydów. Świat dowiedział się o bohaterstwie Żabińskich z amerykańskiego filmu fabularnego „Azyl” z Jessicą Chastain i Johanem Heldenberghem.

Święta pachnące relacją…

Michal Zawadka 2Święta to czas miłości, pokoju i jedności. Czas wybaczania i wspólnego przeżywania. To doskonały moment by tworzyć i umacniać relacje, a także by rozpocząć długą drogę do pojednania w rodzinie lub kręgu znajomych. Być może już w te święta uda nam się odbyć fascynującą podróż w głąb siebie i stworzyć najpiękniejszą i najbardziej pełną relację – z samym sobą.

Tworzę

Okres przygotowania do Wielkanocy i samo święto to właściwy moment by budować więzi rodzinne. Rodziców z dziećmi, sióstr i braci, dziadków z wnukami. Ci starsi są nieocenioną skarbnicą wiedzy o tradycjach świątecznych i chętnie służą swoim doświadczeniem młodemu pokoleniu.