Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

POS Fokus na kobiety

POS Lodz budynek

Miesiąc marzec w Poleskim Ośrodku Sztuki pod hasłem :” Fokus na kobiety”

25.03/poniedziałek/13:00 Dzienniki Karolewskie

,,Dzienniki Karolewskie” – po „Kalejdoskopie wspomnień” to kolejny projekt dokumentalny skierowany do seniorów, nie tylko z Karolewa. Nazwa projektu odnosi się do miejsca realizacji działania.

Dziennik to zapis codzienności, chwili, uczuć, emocji, refleksji na temat zdarzeń, nie musi mieć formy literackiej, może być zapisany w obrazie, w dźwięku, w działaniu, w instalacji artystycznej.

wstęp wolny

miejsce: filia Karolew ul. Bratysławska 63a

27.03 -7.04 DOTKNIJ TEATRU 2019

(dokładny repertuar i miejsca wydarzeń związanych z akcją w załączniku)

 

27.03/środa/11:00 Międzynarodowy Dzień Teatru rozmowa i prelekcja „Współczesne zjawiska teatralne”.

Spotkanie poprowadzi p. Monika Wasilewska – Dziennikarka i recenzentka teatralna. Publikowała w „Dialogu”, „Teatrze”, „Dekadzie Literackiej” i „Tyglu Kultury” oraz wydawnictwach naukowych, m.in. Routledge New York. Ukończyła teatrologię na Uniwersytecie Łódzkim, studia doktoranckie w Katedrze Dramatu i Teatru UŁ i studia podyplomowe z twórczego pisania
w Collegium Civitas w Warszawie

Wstęp bezpłatny/ Obowiązują zapisy/ Ilość miejsc ograniczona

miejsce: filia Karolew ul. Bratysłwska 63a

27.03/środa/18:00 UWOLNIJ SWOJĄ KREATYWNOŚĆ

„Uwolnij swoją kreatywność” to warsztaty dla osób, które chcą:

-dowiedzieć się, jak wykorzystać właściwości umysłu, żeby myśleć bardziej kreatywnie i lepiej wykorzystywać swoje możliwości i talenty,

- uświadomić sobie, co ich ogranicza w kreatywnym myśleniu i jak mogą te ograniczenia skutecznie pokonać,

- zrozumieć, czym jest kreatywność i jak ją w sobie rozbudzić,

- odkryć i uświadomić sobie własny twórczy potencjał oraz unikalne zdolności,

- poznać swoje własne potrzeby i marzenia w kontekście twórczości lub kreatywnej pracy,

- za pomocą metod i narzędzi coachingowych pracować nad realizacją swoich indywidualnych celów i marzeń,

- na co dzień pracować i działać z radością, poczuciem sensu i odczuwać satysfakcję.

wstęp: 37 pln

miejsce :POS Krzemieniecka 2a

28.03/czwartek/18:00 z cyklu Czytam więc jestem: SPOTKANIE Z IWONĄ SZELEZIŃSKĄ I ROZMOWA O KSIĄŻCE „KOPNIJ PIŁKĘ PONAD CHMURY. REPORTAŻE Z NEPALU”

Nepal to kraj u progu zmian, w rozkroku pomiędzy starym a nowym światem.

Iwona Szelezińska portretuje społeczeństwo w dobie po trzęsieniu ziemi z 2015 roku, które zachwiało znanym porządkiem, pokrzyżowało plany, złamało niejeden życiorys, ale też dało szansę. Kieruje uwagę w stronę tych, których z reguły nie widać, których wygodniej jest nie dostrzegać, bo zetknięcie z nimi wymusza zmianę postawy: ludzi teoretycznie zbyt słabych, by stawili czoło sztywnym społecznym normom, sprostali oczekiwaniom ogółu. Ale czy na pewno?

Spotkamy tu zmuszane do prostytucji ofiary handlu ludźmi, dzieci odratowane z więzienia, które urodziły się i wychowały za kratkami przy boku osadzonych matek, boginię-dziewicę zatopioną w religijnej tradycji, ludzi gór, dla których linia himalajskich szczytów stanowi granicę horyzontu. To książka o konsekwencjach patriarchatu i nieugiętego konserwatyzmu. A także opowieść o nepalskich kobietach i rodzącej się w nich sile.

Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz zdjęć.

Iwona Szelezińska pochodzi z Sopotu, na studia wyjechała do Krakowa, gdzie na Uniwersytecie Jagiellońskim ukończyła filologię indyjską i animację kultury. W trakcie studiów rok spędziła w New Delhi. Był to jej pierwszy bezpośredni kontakt z Indiami – niezwykle intensywne doświadczenie, które nadało kierunek jej późniejszej zawodowej ścieżce. Od 2007 roku pracuje jako pilot wycieczek po Turcji, Indiach i Nepalu. Jej wieloletnie, nie tylko służbowe, ale i prywatne podróże do tych krajów, zaowocowały serią reportaży na portalu CSPA (Centrum Studiów Polska-Azja), publikacjami na łamach „Gazety Wyborczej” (w „Dużym Formacie” i „Magazynie Świątecznym”) oraz w kilku magazynach podróżniczych. W 2011 roku ukończyła Polską Szkołę Reportażu. Nepal. Kopnij piłkę ponad chmury to jej debiut książkowy. Mieszka w Warszawie, choć znaczną część roku spędza w Azji. Organizuje autorskie wyjazdy do Indii i Nepalu w ramach własnego biura podróży MIEJSCA.

miejsce: POS ul Krzemieniecka 2a

wstęp wolny

29.03/piątek/ godzina 14:30 WIOSENNE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ, CZYLI ARTYSTYCZNA ŁÓDŹ WCZORAJ I DZIŚ

Spacer z przewodnikiem miejskim Beatą Arabską. W programie: dawnych zabaw czar i uroki parku im. Poniatowskiego, Fabryka Snów – historie Łodzi filmowej, Perły secesji łódzkiej. Zbiórka o godzinie 14.30 przed wejściem do hotelu Qubus Hotel ul. Mickiewicza 7 (tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Żeromskiego)

Wstęp bezpłatny/ Obowiązują zapisy/ Ilość miejsc ograniczona

miejsce: filia Karolew ul.Bratysławska 63a

29.03/sobota/godzina 18:30 KRĄG KOBIET

Zewsząd – często – ciągle – z książek – filmów – mów mądrych – głów uczonych – słyszę od wieków, że jestem jednostką. Niedobrze mi być jednostką, bo to wolność pozorna a pustynia dokoła i boli. Zaczynam wirować. Obijam się o mury kultury jak ćma o szybę w bolesny poranek. Gdzieś bym chciała się dostać, lecz zbyt małą jestem jednostką, by pojąć, gdzie lecę… I nagle ktoś mi tę szybę uchyla. I mówi „chodź Siostro, nas wiele”. I wylatuję w noc jasną i czuję towarzyszki moje. I wirowanie nasze staje się tańcem, nie strachem. I siadam z nimi do kręgu i każda z nas inna, jak na jednostkę przystało, aleśmy również takie bardzo tożsame. A za nami w kręgu siedzą nasze matki a za nimi ich matki i praprababki, a przed nami w miłosnym wianuszku nasze córki i wnuczki i jeszcze i jeszcze. Jednością w wielości – radością inności – kontinuum wieczności – tym krąg jest mi Siostro. Dzisiaj pragnę w nim z Tobą zasiadać…

Spotkania w kręgu kobiet będą odbywać się dwa razy w miesiącu. Każdy krąg będzie traktowany jak osobny warsztat, każdy będzie podejmował inny temat. Do pewnego momentu (około dwa miesiące) krąg będzie miał charakter otwarty. Potem grupa wykrystalizuje się i będzie pracować w jednorodnym składzie, by móc iść głębiej w proces grupowy.

Tematyka spotkań będzie różnorodna. Pogadamy o kulturze i obyczajach. Pogadamy o nas w świecie i o świecie w nas. Będziemy pracować z baśnią, metodami dramowymi poszukiwać naszych wewnętrznych blokad, które krępują intencyjną siłę woli. Spróbujemy rozpoznać mechanizmy nas blokujące. W żywiołowych radosnych ćwiczeniach będziemy uwalniać energię z naszych ciał. Będzie tu miejsce na taniec (w kręgu) i rozmowy. Na wspólne bycie. W prostocie. W kobiecości. Zapraszamy Cię! Weź sobie to, czego pragniesz – skorzystaj z energii kręgu.

Cena pojedynczego spotkania 15zł.

terminy: SPOTKANIE PIERWSZE 15.03 godz. 18.30

spotkania kolejne: 29.03, 12.04, 26.04

prowadząca: Dorota Bielska

miejsce: POS ul. Krzemieniecka 2a

30.03/sobota/ godzina 11:00- WIĘZI ODNOWA - POWRÓT

Więzi odNowa-POWRÓT, czyli powrót w krainę dzieciństwa, marzeń, zdarzeń i doświadczeń. Zarówno tych bardziej jak i mniej radosnych, budujących jak i trudnych – wszystkich tych, które ukształtowały nas i sprawiły, że jesteśmy kim jesteśmy, że tworzymy takie a nie inne relacje, mamy takie a nie inne rodziny, przyjaciół, życie…

Fundacja Wsparcia i Rozwoju Rodziny „Zielone Wzgórze” zaprasza Państwa do refleksji i rozmowy
o tym, co w życiu najważniejsze – o WIĘZIACH, rodzinie, relacjach z bliskimi i ważnymi dla nas osobami. To będzie wyjątkowe wydarzenie: potrójne warsztaty + spotkanie z ekspertem! Warsztaty fotograficzne sprowokują nas do wspomnień, bajkoterapia i moderowana rozmowa pokaże szczególne zależności rodzinne, drama i arteterapia skłonią ku refleksji nad relacjami międzyludzkimi. Gościem specjalnym i jednocześnie Gospodynią spotkania będzie, Pani Anna Guzek, mama adopcyjna i założycielka Fundacji, która nie boi się trudnych tematów, całą sobą zaangażowała się w pomoc rodzinom w kryzysie. Jest to człowiek o wielkim sercu, ogromnej empatii i wiedzy „jak mądrze kochać”, i chce się tą wiedzą i sercem z Państwem podzielić. Całe spotkanie potrwa około 2,5 godziny. Kogo zapraszamy? Wszystkich! Bo wszyscy tworzymy więzi, budujemy relacje, zawieramy przyjaźnie – nikt przecież nie jest samotną wyspą.

Wstęp bezpłatny/ Obowiązują zapisy

miejsce: filia Karolew ul. Bratysławska 63a

30.03/sobota/godzina 12:00 Warsztaty haftu z Obszarem Wspólnym

Fundacja Obszar Wspólny zaprasza na warsztaty haftu dla początkujących.

W trakcie spotkania:

poznasz podstawowe ściegi hafciarskie,

spotkasz ciekawe osoby,

nauczysz się cierpliwości,

zrealizujesz swój hafciarski projekt,

dasz nowe życie swoim starym ubraniom.

Zapewniamy mulinę, igły, tamborki i biały materiał.

Jeśli chcecie haftować na innym materiale (koszulki, czapki, bluzy) zabierzcie go ze sobą.

Jeśli chcecie wziąć udział w warsztatach napiszcie do nas:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ilość miejsc ograniczona.

wejście: 5zł

miejsce: POS ul. Krzemieniecka 2a

 

30.03/sobota/ godzina 17:00 Wernisaż wystawy “Bez obaw i nienawiści” wystawa grupowa

Wystawa grupowa – artyści nagrodzeni w 35. edycji Konkursu im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych

Magdalena Czyżewska, Eliza Gawrjołek, Krzyszof Piekoś, Aleksandra Sarna

Otwarcie wystawy: 30.03.2019 godz. 17.00

Czas trwania: 30.03 – 26.04.2019

Kuratorka: Magda Milewska

Tytuł wystawy „Bez obaw i nienawiści” odnosi się do początkowych słów przyrzeczenia wypowiadanego we współczesnych francuskich sądach przed złożeniem zeznań.

Słowa te oznaczają, że cokolwiek zostanie wypowiedziane na sali sądowej przez świadka musi być wyrażone bez zewnętrznego przymusu oraz nie być nacechowane negatywnymi odczuciami, mogącymi wpłynąć na ostateczny wyrok i wymiar kary podsądnego.

Sądy francuskie wzywają obywatela do neutralności, nie dopuszczają do zeznań nadmiernej ilości subiektywizmu, za to chętnie widzą szczerość i odwagę w wyrażaniu swojego zdania.

Te proste słowa zawierają w sobie prawdę, według której chcielibyśmy postępować także w codziennym życiu. Chcielibyśmy, żeby wszystko co robimy wypływało z naszej własnej, nieprzymuszonej woli. Aby decyzje przez nas podejmowane były umotywowane własnym sumieniem, doświadczeniem, czasem empatią w stosunku do kogoś innego.

Prace prezentowane na wystawie w swobodny sposób interpretują temat wystawy, jednak na przekór słowom „bez obaw i nienawiści” w pewien sposób także podporządkowują się wymyślonemu konceptowi, pewnemu scenariuszowi.

Artyści na progu swojej kariery konfrontowani są z różnego rodzaju oczekiwaniami, czy to podczas edukacji na akademii czy w stosunku do regulaminów konkursów, w których chcą wziąć udział czy chociażby w przypadku prezentacji na wystawie, gdzie wizja kuratorska często narzuca określony sposób ekspozycji czy nawet konceptu pracy.

Więc z jednej strony wolność a z drugiej ograniczenie. Wystawa stawia pytanie czy można wyjść z takiej sytuacji bez poczucia straty własnej niezależności?

miejsce: Galeria Punkt Odbioru Sztuki ul. Struga 90

wstęp wolny

31.03/niedziela/godzina 12:00 SPEKTAKL DLA NAJNAJÓW: ROK - KROKDLA NAJMŁODSZYCH WIDZÓW (0-3)

Skąd się wziąłem? Czyli jestem kulką w basenie wypełnionym innymi kulkami, kropelką w oceanie? Ja czyli Ty.

Spektakl Rok-Krok to przedstawienie w nurcie naj-najów czyli teatru dla najmłodszych widzów (0-3). W związku ze specyfiką percepcji widza spektakl budowany na zasadzie wrażeniowej, a nie fabularnej.

Odwołując się do zmysłu wzroku kolejne sceny przedstawiają kolejne ruchome obrazy. Bardzo ważny jest również zmysł słuchu. Spektakl opowiada o naturze i rozmnażaniu, wpisanymi w cyklicznie po sobie następujące fazy. Przyroda (Ziemia) traktowana jako tocząca się kula. Pory roku. Pory dnia. Fazy księżyca. Żywioły. Baza tekstowa przedstawienia – tekst „Kulki” (Dorota Bielska), który jest wariacją na temat różnych kulistych form występujących w przyrodzie. Styl języka tekstu nawiązuje do mowy wczesnodziecięcej. Spektakl budowany na rytmach, powtórzeniach, muzyczności języka traktowanego alogicznie.

Ostatni obraz i zarazem finalna scena przedstawienia to spontaniczna interakcja z widownią, kiedy dzieci zostają wpuszczone na scenę i zaproszone do zabawy wybranymi elementami scenografii – kulkami. W przypadku tak młodego widza rola powyższej formy zabawy wydaje się sympatyczną koniecznością.

Scenariusz i reżyseria: Dorota Bielska

Scenografia: Mateusz Mirowski

Muzyka (na żywo): Katarzyna Tercz

Występują: Aleksandra Nowakowska i Rafał Jura

Spektakl został dofinansowany w ramach akcji Dotknij Teatru 2018.

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ilość miejsc ograniczona.

Wstęp:

15zł (2 os.)

20zł (3 os.)

25zł (4 os.)

Płatności należy dokonać przelewem do 26.03.2019r po otrzymaniu potwierdzenia mailowego zapisu na spektakl.

Dane do przelewu:

Poleski Ośrodek Sztuki

Bank Millennium

05 1160 2202 0000 0002 3834 1063

W tytule: Imię i nazwisko + najnaje 31.03.2019

Zapraszamy!

miejsce: POS ul, Krzemieniecka 2a

 

 

27.03 | ŚRODA

12:00 | OFICJALNE UROCZYSTOŚCI ŁÓDZKICH OBCHODÓW MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TEATRU | czas: 90 min., miejsce: Pasaż Schillera  w Łodzi, organizator: Towarzystwo Przyjaciół Miasta Łodzi, Wydział Kultury UMŁ

17:30 | 16 PSÓW. RZECZ O TRESERCE ZWIERZĄT | spektakl, reż. K. Siwińska, czas: 60 min., miejsce: Teatr Nowy im. K. Dejmka, Mała Sala, ul. Zachodnia 93, wstęp: bezpłatne wejściówki – odbiór od 20.03 w kasie Teatru Nowego, organizator: K. Siwińska

19:00 | 16 PSÓW. RZECZ O TRESERCE ZWIERZĄT | spektakl, reż. K. Siwińska, czas: 60 min., miejsce: Teatr Nowy im. K. Dejmka, Mała Sala, ul. Zachodnia 93, wstęp: bezpłatne wejściówki – odbiór od 20.03 w kasie Teatru Nowego, organizator: K. Siwińska

19:00 | OTWARCIE  DT: WŁÓKNIARKI / PREMIERA | spektakl, reż. T. Man, czas: 60 min., miejsce: Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi, ul. 1-go Maja 2, wstęp: zaproszenia, organizator: Poleski Ośrodek Sztuki, Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi

 

28.03 | CZWARTEK

15:00 | OKNA MIASTA| warsztat zamknięty, prow. L. Mądzik, czas: 4 godz., miejsce: VI L.O, ul. Podmiejska 21 / Centrum Kultury Młodych, ul. Lokatorska 13, organizator: Centrum Kultury Młodych

19:00 | OSOBOWY ILUSTROWANY – CZYTANIE PO OMACKU| czytanie performatywne, czas: 50 min., miejsce: Kawiarnia Niebostan, ul. Piotrkowska 17, wstęp: bez rezerwacji, organizator: Niezależna Grupa Performatywna Po Omacku

 

29.03 | PIĄTEK

15:00 | OKNA MIASTA| warsztat zamknięty, prow. L. Mądzik, czas: 4 godz., miejsce: VI L.O, ul. Podmiejska 21 / Centrum Kultury Młodych, ul. Lokatorska 13, organizator: Centrum Kultury Młodych

18:00 | SEN PANNY FRANCISZKI / PREMIERA| spektakl plenerowy, reż. A. Jakubowska, czas: 60 min., miejsce: Pasaż Róży, ul. Piotrkowska 3, wstęp: bez rezerwacji, organizator: Stowarzyszenie Per Artem Vitae

18:00 | MIGAWKI Z ŁODZI | warsztat / performance, czas: 90 min., miejsce: Stowarzyszenie Kamienica 56, ul. Sienkiewicza 61a lok. 24u, wstęp: bezpłatne wejściówki - rezerwacje od 20.03: mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 509 811 499, organizator: M. Rostkowska

19:00 | SYMBIOZA / PREMIERA| spektakl teatru tańca, reż. M. Jagodyńska, czas: 60 min., miejsce: Dom Kultury „Ariadna”, ul. Niciarniana 1/3, wstęp: bezpłatne wejściówki- rezerwacje od 20.03, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 510 313 310, organizator: Widzewskie Domy Kultury

20:00 | NOC TEATRU. IMPROWIZUJ W ŁODZI| warsztat, prow. KIPISZ, czas: 6 godz., miejsce: Ośrodek Kultury Górna, ul. Siedlecka 1, wstęp wolny - rezerwacje od 20.03, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., organizator: Ośrodek Kultury Górna w koalicji z Grupą KIPISZ

30.03 | SOBOTA

15:00 | OKNA MIASTA| warsztat zamknięty, prow. L. Mądzik, czas: 4 godz., miejsce: VI L.O, ul. Podmiejska 21 / Centrum Kultury Młodych, ul. Lokatorska 13, organizator: Centrum Kultury Młodych

19:00 | SYMBIOZA | spektakl teatru tańca, reż. M. Jagodyńska, czas: 60 min., miejsce: Dom Kultury „Ariadna”, ul. Niciarniana 1/3, wstęp: bezpłatne wejściówki- rezerwacje od 20.03, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 510 313 310, organizator: Widzewskie Domy Kultury

19:00 | TKANKA ŁĄCZNA | spektakl plenerowy, reż. P. Grala, czas: 30 min., miejsce: ul. Piotrkowska 36, wstęp: bez rezerwacji, organizator: P. Grala

20:30 | TKANKA ŁĄCZNA | spektakl plenerowy, reż. P. Grala, czas: 30 min., miejsce: ul. Piotrkowska 36, wstęp: bez rezerwacji, organizator: P. Grala

22:00 | TKANKA ŁĄCZNA | spektakl plenerowy, reż. P. Grala, czas: 30 min., miejsce: ul. Piotrkowska 36, wstęp: bez rezerwacji, organizator: P. Grala

 

31.03 | NIEDZIELA

10:00 | TAŃCZENIE – WIDZENIE MIASTA | warsztat familijny, czas: 6 godz., organizator i miejsce:  Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi, ul. 1-go Maja 2, wstęp bezpłatny – rezerwacje od 20.03 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

12:00 | OKNA MIASTA| warsztat zamknięty, prow. L. Mądzik, czas: 4 godz., miejsce: VI L.O, ul. Podmiejska 21 / Centrum Kultury Młodych, ul. Lokatorska 13, organizator: Centrum Kultury Młodych

16:00 | (PO)WIDOKI | pokaz powarsztatowy, czas: 20 min., organizator i miejsce:  Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi, ul. 1-go Maja 2, wstęp: bez rezerwacji

18:00 | OKNA MIASTA| pokaz powarsztatowy, reż. L. Mądzik, czas: 45 min., miejsce i organizator: Centrum Kultury Młodych, ul. Lokatorska 13, wstęp: bez rezerwacji

01.04 | PONIEDZIAŁEK

16:00 | OPOWIEDZ I ZOBACZ – TEATR W TRZECH OBRAZACH LUDZI Z MIASTA ŁODZI | warsztat zamknięty, prow. Teatr w działaniu, czas: 3 godz., organizator i miejsce: Poleski Ośrodek Sztuki, ul. Krzemieniecka 2a

17:00 | WYSTAWA ŁÓDZKICH REFOTOGRAFII KRZYSZTOFA GRZYWIŃSKIEGO| wystawa fotograficzna, miejsce i organizator: Galeria Foyer Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych, ul. Zachodnia 54/56, wstęp: bez rezerwacji

18:00 | ŁÓDŹ, MOJA MIŁOŚĆ | spektakl, reż. A. Czerczyńska, czas: 2 godz. z przerwą, miejsce i organizator: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, ul. Zachodnia 54/56, wstęp: bez rezerwacji

18:09 | KO_n_TAKT | spektakl  plenerowy, reż. M. Ratajski, czas: 50 min., miejsce: Dworzec Łódź Fabryczna, Pl. B. Sałacińskiego 1 (hala główna), wstęp: bez rezerwacji, organizator: Teatr Tańca KIJO

20:00 | JESTEŚMY / ” МИ-Є| spektakl, reż. M. Brzozowski, czas: 3 godz., miejsce: Teatr Szwalnia, ul. A. Struga 90, organizator: Stowarzyszenie Targowa 62, wstęp: bez rezerwacji

02.04 | WTOREK

09:00 | OLECHÓW TEATREM ODKRYWANY| warsztat zamknięty, czas: 3 godz., miejsce:  Szkoła Podstawowa nr 141, ul. Zakładowa 35, organizator: Ośrodek Kultury Górna / filia Strefa Kultury Otwartej

18:00 | ŚWIATY EDELMANA / PREMIERA|  spektakl, reż. K. Góra, czas: 60 min., miejsce i organizator: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 83, wstęp: bezpłatne wejściówki- rezerwacje od 20.03: mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 506 155 911

 

03.04 | ŚRODA

09:00 | OLECHÓW TEATREM ODKRYWANY| warsztat zamknięty, czas: 3 godz., miejsce:  Szkoła Podstawowa nr. 205, ul. Dąbrówki  1, organizator: Ośrodek Kultury Górna / filia Strefa Kultury Otwartej

 

04.04 | CZWARTEK

15:00 | MY Z TEGO MIASTA / PREMIERA | spektakl, reż. T. Radzikowska-Binkowska, czas: 60 min., miejsce: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna, Aula G1, ul. Rewolucji 1905 r. 52, wstęp: bez rezerwacji, organizator: T. Radzikowska-Binkowska

19:00 | OSOBOWY ILUSTROWANY – CZYTANIE PO OMACKU | czytanie performatywne, czas: 50 min., miejsce: Cafe Bar Poczekalnia, ul. Więckowskiego 16, wstęp: bez rezerwacji, organizator: Niezależna Grupa Performatywna Po OmacKu

 

05.04 | PIĄTEK

17:00 | MY Z TEGO MIASTA | spektakl, reż. T. Radzikowska-Binkowska, czas: 60 min., miejsce: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna, Aula G1, ul. Rewolucji 1905 r. 52, wstęp: bez rezerwacji, organizator: T. Radzikowska-Binkowska

06.04 | SOBOTA

12:00 | NIEPODLEGŁA. MIASTO | spektakl plenerowy, reż. A. Wójcik, M. Goździk, czas: 2 godz., miejsce: Plac Wolności, wstęp: bez rezerwacji, organizator: Teatr Powszechny w Łodzi

19:19 | WIDOKOWISKO | spektakl plenerowy, reż. M. Tomczyk, L. Łuszcz-Kujawiak, czas: 75 min., miejsce: ul. Sacharowa 26 (dawna Gorkiego), blok 503, parking i dach sklepu Aldi przy Rondzie Inwalidów, wstęp: spektakl dostępny głównie dla mieszkańców bloku przy Sacharowa 24/26 i ich gości. Zapytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., organizator: Stowarzyszenie Portiernia Sztuki

07.04 | NIEDZIELA

12:00 | NIEPODLEGŁA. MIASTO | spektakl plenerowy, reż. A. Wójcik, M. Goździk, czas: 2 godz., miejsce: Plac Wolności, wstęp: bez rezerwacji, organizator: Teatr Powszechny w Łodzi

15:00 | KO_n_TAKT | spektakl, reż. M. Ratajski, czas: 50 min., miejsce: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, ul. Zachodnia 54/56, wstęp: bez rezerwacji, organizator: Teatr Tańca KIJO

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież