header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Portale randkowe dla seniorów

portal randkowy 1

Jak znaleźć miłość w jesieni życia dzięki internetowym portalom randkowym?

dr Joanna Plak

Nadeszła jesień a wraz z nią długie, chłodne wieczory. Ta pora roku sprzyja refleksjom i zwiększa zapotrzebowanie na spędzanie wolnego czasu w towarzystwie najbliższych. Wśród seniorów jest wiele osób samotnych, które nie mają jak zaspokoić potrzeby bliskości. Jednocześnie coraz więcej Polaków i Polek w wieku 50+ posiada w domu komputer
z dostępem do Internetu i potrafi go obsługiwać. Z myślą o nich powstały internetowe portale randkowe.

Wraz ze starzeniem się społeczeństwa rozwija się rynek produktów i usług dedykowanych osobom 50+. Tendencja rozwojowa nie ominęła także rynku matrymonialnego. Pojawia się coraz więcej randkowych portali internetowych dedykowanych osobom 50+.

Ponadto wiele serwisów matrymonialnych przeznaczonych dla młodszych użytkowników, tworzy zakładki  dla starszych osób. Dzięki temu seniorzy mogą  dowolnie wybrać portal, z którego usług chcą skorzystać bez obaw, że zostaną wyśmiani z powodu swojego wieku.

W jaki sposób można znaleźć miłość za pośrednictwem Internetu korzystając z portali randkowych dla seniorów?

 1. Należy zapoznać się z ofertą poszczególnych internetowych portali randkowych (wykaz portali - poniżej).
 2. Po dokonaniu wyboru należy założyć konto na portalu, podając dane osobowe niezbędne do rejestracji, jak również wygenerować hasło za pomocą którego będziemy logowali się na swoje konto. Należy także zapoznać się z regulaminem i jeśli nie budzi zastrzeżeń, zaakceptować go.
 3. Następnie należy wybrać preferowaną formę uczestnictwa. Portale internetowe oferują z reguły dwie możliwości. Jedną bezpłatną z ograniczonymi możliwościami kontaktowania się z pozostałymi użytkownikami portalu oraz płatną umożliwiającą korzystanie ze wszystkich dostępnych usług.
 4. Osoby posiadające konto na portalu mogą zacząć tworzyć swój profil, tj. dodawać zdjęcia, podać informacje na temat swojego wyglądu, zainteresowań i oczekiwań wobec innych użytkowników. W tym miejscu można zadeklarować czy interesuje nas tylko przyjaźń, czy poszukujemy prawdziwej miłości.
 5. Po stworzeniu własnego profilu możemy zacząć przeglądać profile innych użytkowników i w zależności od zadeklarowanej formy uczestnictwa (płatne lub bezpłatne) zacząć kontaktować się z osobami, które nas zainteresowały. W przypadku wybrania opcji bezpłatnej możliwość wysyłania wiadomości jest ograniczona.
  W przypadku niektórych portali wiadomości mogą być wysyłane tylko przez osoby posiadające płatne konta. Osoby z bezpłatnym, uczestnictwem mogą jedynie przeglądać profile innych użytkowników.

Wśród internetowych portali randkowych skierowanych do osób starszych możemy wyróżnić:

-        portal randkowy i społecznościowy Seniorra (www.seniorra.pl)

-        portal randkowy dla osób dojrzałych Razem 50 plus  (www.razem 50plus.pl)

Swoje zakładki przeznaczone dla seniorów mają także takie popularne portale randkowe, jak:

-        Sympatia(http://sympatia.onet.pl/tips/advice/portal-randkowy-dla-emerytow,5668289,advice-detail.html)

-        Samotne serca (www.samotneserca.pl/senior/randki/)

-        Swatka ( http://www.swatka.pl/senior?)

Zatem możliwości jest wiele. Wystarczy usiąść z kubkiem herbaty przez monitorem komputera i rozpocząć poszukiwania drugiej połówki na jesień życia. 

Komentarze  

#5 Guest 2018-07-19 01:32
Dziękuję za ten artykuł, przekażę go mojej babci!
#4 Guest 2018-06-05 21:15
Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z randkowaniem przez internet: sama kilka lat temu byłam pod tym względem nieświadoma, nie wiedziałam jak się za to zabrać. Dla takich osób polecam porady czy artykuły na mydwoje. Jest tam mnóstwo tekstów, które bardzo pomagają zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi i uczą, w jaki sposób skutecznie korzystać z randkowania w sieci. Sam w sobie jest to portal matrymonialny, moim zdaniem bardzo fajny, jednak to nie o tym piszę, chciałam Wam przede wszystkim uświadomić, że tam można znaleźć naprawdę pomocne rady dla niedoświadczony ch osób, chcących randkować przez internet.
#3 Guest 2018-03-18 00:12
...... Cóż napisać w epoce emotek , szybkich zupek , " szybkich randek " , " szybkich związków " ( nieprawdopodobn e lecz osobiście czytałem " perłę " tej treści ) , w czasach coraz liczniejszych elektronicznych protez ludzkiej obecności , gdzie godzinami marząc palcem po tafli magicznego pudełeczka z obowiązkowo umieszczonymi słuchawkami w uszach ; nikt i nic już do niczego nie jest potrzebny wszak piksele i rzeczywistość urojona ; to miejsce gdzie się żyje i umiera .

Ekran komputera ; to doskonały " kanał ściekowy " ludzkich frustracji oraz bezkarnego wyżywania się na innych za swe zdemolowane życie oraz ZA WSZYSTKO !

Miejscem niebywałego okrucieństwa w wyniku zaniku świadomości , iż " po drugiej stronie ekranu " znajduje się żywy człowiek ! , którego jednym słowem można unicestwić i wysłać go w czeluść psychicznej zapaści. Doprawdy przeraża mnie ta porażająca dehumanizacja , chamstwo , pogarda , brutalność , buta , zarozumiałość i cynizm - nie tylko na ekranie lecz poza nim .

Gdy zostałem w ordynarny sposób obrażony ...moje konto zostało zablokowano zaś cham hasał sobie jakby nigdy nic.
#2 Guest 2017-08-13 21:38
Chcę kogoś poznać -jestem taka samotna
#1 Guest 2017-08-13 21:36
:-x

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Zgrzytasz zębami w nocy?

  Zgrzytanie zębami to poważna dolegliwość, która może dotyczyć aż 10 proc. dorosłej populacji. Obolała szczęka, gorsza estetyka i kondycja zębów, ich utrata, chroniczne bóle głowy, niekorzystny wpływ na samopoczucie oraz zdrowie ogólne – to tylko niektóre z grożących konsekwencji. Jak uporać się z problemem?

  Skąd wiedzieć, że cierpisz na bruksizm?

  Bruksizm to dość powszechne zaburzenie pracy stawu skroniowo-żuchwowego, które przejawia się niekontrolowanym zgrzytaniem i zaciskaniem zębów. Występuje zarówno u dorosłych (najczęściej między 25. a 44 r.ż.), jak i dzieci.

  Więcej…  
 • Okulary przywracają młodość

  Wyraźny obraz widziany z każdej odległości to komfort, na który w pewnym wieku mało kto może sobie pozwolić. Korzystanie z kilku par okularów, które zapewnią odpowiednie widzenie od dali do bliży jest dość uciążliwe. Co można zrobić, aby doskonale widzieć niezależnie od wieku? Czy można pozbyć się często używanej po 40-stce „drugiej pary okularów do czytania” ?

  Narząd wzroku jest jednym z najważniejszych dla człowieka, bo dzięki niemu odczytujemy ogromną ilość bodźców określających otoczenie i warunkujących postrzeganie świata. Nasze oczy dostarczają nam wielu informacji o odległościach, kształtach, ruchu oraz barwach. Dobry wzrok jest niezbędny w każdej pracy zawodowej.

  Więcej…  
 • Walentynki a nasze serce

  Każdego dnia „bije” 100 tysięcy razy. Przez całe życie wielokrotnie więcej - ponad 3,5 miliarda. W godzinę toczy ponad 300 litrów krwi. Dzięki jego niezmordowanej pracy żyjemy. Serce - symbol miłości, którego - jak na ironię – większość Polaków nie kocha. Specjaliści CM Medyceusz w Walentynki radzą, jak i dlaczego trzeba dbać o serce?

  Serce wtłacza w nas życie – niemal dosłownie. Jest naszą wewnętrzną pompą, pozwalającą zamienić w płucach odtlenowaną krew z żył i tętnicami tchnąć ją natlenowaną do najdalszych zakątków ciała. Bez tego procesu nie da się żyć. Co robić zatem, aby utrzymywać serce w dobre formie?

  Więcej…  
 • Przebarwienia na skórze

  Ciemniejsze plamy na skórze to dla wielu kobiet przyczyna dyskomfortu, powodująca utratę pewności siebie. Przebarwienia na twarzy czy dekolcie, choć mogą zostać ukryte pod warstwą makijażu, nie znikają samoistnie – do tego potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja. Czym charakteryzują się te zmiany oraz jak sobie z nimi radzić, podpowiada Olga Kamińska, Training Manager marki Biologique Recherche.

  Dlaczego przebarwienia pojawiają się na naszej skórze?

  Więcej…  
 • Jak zadbać o gładkość naszych stóp?

  Gdy nasze pięty są zrogowaciałe najczęściej sięgamy po tradycyjne pumeksy, które jednak są mało praktyczne. Warto postawić na marokański pumeks Hammam, który wytwarza się z bogatej w minerały, glinki czerwonej. Dzięki wygodnej rączce, wyżłobionym rowkom, a także odpowiedniej wielkości i twardości - pozwoli cieszyć się gładkimi stopami.

  Więcej…  
 • Kolonoskopia wirtualna

  Zauważasz u siebie dolegliwości takie jak krwawienia z odbytu, utrzymującą się biegunkę, ból czy parcie na stolec? Nie lekceważ ich i nie traktuj jak wirtualnych problemów. Mogą bowiem zwiastować realną chorobę – nawet raka jelita grubego. W diagnozie może pomóc wirtualna kolonoskopia. Na czym polega to badanie i kiedy warto je wykonać?

  Co to jest wirtualna kolonoskopia i kiedy dobrze ją wykonać?

  Więcej…  

Aktualności seniora

Chroniczne zmęczenie i senność

W Polsce choruje na cukrzycę trzy miliony osób. Co powinno zaniepokoić i zmobilizować nas do sprawdzenia ryzyka zachorowania? Test do samodzielnego zmierzenia ryzyka zachorowania na cukrzycę.

Więcej…

Ból brzucha

Kłujący ból brzucha – w zależności od lokalizacji bólu i jego natężenia może sugerować wystąpienie różnych poważnych chorób; zwłaszcza, jeżeli towarzyszą mu dodatkowe objawy, takie jak gorączka czy wymioty. Co oznacza ból występujący w poniżej opisanych miejscach?

Więcej…

Badania wątrobowe

Próby wątrobowe jest to badanie z krwi, mające na celu ocenić stan wątroby. Osoby w przypadku których zachodzi podejrzenie co do nieprawidłowego funkcjonowania lub uszkodzenia tego narządu są kierowane na badania oznaczające poziom: ALAT, ALP, AspAT, GGTP, LDH, Bilirubiny całkowitej, ChE.

Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Wyszukiwanie