header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Portale randkowe dla seniorów

portal randkowy 1

Jak znaleźć miłość w jesieni życia dzięki internetowym portalom randkowym?

dr Joanna Plak

Nadeszła jesień a wraz z nią długie, chłodne wieczory. Ta pora roku sprzyja refleksjom i zwiększa zapotrzebowanie na spędzanie wolnego czasu w towarzystwie najbliższych. Wśród seniorów jest wiele osób samotnych, które nie mają jak zaspokoić potrzeby bliskości. Jednocześnie coraz więcej Polaków i Polek w wieku 50+ posiada w domu komputer
z dostępem do Internetu i potrafi go obsługiwać. Z myślą o nich powstały internetowe portale randkowe.

Wraz ze starzeniem się społeczeństwa rozwija się rynek produktów i usług dedykowanych osobom 50+. Tendencja rozwojowa nie ominęła także rynku matrymonialnego. Pojawia się coraz więcej randkowych portali internetowych dedykowanych osobom 50+.

Ponadto wiele serwisów matrymonialnych przeznaczonych dla młodszych użytkowników, tworzy zakładki  dla starszych osób. Dzięki temu seniorzy mogą  dowolnie wybrać portal, z którego usług chcą skorzystać bez obaw, że zostaną wyśmiani z powodu swojego wieku.

W jaki sposób można znaleźć miłość za pośrednictwem Internetu korzystając z portali randkowych dla seniorów?

 1. Należy zapoznać się z ofertą poszczególnych internetowych portali randkowych (wykaz portali - poniżej).
 2. Po dokonaniu wyboru należy założyć konto na portalu, podając dane osobowe niezbędne do rejestracji, jak również wygenerować hasło za pomocą którego będziemy logowali się na swoje konto. Należy także zapoznać się z regulaminem i jeśli nie budzi zastrzeżeń, zaakceptować go.
 3. Następnie należy wybrać preferowaną formę uczestnictwa. Portale internetowe oferują z reguły dwie możliwości. Jedną bezpłatną z ograniczonymi możliwościami kontaktowania się z pozostałymi użytkownikami portalu oraz płatną umożliwiającą korzystanie ze wszystkich dostępnych usług.
 4. Osoby posiadające konto na portalu mogą zacząć tworzyć swój profil, tj. dodawać zdjęcia, podać informacje na temat swojego wyglądu, zainteresowań i oczekiwań wobec innych użytkowników. W tym miejscu można zadeklarować czy interesuje nas tylko przyjaźń, czy poszukujemy prawdziwej miłości.
 5. Po stworzeniu własnego profilu możemy zacząć przeglądać profile innych użytkowników i w zależności od zadeklarowanej formy uczestnictwa (płatne lub bezpłatne) zacząć kontaktować się z osobami, które nas zainteresowały. W przypadku wybrania opcji bezpłatnej możliwość wysyłania wiadomości jest ograniczona.
  W przypadku niektórych portali wiadomości mogą być wysyłane tylko przez osoby posiadające płatne konta. Osoby z bezpłatnym, uczestnictwem mogą jedynie przeglądać profile innych użytkowników.

Wśród internetowych portali randkowych skierowanych do osób starszych możemy wyróżnić:

-        portal randkowy i społecznościowy Seniorra (www.seniorra.pl)

-        portal randkowy dla osób dojrzałych Razem 50 plus  (www.razem 50plus.pl)

Swoje zakładki przeznaczone dla seniorów mają także takie popularne portale randkowe, jak:

-        Sympatia(http://sympatia.onet.pl/tips/advice/portal-randkowy-dla-emerytow,5668289,advice-detail.html)

-        Samotne serca (www.samotneserca.pl/senior/randki/)

-        Swatka ( http://www.swatka.pl/senior?)

Zatem możliwości jest wiele. Wystarczy usiąść z kubkiem herbaty przez monitorem komputera i rozpocząć poszukiwania drugiej połówki na jesień życia. 

Komentarze  

#5 Guest 2018-07-19 01:32
Dziękuję za ten artykuł, przekażę go mojej babci!
#4 Guest 2018-06-05 21:15
Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z randkowaniem przez internet: sama kilka lat temu byłam pod tym względem nieświadoma, nie wiedziałam jak się za to zabrać. Dla takich osób polecam porady czy artykuły na mydwoje. Jest tam mnóstwo tekstów, które bardzo pomagają zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi i uczą, w jaki sposób skutecznie korzystać z randkowania w sieci. Sam w sobie jest to portal matrymonialny, moim zdaniem bardzo fajny, jednak to nie o tym piszę, chciałam Wam przede wszystkim uświadomić, że tam można znaleźć naprawdę pomocne rady dla niedoświadczony ch osób, chcących randkować przez internet.
#3 Guest 2018-03-18 00:12
...... Cóż napisać w epoce emotek , szybkich zupek , " szybkich randek " , " szybkich związków " ( nieprawdopodobn e lecz osobiście czytałem " perłę " tej treści ) , w czasach coraz liczniejszych elektronicznych protez ludzkiej obecności , gdzie godzinami marząc palcem po tafli magicznego pudełeczka z obowiązkowo umieszczonymi słuchawkami w uszach ; nikt i nic już do niczego nie jest potrzebny wszak piksele i rzeczywistość urojona ; to miejsce gdzie się żyje i umiera .

Ekran komputera ; to doskonały " kanał ściekowy " ludzkich frustracji oraz bezkarnego wyżywania się na innych za swe zdemolowane życie oraz ZA WSZYSTKO !

Miejscem niebywałego okrucieństwa w wyniku zaniku świadomości , iż " po drugiej stronie ekranu " znajduje się żywy człowiek ! , którego jednym słowem można unicestwić i wysłać go w czeluść psychicznej zapaści. Doprawdy przeraża mnie ta porażająca dehumanizacja , chamstwo , pogarda , brutalność , buta , zarozumiałość i cynizm - nie tylko na ekranie lecz poza nim .

Gdy zostałem w ordynarny sposób obrażony ...moje konto zostało zablokowano zaś cham hasał sobie jakby nigdy nic.
#2 Guest 2017-08-13 21:38
Chcę kogoś poznać -jestem taka samotna
#1 Guest 2017-08-13 21:36
:-x

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Cukrzyca - codzienne życie

  Dorota ZozulinskaCukrzyca to pierwsza niezakaźna choroba, którą Światowa Organizacja Zdrowia uznała za epidemię XXI wieku. W Polsce obecnie cierpi na nią ok. 3 mln Polaków, ale liczba chorych stale rośnie, co ma związek m.in. ze starzeniem się społeczeństwa.
  Pomimo rosnącej skali problemu, polscy pacjenci wciąż nie mają dostępu do najlepszych opcji terapeutycznych, które są standardem opieki diabetologicznej na świecie.

  Cukrzyca jest chorobą metaboliczną, która charakteryzuje się hiperglikemią, czyli wysokim stężeniem glukozy we krwi.

  Więcej…  
 • Cukrzyca cichy wróg

  Pracujesz na siedząco, odpoczywasz w bezruchu, jesz zbyt dużo i nieregularnie, nie unikasz niezdrowych potraw, słodyczy? Lekarze z Centrów Medycznych Medyceusz w Łodzi przestrzegają: to prosta droga do cukrzycy, choroby, która jest trudna do rozpoznania i zwykle przez wiele lat rozwija się bezobjawowo. Nie dokucza, nie boli, ale po cichu niszczy organizm.

  Cukrzycę typu 2 nazywa się epidemią XXI wieku – to jedna z najgroźniejszych i najczęstszych chorób cywilizacyjnych. W Polsce cierpi na nią około 3 mln osób, na świecie ponad 400 mln.

  Więcej…  
 • Ogólnopolski Dzień Seniora 14 listopada 2018

  Aktywność fizyczna najlepszym lekiem na problemy zdrowotne w każdym wieku. W 2050 roku w Polsce liczba osób w wieku 65+ wzrośnie do blisko 12 milionów. Choć długość życia rośnie, nie podnosi się jego jakość, a jedną z przyczyn jest brak aktywności fizycznej wśród seniorów. Bezruch obniża ich sprawność fizyczną oraz zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia poważnych chorób sercowo-naczyniowych, które są najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce.  

  W zdrowym ciele zdrowy ruch

  Więcej…  
 • Cukrzyca cicha epidemia

  Anna SliwinskaAnna Śliwińska:

  „Największym problemem w walce z cichą epidemią cukrzycy jest… cisza”

  Nawet kilkaset tysięcy osób w Polce nie wie, że choruje na cukrzycę. Gros z 3 milionów pacjentów, którzy mają postawioną diagnozę, nie leczy się zgodnie z zaleceniami. Wielkim wyzwaniem pozostaje dostęp do optymalnej terapii i opieki, zwłaszcza osób z cukrzycą typu 2 oraz tych, które nie przekroczyły 75. roku życia i nie mogą liczyć na choćby część darmowych leków.

  Więcej…  
 • Marokański zabieg Hammam

  Do wykonania marokańskiego zabiegu pielęgnacyjnego Hammam, który odnawia nie tylko ciało, ale i umysł, niezbędne jest czarne mydło (oczyszcza), glinka (odżywia), jak i olej arganowy (nawilża). Dzięki żelowi pod prysznic, który zawiera te 3 składniki, możemy skorzystać z zalet zabiegu, we własnej łazience.

  Na czym polega zabieg Hammam?

  Słowo „Hammam” oznacza publiczną łaźnię, która pełni w Maroku ważną rolę. Mieszkańcy tego kraju, od wieków, poddają się w niej zabiegowi pielęgnacyjnemu, który odnawia nie tylko ciało, ale i umysł. Polega na oczyszczeniu, złuszczeniu, odżywieniu i nawilżeniu skóry.

  Więcej…  
 • Ból w szyi, plecach, krzyżu

  Wstając rano z łóżka, podnosząc ciężką torbę czy myjąc głowę w umywalce, nagle czujesz chrupnięcie i dosłownie zgina Cię w pół. Przyszywający ból nie pozwala swobodnie się wyprostować. Znasz to? Przeczytaj wskazówki dr n. med. Joanny Stodolnej-Tukendorf z FootMedica, która podpowiada, co robić, gdy zazgrzyta Ci
  w kręgosłupie.

  „Najczęściej ból występuje w szyi, plecach, krzyżu. Bywa również, że ból pojawia się w częściach odległych od kręgosłupa. Jest to tzw. ból promieniujący lub rzutowany. Pacjenci skarżą się na bolesność w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, pośladku, udzie, łydce.

  Więcej…  
 • Piękny uśmiech

  Monika StachowiczChcesz mieć piękny uśmiech? Wybieraj zielone produkty!

  Nasi praprzodkowie mieli mocne i silne zęby, nie tylko dlatego, że rozszarpywali nimi mięso, ale również częściej niż współczesny człowiek żywili się… roślinami i warzywami. Im bardziej zielone i chrupiące, tym zdrowsze dla zębów! Oto kilka przykładów.

  Jarmuż

  Jeśli chcesz rzadziej odwiedzać dentystę, postaw na zielone warzywa liściaste w diecie np. jarmuż. To jedno z najbardziej hipsterskich warzyw to obok szpinaku znakomite roślinne źródło m.in. kwasu foliowego i wapnia.

  Więcej…  

Aktualności seniora

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Choroba zwyrodnieniowa stawów- występuje z reguły po 40 roku życia. W jej wyniku dochodzi do niszczenia chrząstki stawowej i przebudowy tkanki kostnej. Obejmuje od jednego do kilku stawów.

Więcej…

Osteoporoza choroba kości

Osteoporoza – jest to choroba kości, charakteryzująca się obniżeniem masy tkanki kostnej oraz zmianami w ich strukturze, prowadzącymi do zwiększonej podatności na złamania.

Więcej…

Choroba uchyłkowa

Choroba uchyłkowa polega na występowaniu w przewodzie pokarmowym nieprawidłowych, charakterystycznych zagłębień (uchyłków).

Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Nowości

Wyszukiwanie