header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Portale randkowe dla seniorów

portal randkowy 1

Jak znaleźć miłość w jesieni życia dzięki internetowym portalom randkowym?

dr Joanna Plak

Nadeszła jesień a wraz z nią długie, chłodne wieczory. Ta pora roku sprzyja refleksjom i zwiększa zapotrzebowanie na spędzanie wolnego czasu w towarzystwie najbliższych. Wśród seniorów jest wiele osób samotnych, które nie mają jak zaspokoić potrzeby bliskości. Jednocześnie coraz więcej Polaków i Polek w wieku 50+ posiada w domu komputer
z dostępem do Internetu i potrafi go obsługiwać. Z myślą o nich powstały internetowe portale randkowe.

Wraz ze starzeniem się społeczeństwa rozwija się rynek produktów i usług dedykowanych osobom 50+. Tendencja rozwojowa nie ominęła także rynku matrymonialnego. Pojawia się coraz więcej randkowych portali internetowych dedykowanych osobom 50+.

Ponadto wiele serwisów matrymonialnych przeznaczonych dla młodszych użytkowników, tworzy zakładki  dla starszych osób. Dzięki temu seniorzy mogą  dowolnie wybrać portal, z którego usług chcą skorzystać bez obaw, że zostaną wyśmiani z powodu swojego wieku.

W jaki sposób można znaleźć miłość za pośrednictwem Internetu korzystając z portali randkowych dla seniorów?

 1. Należy zapoznać się z ofertą poszczególnych internetowych portali randkowych (wykaz portali - poniżej).
 2. Po dokonaniu wyboru należy założyć konto na portalu, podając dane osobowe niezbędne do rejestracji, jak również wygenerować hasło za pomocą którego będziemy logowali się na swoje konto. Należy także zapoznać się z regulaminem i jeśli nie budzi zastrzeżeń, zaakceptować go.
 3. Następnie należy wybrać preferowaną formę uczestnictwa. Portale internetowe oferują z reguły dwie możliwości. Jedną bezpłatną z ograniczonymi możliwościami kontaktowania się z pozostałymi użytkownikami portalu oraz płatną umożliwiającą korzystanie ze wszystkich dostępnych usług.
 4. Osoby posiadające konto na portalu mogą zacząć tworzyć swój profil, tj. dodawać zdjęcia, podać informacje na temat swojego wyglądu, zainteresowań i oczekiwań wobec innych użytkowników. W tym miejscu można zadeklarować czy interesuje nas tylko przyjaźń, czy poszukujemy prawdziwej miłości.
 5. Po stworzeniu własnego profilu możemy zacząć przeglądać profile innych użytkowników i w zależności od zadeklarowanej formy uczestnictwa (płatne lub bezpłatne) zacząć kontaktować się z osobami, które nas zainteresowały. W przypadku wybrania opcji bezpłatnej możliwość wysyłania wiadomości jest ograniczona.
  W przypadku niektórych portali wiadomości mogą być wysyłane tylko przez osoby posiadające płatne konta. Osoby z bezpłatnym, uczestnictwem mogą jedynie przeglądać profile innych użytkowników.

Wśród internetowych portali randkowych skierowanych do osób starszych możemy wyróżnić:

-        portal randkowy i społecznościowy Seniorra (www.seniorra.pl)

-        portal randkowy dla osób dojrzałych Razem 50 plus  (www.razem 50plus.pl)

Swoje zakładki przeznaczone dla seniorów mają także takie popularne portale randkowe, jak:

-        Sympatia(http://sympatia.onet.pl/tips/advice/portal-randkowy-dla-emerytow,5668289,advice-detail.html)

-        Samotne serca (www.samotneserca.pl/senior/randki/)

-        Swatka ( http://www.swatka.pl/senior?)

Zatem możliwości jest wiele. Wystarczy usiąść z kubkiem herbaty przez monitorem komputera i rozpocząć poszukiwania drugiej połówki na jesień życia. 

Komentarze  

#5 Guest 2018-07-19 01:32
Dziękuję za ten artykuł, przekażę go mojej babci!
#4 Guest 2018-06-05 21:15
Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z randkowaniem przez internet: sama kilka lat temu byłam pod tym względem nieświadoma, nie wiedziałam jak się za to zabrać. Dla takich osób polecam porady czy artykuły na mydwoje. Jest tam mnóstwo tekstów, które bardzo pomagają zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi i uczą, w jaki sposób skutecznie korzystać z randkowania w sieci. Sam w sobie jest to portal matrymonialny, moim zdaniem bardzo fajny, jednak to nie o tym piszę, chciałam Wam przede wszystkim uświadomić, że tam można znaleźć naprawdę pomocne rady dla niedoświadczony ch osób, chcących randkować przez internet.
#3 Guest 2018-03-18 00:12
...... Cóż napisać w epoce emotek , szybkich zupek , " szybkich randek " , " szybkich związków " ( nieprawdopodobn e lecz osobiście czytałem " perłę " tej treści ) , w czasach coraz liczniejszych elektronicznych protez ludzkiej obecności , gdzie godzinami marząc palcem po tafli magicznego pudełeczka z obowiązkowo umieszczonymi słuchawkami w uszach ; nikt i nic już do niczego nie jest potrzebny wszak piksele i rzeczywistość urojona ; to miejsce gdzie się żyje i umiera .

Ekran komputera ; to doskonały " kanał ściekowy " ludzkich frustracji oraz bezkarnego wyżywania się na innych za swe zdemolowane życie oraz ZA WSZYSTKO !

Miejscem niebywałego okrucieństwa w wyniku zaniku świadomości , iż " po drugiej stronie ekranu " znajduje się żywy człowiek ! , którego jednym słowem można unicestwić i wysłać go w czeluść psychicznej zapaści. Doprawdy przeraża mnie ta porażająca dehumanizacja , chamstwo , pogarda , brutalność , buta , zarozumiałość i cynizm - nie tylko na ekranie lecz poza nim .

Gdy zostałem w ordynarny sposób obrażony ...moje konto zostało zablokowano zaś cham hasał sobie jakby nigdy nic.
#2 Guest 2017-08-13 21:38
Chcę kogoś poznać -jestem taka samotna
#1 Guest 2017-08-13 21:36
:-x

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Chrońmy się przed elektrosmogiem

  Rozejrzyj się dookoła. W najbliższym otoczeniu dostrzeżesz co najmniej kilka urządzeń, które aby działać, muszą być podłączone do prądu. Komputer, telewizor, kuchenka mikrofalowa czy telefon komórkowy ułatwiają nam życie, ale też wytwarzają pole elektromagnetyczne, którego nagromadzenie tworzy tzw. elektrosmog.

  Naukowcy wciąż prowadzą badania nad wpływem fal elektromagnetycznych na nasze zdrowie. Choć nie zostało to jeszcze do końca udowodnione, podejrzewa się, że elektrosmog może być dla człowieka równie niekorzystny, jak zwyczajny smog, powstały z chemicznych zanieczyszczeń powietrza.

  Więcej…  
 • Stwardnienie rozsiane (SM)

  Nasz mózg to centrum dowodzenia całym ciałem. Zbudowany jest z miliardów komórek nerwowych, które tworzą wielką sieć połączeń. Komórki nerwowe w mózgu i rdzeniu kręgowym kontaktują się między sobą, a wraz z nerwami znajdującymi się w oczach, tworzą ośrodkowy układ nerwowy. Podobnie jak w przypadku przepływu informacji w sieci społecznościowej, ośrodkowy układ nerwowy stale rozmawia z samym sobą a także resztą ciała – to właśnie dzięki temu myślimy, oddychamy, czujemy, widzimy, poruszamy się.

  Więcej…  
 • Co najbardziej brudzi zęby?

  Dbając o zdrowie naszych zębów powinniśmy zwrócić również uwagę na to co jemy, zwłaszcza w okresie letnim,  kiedy dieta jest znacznie bogatsza. Za niektórymi produktami wręcz nie przepadają nasze zęby. Oto kilka wskazówek, jak możemy zadbać o kolor uzębienia i co zrobić gdy pojawią się już przebarwienia. 
  Każdy z nas ma inny odcień zębów, zależy on od grubości i zabarwienia zębiny oraz szkliwa. Jedni od urodzenia mają zęby bardziej żółte, inni mają zęby białe, które przebarwiają się wraz z wiekiem. Barwa zębów jest wypadkową naszych wewnętrznych predyspozycji oraz przyczyn zewnętrznych, związanych z naszym trybem życia, higieną i dietą.
  Więcej…  
 • Różane serum piękności

  Róża damasceńska nazywana jest najcenniejszym kwiatem na świecie, gdyż zawiera ponad 300 składników aktywnych. Jeśli wytwarzany z niej olejek połączymy z olejem sezamowym i z pestek moreli, otrzymamy serum dla cery dojrzałej, wrażliwej, suchej i naczynkowej.

  Najcenniejszy kwiat na świecie.

  Na świecie występuje ponad 200 odmian dzikich róż i nawet 20 tysięcy odmian szlachetnych. Spośród nich szczególną uwagę zwraca róża damasceńska, czyli rosa damascena, która uprawiana jest w basenie Morza Śródziemnego.

  Więcej…  
 • Radiofarmaceutyki

  Znakowane izotopami promieniotwórczymi preparaty medyczne z arsenału medycyny nuklearnej mają unikalne właściwości: pozwalają dokładnie zbadać nie tylko obraz, ale i funkcje poszczególnych tkanek i narządów. Są przy tym bezpieczne i skuteczne – także w terapii najczęściej występujących chorób, które leczy się dziś dzięki nim coraz bardziej precyzyjnie.

  Unikalne właściwości

  Radiofarmaceutyki to preparaty medyczne, zawierające izotopy promieniotwórcze, które stosuje się w diagnostyce i terapii radioizotopowej najczęściej występujących schorzeń.

  Więcej…  
 • Preparaty biopodobne

  Dr n. farm. Leszek Borkowski na LAO: Większy dostęp do leków biopodobnych to niezbędne leczenie dla większej liczby pacjentów.

  Preparaty biopodobne odgrywają istotną rolę w zwiększaniu dostępu pacjentów onkologicznych do terapii – stwierdzili uczestnicy debaty, odbywającej się w ramach Letniej Akademii Onkologicznej dla Dziennikarzy. O wyzwaniach, związanych z dostępnością leków biopodobnych w Polsce dyskutowali wspólnie: farmakolodzy, pacjenci, przedstawiciele systemu ochrony zdrowia, przemysłu farmaceutycznego i dziennikarze.

  Więcej…  
 • Zgaga jak sobie pomóc

  Wakacje – okres, który zachęca do podróżowania, odpoczynku i poznawania nowych ludzi. Wyjazdy i odwiedzanie nowych miejsc to okazje do stołowania się w lokalnych restauracjach i barach, co niestety nie zawsze jest jednoznaczne z jedzeniem zdrowo. Nad morzem często sięgamy po zapiekanki, a wieczorami w towarzystwie znajomych zajadamy się przekąskami z grilla. Ponadto, mając więcej wolnego czasu, spożywamy także więcej potraw. Co jednak zrobić, gdy na tego typu zachcianki nasz układ pokarmowy reaguje zgagą i dyskomfortem – odpowiada lek. med. Paweł Kotarski, internista i gastrolog z Centrum Medycznego Damiana.

  Zgaga – efekt złego jedzenia czy objaw poważniejszej choroby?

  Więcej…  

Aktualności seniora

Mammografia

Mammografia jest to najbardziej skuteczne badanie w diagnostyce raka piersi, pozwalające na wykrycie nowotworu w bardzo wczesnym stadium. W badaniu wykorzystywane jest promieniowanie rentgenowskie, w minimalnej dawce. 

Więcej…

Tomografia komputerowa (TK)

Tomografia komputerowa (TK) jest to badanie pozwalające na wykrycie, w krótkim czasie (od kilku sekund do paru minut), nieprawidłowości w budowie diagnozowanych narządów.

Więcej…

Rezonans magnetyczny (MRI)

Rezonans magnetyczny (MRI) to badanie, przedstawiające przekroje narządów wewnętrznych człowieka w wielu płaszczyznach. Bazuje ono na polu magnetycznym, wykorzystując magnetyczne właściwości atomów z których składa się ciało człowieka.

Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Nowości

Wyszukiwanie