Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Wydarzenia dla seniorów maj 2019

Mirage akad zdr urody plakat 1

Zapowiedzi najbliższych naszych wydarzeń dla seniorów.

7.05. GODZ. 17.00, HAFCIARSTWO I INNE ROBÓTKI RĘCZNE

Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15)

Warsztaty haftu ręcznego oraz innych robótek ręcznych dla miłośników pracy z materiałem, nitką i koronką. Zajęcia prowadzi Maria Góra - absolwentka Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie z dyplomem czeladnika hafciarstwa. Posiada dwuletni kurs rękodzieła o specjalności haft ręczny.

Wstęp: 10 zł/zajęcia

9.05. GODZ. 16.00, WIOSENNE TRENDY W MAKIJAŻU

Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26)

Makijaże na nowy sezon zachwycać mają świeżością i kolorami. Wśród trendów króluje rozświetlona cera, intensywna oprawa oka, usta z efektem rozmycia oraz błysk. Jak uzyskać taki efekt w praktyce, dowiesz się podczas spotkania z makijażystką. Uczestniczki spotkania poznają sposoby maskowania niedoskonałości cery, subtelnego podkreślania naturalnej urody oraz pielęgnacji skóry twarzy.

Wstęp wolny.

10.05. GODZ. 16.00-18.00, SPOTKANIA Z RYSUNKIEM W MIĘDZYCZASIE

Klub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17)

Międzyczas – na wpół mityczna kraina, w której wszystkie obowiązki, zadania i sprawy, na skutek anomalii zwanej presją czasu, załatwiają się same i to znaczniej szybciej, niż zwykle. Pomimo trudności w zlokalizowaniu, Międzyczas stanowi każdego dnia jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc. Nie do końca poznany, kryje wiele tajemnic i wciąż nie wiadomo, co jeszcze można w nim zrobić. Ostatnie odkrycia sugerują jednak, że niezwykle interesującym zajęciem wykonywanym w Międzyczasie może być… rysowanie. Klub Krzesławice zaprasza wszystkich, bez względu na wiek i umiejętności, na kolejne spotkanie z rysunkiem. Jego uczestnicy nauczą się mile spędzać czas rysując wg. metody nauczania rysunku z natury M. Orzechowskiego. Organizatorzy zapewniają materiały i gwarantują efekty w postaci trwale wzbogaconej wrażliwości, kreatywności oraz umiejętności wyjątkowego patrzenia na świat.

Wstęp: 8 zł

 

10.05. GODZ. 18.00, WERSAL(I)KOWE GIERKI

Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15)

Klub Wersalik zaprasza do udziału w spotkaniu miłośników gier planszowych. Czekają na Was znane i popularne tytuły, możecie też sami przynieść i zaproponować swoją ulubioną roz(g)rywkę.

Koszt: 1 zł

NAS da vinci plakat13.05. GODZ. 15.00, LEONARDO DA VINCI - ARTYSTA WSZECHSTRONNY

Nowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a)

W maju 2019 roku mija 500 lat od chwili śmierci najwybitniejszego twórcy renesansu – Leonarda da Vinci. Sylwetkę artysty, którego działalność wykraczała daleko poza tradycyjne pojmowanie sztuki, a wyobraźnia i pomysłowość wyprzedzały współczesnych o całe epoki, przybliży Monika Kamińska.

Prowadząca wykład jest absolwentką archeologii oraz historii sztuki na Wydziale Historycznym UJ, gdzie ukończyła studia doktoranckie. Brała udział w badaniach archeologicznych m.in.: w Polsce, na Słowacji i w Irlandii.

Wstęp wolny!

Dział Imprez i Promocji

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

  1. os. Centrum A 6a, 31-923 Kraków

tel. 12 644 68 10 wew. 23

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież