header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Poppularny napój bubble tea

Jagodowe bubble tea 1

Letni przysmak bubble tea

Pysznym, a zarazem efektownym napojem, który sprawdzi się w upalne dni jest popularna ostatnio bubble tea. Kolorowa, z ulubionymi dodatkami, na bazie aromatycznej herbaty to idealna propozycja zarówno na spotkanie z przyjaciółmi we własnym ogrodzie, jak i w formie na wynos, kiedy jedziemy na piknik lub idziemy na spacer. Eksperci marki Akbar prezentują trzy przepisy na ten niecodzienny napój.

Do jego przygotowania potrzebujemy aromatycznej herbaty, kulek tapioki oraz naszych ulubionych owoców czy innych dodatków. Przyrządzając bubble tea można miksować smaki i eksperymentować ze składnikami tak, aby przygotować swoją ulubioną kompozycję.

Klasyczne bubble tea

Jest to podstawowy przepis na bubble tea. Eksperymentując później ze swoimi ulubionymi dodatkami, wystarczy dodać je do tego przepisu.

Składniki:

 • Herbata Akbar Pure Ceylon
 • 2 łyżki kulek tapioki
 • Mleko
 • Cukier

Przygotowanie:

Do szklanki wody dodajemy cukier i podgrzewamy. Kiedy woda zacznie wrzeć, dodajemy tapiokę i gotujemy do czasu, aż kulki zwiększą swoją objętość i staną się przezroczyste. Mleko podgrzewamy i parzymy w nim herbatę. Kiedy napój będzie chłodny dodajemy kulki tapioki. Jeśli preferujemy słodszy napój, możemy dodać do niego trochę miodu.

Jagodowe bubble tea

Jeśli nie przepadamy za jagodami – możemy dodać inne, ulubione owoce.

Składniki:

 • Herbata Akbar Pure Ceylon
 • 2 łyżki kulek tapioki
 • Syrop jagodowy
 • Mleko
 • Garść jagód
 • Listki mięty

Przygotowanie:

Do gotującej się wody dodajemy kulki z tapioki i gotujemy przez ok. 15 minut. Kiedy kulki będą już duże i przezroczyste wkładamy je do 4 łyżek syropu jagodowego. Herbatę parzymy w mleku, kiedy ostygnie dodajemy jagody i blendujemy. Dodajemy tapiokowe kulki z syropem i zdobimy listkiem mięty.

Czekoladowe bubble tea

Dla łasuchów doskonała będzie wersja bubble tea z czekoladą.

Składniki:

 • Herbata Akbar Pure Ceylon
 • 2 łyżki kulek tapioki
 • Mleko
 • Kilka kostek czekolady
 • Kostki lodu
 • Słodkie kakao

Przygotowanie:

Do garnka wlewamy szklankę wody i łyżkę kakao. Kiedy woda zacznie się gotować dodajemy kulki tapioki i gotujemy przez 15 minut. Herbatę parzymy w mleku i do ciepłego jeszcze napoju dodajemy 2-3 kostki czekolady. Kiedy napój wystygnie, dodajemy kulki tapioki i kostki lodu.

Smacznego!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Kardiowerter defibrylator

  Adam SokalWszczepiany pacjentom o wysokim ryzyku nagłego zatrzymania krążenia kardiowerter-defibrylator (ICD) ostrzeże i zainterweniuje w przypadku wystąpienia groźnej dla życia arytmii komorowej. Jak działa urządzenie ratujące życie, jak przygotować się do zabiegu, czy życie po wszczepieniu wygląda inaczej – mówi dr hab. med. Adam Sokal z Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

  Dr hab. med. Adam Sokal

  Pracownia Elektrofizjologii i Stymulacji Serca Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Sekcja Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

  Panie Docencie, co to jest ICD?

  Więcej…  
 • Abonament medyczny

  Marek KubickiJak trwoga to do… innej placówki medycznej. Czego nie dają nam abonamenty? 

  94% badanych z wykupionym abonamentem medycznym lub innym ubezpieczeniem zdrowotnym i tak opłaca dodatkowe wizyty u lekarzy specjalistów – wynika z najnowszego raportu „Prywatna oraz publiczna służba zdrowia – opinie Polaków nt. jakości świadczonych usług”, zrealizowanego na zlecenie Centrum Medycznego Damiana *1. Czy opieka medyczna oparta na abonamencie to faktycznie dobry wybór, kiedy zależy nam na wizycie u specjalisty i nie chcemy długo czekać?

  Więcej…  
 • Wiosenne przeziębienie

  Rano cieszysz się słońcem za oknem, więc z radością zakładasz lżejsze ubrania, a czapkę rzucasz w kąt. Po wyjściu z domu przekonujesz się, że wcale nie grzeje tak bardzo, jak ci się wydawało i w efekcie wracasz z przeziębieniem? Wczesną wiosną to częsty scenariusz. Jak nie dać się infekcji i co robić, by nie przerodziła się w poważniejsze dolegliwości?

  Coraz dłuższe i cieplejsze dni sprawiają, że chętnie spędzamy czas na dworze i przerzucamy się na lżejsze ubrania.

  Więcej…  
 • Jak dbać o protezy zębowe?

  7 zasad pielęgnacji nie tylko dla seniorów. Protezy zębowe – częściowe lub całkowite - to najpowszechniejsza metoda rekonstrukcji braków zębowych. Jednak wielu ich użytkowników nie wie, że oba typy uzupełnień wymagają odpowiedniej troski. Oto kilka rad, które pomogą zadbać o protezę i utrzymać ją w dobrym stanie przez lata.

  1. Dbaj o higienę całej jamy ustnej, nie tylko o protezę!

  Najważniejszą zasadą dla posiadaczy protezy jest ich właściwa higiena i pielęgnacja. W przypadku protezy ruchomej należy pamiętać o tym, by codziennie, a najlepiej po każdym posiłku, dbać o jej czystość.

  Więcej…  
 • Refundacja usunięcia zaćmy

  Justyna KrowickaOd miesiąca do nawet pół roku - tyle wynosi czas oczekiwania na zwrot kosztów zabiegów usunięcia zaćmy przez NFZ, wykonywanych w ramach ustawy transgranicznej. Najszybciej pieniądze otrzymują pacjenci z terenu woj. mazowieckiego, najdłużej muszą czekać ci z woj. śląskiego.

  Polscy pacjenci, którzy nie chcą czekać na operację usunięcia zaćmy w kraju, chętnie korzystają z oferty czeskich klinik.

  Więcej…  
 • Zespół leniwego jelita

  Chcesz być fit na wiosnę, a przy tym czuć się lekko i zdrowo? Wspomóż pracę leniwych jelit! Czasami mamy wrażenie, że nasz układ pokarmowy pracuje zbyt wolno. Sprzyja temu siedzący tryb życia, brak ruchu w czasie wolnym, stres oraz nadmiar żywności wysoko przetworzonej w diecie. Jak temu zaradzić by odzyskać nową energię?

  Zespół leniwego jelita jest dolegliwością cywilizacyjną, która dotyka wielu osób. Uwarunkowana jest przede wszystkim stylem życia, jaki obecnie prowadzimy.

  Więcej…  

Aktualności seniora

Lipidogram - badanie

Lipidogram jest to badanie mające na celu określenie gospodarki tłuszczowej w organizmie. Pomaga określić ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, w tym miażdżycy.

Więcej…

Pełnomocnik dla seniora

Bywają sytuacje w życiu seniora (najczęściej spowodowane problemami zdrowotnymi, w tym niepełnosprawnością), w których potrzebuje pomocy innych osób w załatwianiu swoich spraw. W niektórych sytuacjach, zwłaszcza w załatwianiu spraw w urzędach, konieczne jest posiadanie pełnomocnika.

Więcej…

Serce Seniora

Choroby serca-test

 1. Wiek i płeć

Kobieta do menopauzy- 1 pkt

Kobieta po menopauzie – 4 pkt

Mężczyzna do 45 lat 3 pkt

Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Wyszukiwanie