header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Seniorzy w Nałęczowie

W Krainie Alicji

Dlaczego seniorzy chętnie przyjeżdżają do Nałęczowa?

W obecnych czasach klientami branży turystycznej są osoby w każdym wieku, w tym również seniorzy. Poza poszukiwaniem nowych doznań i wypoczynku tym ostatnim zależy także na ofercie, która będzie koncentrować się na ich możliwościach, zdrowiu i sposobach jego polepszenia. Jednym z takich miejsc jest Nałęczów – malownicze miasto w województwie lubelskim i przy tym jedyne w Polsce uzdrowisko o profilu kardiologicznym.

Co sprawia, że seniorzy chętnie się tu pojawiają?

Z pewnością jednym z głównych powodów jest uzdrowiskowy mikroklimat Nałęczowa. Jego właściwości lecznicze powodują samoczynne obniżanie ciśnienia tętniczego krwi oraz ograniczenie kardiologicznych dolegliwości. Wysoką jonizację powietrza zapewniają miastu gleby lessowe, przepływające rzeki Bystra i Bochotniczanka, urozmaicona sieć wąwozów oraz wiele gatunków drzew i krzewów. Na początku XIX wieku dodatkowo odkryto lecznicze właściwości tutejszych wód. Pod koniec tego samego stulecia trzej lekarze – sybiracy zmodernizowali funkcjonujące już uzdrowisko za pieniądze ówczesnego właściciela Nałęczowa – Michała Górskiego. Od tej pory coraz liczniej zaczęli przybywać tu kuracjusze.

Atmosfera małego miasteczka również sprzyja wypoczynkowi. Przy okazji długich spacerów po Nałęczowie można napotkać liczne ślady historii i znanych ludzi. Kuracjuszami byli tutaj m.in. Stefan Żeromski, Bolesław Prus i Henryk Sienkiewicz. W centrum znajdują się historyczne budynki – wśród nich Pałac Małachowskich, Sanatorium „Książę Józef” oraz Stare Łazienki.

Jednym z miejsc, w których seniorzy mogą znaleźć dodatkowe udogodnienia i ofertę dla siebie jest hotel „W Krainie Alicji”. Położony w zacisznej części miasta, oferuje swoim gościom niezapomniany, wręcz magiczny pobyt – zgodnie ze swoją nazwą. Znajdziemy w nim przepiękne wnętrza, uroczy, duży ogród niczym z bajki oraz świetnie wyposażoną strefę Wellness & Spa, z licznymi zabiegami, dedykowanymi również seniorom.

Niedawno W Krainie Alicji pojawił się długo wyczekiwany basen. Dzięki nowoczesnemu systemowi filtrowania i uzdatniania wody można oddać się błogiemu wypoczynkowi w krystalicznie czystej wodzie o minimalnej zawartości chloru. Dodatkową atrakcją jest grzybek wodny, przeciwprąd, leżanki z hydromasażem, a także rzadko spotykana w innych obiektach łaźnia parowo-rumiankowa.

Bazując na nowych atrakcjach, hotel przygotował specjalny pakiet pobytowy skierowany do seniorów - „Dla zdrowia 50+ w Nałęczowie”, z noclegiem w komfortowych pokojach LUX oraz nielimitowanym dostępem do basenu, łaźni parowo-rumiankowej, a także sali Cardio-Fitness. Wyżywienie obejmuje lekkie i regeneracyjne posiłki oraz koktajle warzywno-owocowe, a wśród dodatkowych zajęć jest gimnastyka w basenie oraz w ogrodzie i popularny wśród starszych osób nordic walking.

Bez względu na porę roku i aurę za oknem, wypoczynek w Nałęczowie to zawsze idealny pomysł na wyjazd. Wiosna i lato to czas wakacji spędzonych na świeżym powietrzu, wycieczek rowerowych i długich pieszych wędrówek po Krainie Lessowych Wąwozów. Z kolei jesień to okres idealny na pobyt połączony z licznymi zabiegami w Spa. Seniorzy, którzy zapragną sportów zimowych znajdą blisko trzy stoki narciarskie. A w razie potrzeby Lublin jest tylko pół godziny od Nałęczowa.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Okulary przeciwsłoneczne dobre i tanie

  Czy Polacy wiedzą, na co zwracać uwagę podczas kupowania okularów przeciwsłonecznych? Co jest dla nas najważniejsze przy wyborze? Dla niespełna 50% ankietowanych priorytetem jest cena oraz obecność filtrów UV. Wyniki najnowszego raportu „Polak z wadą wzroku” *1 komentuje Małgorzata Leszczyńska, optyk i optometrysta oraz ekspert Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej.

  Cena i filtry na pierwszym miejscu

  Krajowa Rzemieślnicza Izba Optyczna zleciła przeprowadzenie badania, w którym sprawdziła tendencje Polaków z wadą wzroku przy wyborze produktów optycznych oraz, związane z tym, ich doświadczenia zakupowe.

  Więcej…  
 • Nietrzymanie moczu (inkontynencja)

  Krzysztof Kucharski ginekologNietrzymanie moczu (inkontynencja) to jedna z najbardziej wstydliwych dolegliwości zdrowotnych osób dorosłych. Zdecydowanie częściej dotyka kobiet *1, jednak zmagają się z nią również mężczyźni. Jakie są jej przyczyny, w jaki sposób możemy ją pokonać i czy wizyta u specjalisty jest konieczna, aby zwalczyć problem – odpowiada lek. med. Krzysztof Kucharski, ginekolog z Centrum Medycznego Damiana.

  W czym tkwi problem inkontynencji?

  Dolegliwość nietrzymania moczu, w zależności od płci pacjenta, posiada inne źródło i przyczynę występowania. U kobiet bardzo często pojawia się w następstwie przebytych ciąż i porodów.

   

  Więcej…  
 • Spacer najprostsza forma aktywności fizycznej

  Ładna pogoda zachęca do aktywnego spędzania czasu na zewnątrz. Jednak praca i obowiązki sprawiają, że trudno znaleźć chwilę na regularne uprawianie sportu. Ciekawym rozwiązaniem jest najbardziej naturalna i najprostsza forma aktywności fizycznej – spacer. Forma ruchu, do której nie potrzebujesz szczególnej techniki, sprzętu czy nakładów finansowych.

  Ruch wpływa zbawiennie nie tylko na naszą sylwetkę, ale również na samopoczucie. I choć nie każdy z nas ma predyspozycje do ciężkich treningów, spacer to forma ruchu, którą polubią nawet najbardziej opieszali. Dlaczego więc warto zacząć spacerować?

  Więcej…  
 • Chrońmy się przed elektrosmogiem

  Rozejrzyj się dookoła. W najbliższym otoczeniu dostrzeżesz co najmniej kilka urządzeń, które aby działać, muszą być podłączone do prądu. Komputer, telewizor, kuchenka mikrofalowa czy telefon komórkowy ułatwiają nam życie, ale też wytwarzają pole elektromagnetyczne, którego nagromadzenie tworzy tzw. elektrosmog.

  Naukowcy wciąż prowadzą badania nad wpływem fal elektromagnetycznych na nasze zdrowie. Choć nie zostało to jeszcze do końca udowodnione, podejrzewa się, że elektrosmog może być dla człowieka równie niekorzystny, jak zwyczajny smog, powstały z chemicznych zanieczyszczeń powietrza.

  Więcej…  
 • Stwardnienie rozsiane (SM)

  Nasz mózg to centrum dowodzenia całym ciałem. Zbudowany jest z miliardów komórek nerwowych, które tworzą wielką sieć połączeń. Komórki nerwowe w mózgu i rdzeniu kręgowym kontaktują się między sobą, a wraz z nerwami znajdującymi się w oczach, tworzą ośrodkowy układ nerwowy. Podobnie jak w przypadku przepływu informacji w sieci społecznościowej, ośrodkowy układ nerwowy stale rozmawia z samym sobą a także resztą ciała – to właśnie dzięki temu myślimy, oddychamy, czujemy, widzimy, poruszamy się.

  Więcej…  
 • Co najbardziej brudzi zęby?

  Dbając o zdrowie naszych zębów powinniśmy zwrócić również uwagę na to co jemy, zwłaszcza w okresie letnim,  kiedy dieta jest znacznie bogatsza. Za niektórymi produktami wręcz nie przepadają nasze zęby. Oto kilka wskazówek, jak możemy zadbać o kolor uzębienia i co zrobić gdy pojawią się już przebarwienia. 
  Każdy z nas ma inny odcień zębów, zależy on od grubości i zabarwienia zębiny oraz szkliwa. Jedni od urodzenia mają zęby bardziej żółte, inni mają zęby białe, które przebarwiają się wraz z wiekiem. Barwa zębów jest wypadkową naszych wewnętrznych predyspozycji oraz przyczyn zewnętrznych, związanych z naszym trybem życia, higieną i dietą.
  Więcej…  
 • Różane serum piękności

  Róża damasceńska nazywana jest najcenniejszym kwiatem na świecie, gdyż zawiera ponad 300 składników aktywnych. Jeśli wytwarzany z niej olejek połączymy z olejem sezamowym i z pestek moreli, otrzymamy serum dla cery dojrzałej, wrażliwej, suchej i naczynkowej.

  Najcenniejszy kwiat na świecie.

  Na świecie występuje ponad 200 odmian dzikich róż i nawet 20 tysięcy odmian szlachetnych. Spośród nich szczególną uwagę zwraca róża damasceńska, czyli rosa damascena, która uprawiana jest w basenie Morza Śródziemnego.

  Więcej…  

Aktualności seniora

Mammografia

Mammografia jest to najbardziej skuteczne badanie w diagnostyce raka piersi, pozwalające na wykrycie nowotworu w bardzo wczesnym stadium. W badaniu wykorzystywane jest promieniowanie rentgenowskie, w minimalnej dawce. 

Więcej…

Tomografia komputerowa (TK)

Tomografia komputerowa (TK) jest to badanie pozwalające na wykrycie, w krótkim czasie (od kilku sekund do paru minut), nieprawidłowości w budowie diagnozowanych narządów.

Więcej…

Rezonans magnetyczny (MRI)

Rezonans magnetyczny (MRI) to badanie, przedstawiające przekroje narządów wewnętrznych człowieka w wielu płaszczyznach. Bazuje ono na polu magnetycznym, wykorzystując magnetyczne właściwości atomów z których składa się ciało człowieka.

Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Nowości

Wyszukiwanie