header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Seniorzy w Nałęczowie

W Krainie Alicji

Dlaczego seniorzy chętnie przyjeżdżają do Nałęczowa?

W obecnych czasach klientami branży turystycznej są osoby w każdym wieku, w tym również seniorzy. Poza poszukiwaniem nowych doznań i wypoczynku tym ostatnim zależy także na ofercie, która będzie koncentrować się na ich możliwościach, zdrowiu i sposobach jego polepszenia. Jednym z takich miejsc jest Nałęczów – malownicze miasto w województwie lubelskim i przy tym jedyne w Polsce uzdrowisko o profilu kardiologicznym.

Co sprawia, że seniorzy chętnie się tu pojawiają?

Z pewnością jednym z głównych powodów jest uzdrowiskowy mikroklimat Nałęczowa. Jego właściwości lecznicze powodują samoczynne obniżanie ciśnienia tętniczego krwi oraz ograniczenie kardiologicznych dolegliwości. Wysoką jonizację powietrza zapewniają miastu gleby lessowe, przepływające rzeki Bystra i Bochotniczanka, urozmaicona sieć wąwozów oraz wiele gatunków drzew i krzewów. Na początku XIX wieku dodatkowo odkryto lecznicze właściwości tutejszych wód. Pod koniec tego samego stulecia trzej lekarze – sybiracy zmodernizowali funkcjonujące już uzdrowisko za pieniądze ówczesnego właściciela Nałęczowa – Michała Górskiego. Od tej pory coraz liczniej zaczęli przybywać tu kuracjusze.

Atmosfera małego miasteczka również sprzyja wypoczynkowi. Przy okazji długich spacerów po Nałęczowie można napotkać liczne ślady historii i znanych ludzi. Kuracjuszami byli tutaj m.in. Stefan Żeromski, Bolesław Prus i Henryk Sienkiewicz. W centrum znajdują się historyczne budynki – wśród nich Pałac Małachowskich, Sanatorium „Książę Józef” oraz Stare Łazienki.

Jednym z miejsc, w których seniorzy mogą znaleźć dodatkowe udogodnienia i ofertę dla siebie jest hotel „W Krainie Alicji”. Położony w zacisznej części miasta, oferuje swoim gościom niezapomniany, wręcz magiczny pobyt – zgodnie ze swoją nazwą. Znajdziemy w nim przepiękne wnętrza, uroczy, duży ogród niczym z bajki oraz świetnie wyposażoną strefę Wellness & Spa, z licznymi zabiegami, dedykowanymi również seniorom.

Niedawno W Krainie Alicji pojawił się długo wyczekiwany basen. Dzięki nowoczesnemu systemowi filtrowania i uzdatniania wody można oddać się błogiemu wypoczynkowi w krystalicznie czystej wodzie o minimalnej zawartości chloru. Dodatkową atrakcją jest grzybek wodny, przeciwprąd, leżanki z hydromasażem, a także rzadko spotykana w innych obiektach łaźnia parowo-rumiankowa.

Bazując na nowych atrakcjach, hotel przygotował specjalny pakiet pobytowy skierowany do seniorów - „Dla zdrowia 50+ w Nałęczowie”, z noclegiem w komfortowych pokojach LUX oraz nielimitowanym dostępem do basenu, łaźni parowo-rumiankowej, a także sali Cardio-Fitness. Wyżywienie obejmuje lekkie i regeneracyjne posiłki oraz koktajle warzywno-owocowe, a wśród dodatkowych zajęć jest gimnastyka w basenie oraz w ogrodzie i popularny wśród starszych osób nordic walking.

Bez względu na porę roku i aurę za oknem, wypoczynek w Nałęczowie to zawsze idealny pomysł na wyjazd. Wiosna i lato to czas wakacji spędzonych na świeżym powietrzu, wycieczek rowerowych i długich pieszych wędrówek po Krainie Lessowych Wąwozów. Z kolei jesień to okres idealny na pobyt połączony z licznymi zabiegami w Spa. Seniorzy, którzy zapragną sportów zimowych znajdą blisko trzy stoki narciarskie. A w razie potrzeby Lublin jest tylko pół godziny od Nałęczowa.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Bolący kręgosłup - porady

  Jak dbać o swój kręgosłup każdego dnia? Długotrwała praca przed komputerem sprawia, że potrafimy na długi czas zastygać w jednej pozycji. Dochodzą do tego prace domowe, które wykonujemy przygarbieni i pochyleni. To wszystko stanowi dla naszego kręgosłupa olbrzymie wyzwanie i obciążenie. Jak chronić swój kręgosłup podczas codziennych czynności, wyjaśnia dr n. med. Joanna Stodolna-Tukendorf, fizjoterapeuta z FootMedica Kliniki Zdrowej Stopy. Śmiało możemy zaryzykować stwierdzenie, że większość z nas ma lub będzie miała problemy z kręgosłupem.

  Więcej…  
 • Ile powinniśmy spać?

  Zapotrzebowanie na określoną ilość snu zmienia się wraz z wiekiem – im jesteśmy starsi, tym zwykle mniej go potrzebujemy. Sen to niezbędne źródło regeneracji organizmu, a jego niedobór może negatywnie wpłynąć na stan naszego zdrowia, w tym również narząd wzroku. Co grozi naszym oczom z powodu niewyspania? I w jaki sposób możemy przyczyniać się do korygowania wady wzroku podczas snu? Na te pytania odpowiada dr n. med. Andrzej Styszyński, okulista i ekspert Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej.

  Więcej…  
 • Bezpłatne konsultacje stomatologiczne w marcu

  Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej to doskonała okazja, aby przypomnieć o darmowych konsultacjach stomatologicznych, z których przez cały miesiąc można korzystać w ponad 70 gabinetach stomatologicznych partnerujących z należącą do Procter & Gamble marką Oral-B.

  Codzienna higiena jamy ustnej jest kluczem nie tylko do pięknego, zdrowego uśmiechu, lecz również do naszego zdrowia.

  Więcej…  
 • Starzenie się skóry

  Współczesny styl życia, a stan naszej skóry za 20 lat Kampania „interAKTYWNIE po zdrowie”

  Starzenie się skóry to proces, który zdeterminowany jest przez dwa główne czynniki - genetyczne (wrodzone) oraz środowiskowe. Pierwsze z nich oznaczają naturalne zmiany funkcji biologicznych w naszym organizmie, a dotyczą m.in. zmniejszenia aktywności komórek oraz ich zdolności do regeneracji. W drugiej grupie, znajdują się czynniki zewnętrzne (m.in. wpływ promieniowania słonecznego, dymu nikotynowego, smogu, czy stresu), które dodatkowo przyspieszają ten pierwszy mechanizm.

  Więcej…  
 • Choroby jamy ustnej

  20 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, najważniejsze „święto” stomatologiczne, podczas którego eksperci przypominają o znaczeniu zdrowia jamy ustnej. Jest się czym martwić – stan uzębienia Polaków jest jednym z najgorszych w całej Europie.

  Próchnica pierwszą przyczyną bezzębia w Polsce. Próchnica to najczęstsza choroba jamy ustnej atakująca nasze zęby.

  Więcej…  
 • Zapalenie krtani

  Nie trać głosu – idź do foniatry. Najgorsze co można zrobić dla swojego głosu w trakcie zapalenia krtani i chrypki to szeptać lub podwyższać natężenie głosu. Najlepiej nie mówić wcale, a jeśli to konieczne należy starać się mówić normalnym głosem. Jeśli zmiana głosu jest trwała trzeba udać się do foniatry.

  - Mówienie szeptem w takim stanie bardzo obciąża fałdy głosowe – wyjaśnia Karolina Gos- Niewęgłowska, foniatra z CM Medyceusz.

  Co może pomóc w trakcie zapalenia krtani? Nawilżanie gardła, inhalacje z soli fizjologicznej.

  Więcej…  

Aktualności seniora

Serce Seniora

Choroby serca-test

 1. Wiek i płeć

Kobieta do menopauzy- 1 pkt

Kobieta po menopauzie – 4 pkt

Mężczyzna do 45 lat 3 pkt

Więcej…

Ogólnopolska Karta Seniora

Ogólnopolska Karta Seniora powstała z inicjatywy krakowskiego stowarzyszenia Manko. Może ją otrzymać każda osoba, która ukończyła 60 lat.

Więcej…

Test na depresję

Test na depresję – do samodzielnego wykonania

 1. Niewiele mnie interesuje i mało rzeczy sprawia mi przyjemność
 • Nigdy 0 pkt
 • Od czasu do czasu – 1 pkt
 • Mniej więcej przez 50% czasu – 2 pkt
 • Prawie codziennie – 3 pkt
Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Wyszukiwanie