header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Seniorzy w Nałęczowie

W Krainie Alicji

Dlaczego seniorzy chętnie przyjeżdżają do Nałęczowa?

W obecnych czasach klientami branży turystycznej są osoby w każdym wieku, w tym również seniorzy. Poza poszukiwaniem nowych doznań i wypoczynku tym ostatnim zależy także na ofercie, która będzie koncentrować się na ich możliwościach, zdrowiu i sposobach jego polepszenia. Jednym z takich miejsc jest Nałęczów – malownicze miasto w województwie lubelskim i przy tym jedyne w Polsce uzdrowisko o profilu kardiologicznym.

Co sprawia, że seniorzy chętnie się tu pojawiają?

Z pewnością jednym z głównych powodów jest uzdrowiskowy mikroklimat Nałęczowa. Jego właściwości lecznicze powodują samoczynne obniżanie ciśnienia tętniczego krwi oraz ograniczenie kardiologicznych dolegliwości. Wysoką jonizację powietrza zapewniają miastu gleby lessowe, przepływające rzeki Bystra i Bochotniczanka, urozmaicona sieć wąwozów oraz wiele gatunków drzew i krzewów. Na początku XIX wieku dodatkowo odkryto lecznicze właściwości tutejszych wód. Pod koniec tego samego stulecia trzej lekarze – sybiracy zmodernizowali funkcjonujące już uzdrowisko za pieniądze ówczesnego właściciela Nałęczowa – Michała Górskiego. Od tej pory coraz liczniej zaczęli przybywać tu kuracjusze.

Atmosfera małego miasteczka również sprzyja wypoczynkowi. Przy okazji długich spacerów po Nałęczowie można napotkać liczne ślady historii i znanych ludzi. Kuracjuszami byli tutaj m.in. Stefan Żeromski, Bolesław Prus i Henryk Sienkiewicz. W centrum znajdują się historyczne budynki – wśród nich Pałac Małachowskich, Sanatorium „Książę Józef” oraz Stare Łazienki.

Jednym z miejsc, w których seniorzy mogą znaleźć dodatkowe udogodnienia i ofertę dla siebie jest hotel „W Krainie Alicji”. Położony w zacisznej części miasta, oferuje swoim gościom niezapomniany, wręcz magiczny pobyt – zgodnie ze swoją nazwą. Znajdziemy w nim przepiękne wnętrza, uroczy, duży ogród niczym z bajki oraz świetnie wyposażoną strefę Wellness & Spa, z licznymi zabiegami, dedykowanymi również seniorom.

Niedawno W Krainie Alicji pojawił się długo wyczekiwany basen. Dzięki nowoczesnemu systemowi filtrowania i uzdatniania wody można oddać się błogiemu wypoczynkowi w krystalicznie czystej wodzie o minimalnej zawartości chloru. Dodatkową atrakcją jest grzybek wodny, przeciwprąd, leżanki z hydromasażem, a także rzadko spotykana w innych obiektach łaźnia parowo-rumiankowa.

Bazując na nowych atrakcjach, hotel przygotował specjalny pakiet pobytowy skierowany do seniorów - „Dla zdrowia 50+ w Nałęczowie”, z noclegiem w komfortowych pokojach LUX oraz nielimitowanym dostępem do basenu, łaźni parowo-rumiankowej, a także sali Cardio-Fitness. Wyżywienie obejmuje lekkie i regeneracyjne posiłki oraz koktajle warzywno-owocowe, a wśród dodatkowych zajęć jest gimnastyka w basenie oraz w ogrodzie i popularny wśród starszych osób nordic walking.

Bez względu na porę roku i aurę za oknem, wypoczynek w Nałęczowie to zawsze idealny pomysł na wyjazd. Wiosna i lato to czas wakacji spędzonych na świeżym powietrzu, wycieczek rowerowych i długich pieszych wędrówek po Krainie Lessowych Wąwozów. Z kolei jesień to okres idealny na pobyt połączony z licznymi zabiegami w Spa. Seniorzy, którzy zapragną sportów zimowych znajdą blisko trzy stoki narciarskie. A w razie potrzeby Lublin jest tylko pół godziny od Nałęczowa.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Problemy ze słuchem

  Ponad 8 milionów miliona Polek i Polaków to ludzie po sześćdziesiątce i z każdym rokiem będzie ich przybywać. Według demografów w 2035 ich liczba zbliży się do 10 milionów. Tymczasem już dziś szacuje się, że ponad 70% osób powyżej 60 roku życia ma problem ze słuchem – co gorsza zdecydowana większość z nich niezdiagnozowany. Po cichu, nieco na marginesie rośnie ogromy problem społeczny. Niedosłuch seniorów powoli staje się plagą.

  Więcej…  
 • Menopauza - objawy

  Tomasz PaszkowskiProf. Tomasz Paszkowski: „Objawy menopauzy możemy dziś leczyć wcześnie, skutecznie, bezpiecznie i precyzyjnie”

  W Polsce zaledwie cztery procent kobiet w okresie menopauzy stosuje Hormonalną terapię menopauzy (HTM). To zdecydowanie nie odpowiada rzeczywistym potrzebom zdrowotnym. Jako środowisko klinicystów powinniśmy rzetelnie informować nasze pacjentki, że współczesne możliwości HTM pozwalają leczyć objawy menopauzy już na najwcześniejszym etapie, a zastosowane dawki terapeutyczne precyzyjnie dobrać do indywidualnych potrzeb pacjentek.

  Więcej…  
 • Rak piersi

  Październik to miesiąc szczególnie poświęcony profilaktyce raka piersi. W całym kraju odbywają się bezpłatne badania, akcje promocyjne i informacyjne, które mają zachęcić kobiety do wizyty u specjalisty oraz samobadania piersi, które stanowi podstawową formę profilaktyki nowotworów. W jaki sposób przeprowadzić samodzielną kontrolę piersi, kiedy powinnyśmy poddać się profesjonalnym badaniom oraz kto znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia choroby – odpowiada dr n. med. Małgorzata Fogiel, ginekolog w Centrum Medycznym Damiana.

  Więcej…  
 • Światowy Dzień Mycia Rąk

  Magdalena Szela SlowikŚwiatowy Dzień Mycia Rąk, przypadający 15 października, został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych, a jego celem jest edukacja w zakresie prawidłowej higieny. Ta prosta czynność, wykonywana w odpowiedni sposób, może nas uchronić przed wieloma infekcjami oraz chorobami. Z tej okazji ekspert akcji „Nie musi ci to przeszkadzać”, stomatolog Magdalena Szela-Słowik, przypomina kilka ważnych zasad związanych z odpowiednią higieną dłoni.

  Więcej…  
 • Migotanie przedsionków

  Zbigniew KalarusKażdego dnia u wielu naszych pacjentów rozpoznajemy różne rodzaje arytmii. Wśród nich migotanie przedsionków (atrial fibrillation, AF), uznawane za jeden z najpowszechniejszych i najgroźniejszych w skutkach rodzajów zaburzeń rytmu serca. AF występuje u 2-4% społeczeństwa, w tym nawet wśród 10% osób po 70 roku życia - migotanie przedsionków to powszechny problem naszych rodziców i dziadków, poważny problem społeczny – mówi prof. Zbigniew Kalarus, Kierownik Katedry Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu.

  Więcej…  
 • Polak z wadą wzroku

  Według wyników najnowszego raportu „Polak z wadą wzroku” *1, aż 91 proc. badanych deklarujących problemy z widzeniem stosuje jedną z dostępnych współcześnie metod korekcji wzroku, z czego 93 proc. uczestników badania wskazało na okulary. W jakich sytuacjach Polacy ich używają, a kiedy z nich rezygnują (np. dla własnej wygody)? Aż 92 proc. respondentów wskazało, że najczęściej sięga po nie podczas korzystania z komputera.

  Więcej…  
 • Zaćma metody leczenia

  Walka z zaćmą, czyli jedną z najczęściej występujących i operowanych chorób oczu na świecie toczy się dziś bardzo zacięcie. Przyczyn jej występowania jest wiele, podobnie jak grup osób, które mogą być chorobą zagrożone. Wśród tych, którzy najczęściej doświadczają zaćmy znajdują się jednak osoby starsze, po 50 roku życia, u których naturalne procesy starzenia się organizmu mogą przyspieszać rozwój choroby i prowadzić do stadium choroby wymagającego natychmiastowej interwencji chirurgicznej. W samej Polsce na zaćmę może cierpieć dziś nawet milion osób, przy czym wielu z nich nie jest do końca świadomych istnienia choroby – jej powolny rozwój może trwać nawet kilka lat, bez większych objawów.

  Więcej…  

Aktualności seniora

Choroba uchyłkowa

Choroba uchyłkowa polega na występowaniu w przewodzie pokarmowym nieprawidłowych, charakterystycznych zagłębień (uchyłków).

Więcej…

Choroba Leśniewskiego

Choroba Leśniewskiego – Crohna to przewlekłą choroba układu pokarmowego , która prowadzi do bliznowacenia ścian jelita. Choroba może przebiegać przez długo czas bezobjawowo.

Więcej…

Spirometria

Spirometria – jest to badanie służące ocenie wydolności oddechowej. W trakcie jego trwania możliwe jest wykonanie próby farmakologicznej, istotnej przy doborze leków na astmę.

Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Wyszukiwanie