Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Seniorzy w Radomsku

konkurs ogrod

Seniorzy w Radomsku dzielą się pasją

W miniony piątek 5 października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Mój dom cały w kwiatach”. To już jego kolejna edycja wydarzenia organizowanego przez Miasto Radomsko.

W Radomsku od kilku odbywa się konkurs „Mój dom cały w kwiatach”, którego celem jest zachęcenie mieszkańców do dbałości o najbliższe otoczenie i tym samym podniesienie atrakcyjności miasta i jego walorów estetycznych.

Każdego roku bardzo aktywnie w promocję konkursu włączają się radomszczańscy seniorzy. Na szczególne wyróżnienie zasługują mieszkańcy ulicy Leszka Czarnego, których można wręcz nazwać ambasadorami. Panie kilka lat temu zajęły się pielęgnacją przestrzeni zielonej przy swoim bloku mieszkalnym i mały krokami przekształciły ją w piękny zielony zakątek, a co więcej zachęciły do pracy innych. Panie, które można nazwać pasjonatkami ogrodnictwa bardzo chętnie dzielą się roślinami z mieszkańcami sąsiednich bloków, którzy w tym roku również wzięli udział w konkursie. Laureatki podczas spotkań podkreślają również, że ogród, które stworzyły to zasługa wszystkich mieszkańców. Dodają, że część z nich włącza się w prace, inni z kolei dokonują drobnych zakupów lub przekazują drobne rzeczy dla ogrodu.

Prezydent Miasta Radomsko dr Jarosław Ferenc bardzo pozytywnie ocenia postawę uczestników konkursu, co podkreślał podczas piątkowego rozstrzygnięcia.

- Jestem bardzo zadowolony, że mieszkańcy ul. Leszka Czarnego z takim zaangażowaniem po raz kolejny promowali konkurs i zachęcali innych do udziału w nim. To miło, że takie inicjatywy pozwalają na większą aktywizację i współpracę.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież