header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Koncert André Rieu

Skrzypek Andre Rieu

Karnawałowy koncert André Rieu z Sydney od 1 stycznia w polskich kinach

Wielbiciele holenderskiego skrzypka wkroczą w rok 2019 tanecznym krokiem. Od 1 stycznia będą mogli oglądać w blisko 100 kinach najnowszy koncert André Rieu i jego Orkiestry Johanna Straussa, zarejestrowany pod koniec tego roku w Sydney.

Skrzypek Andre Rieu i goscie

Popularny skrzypek André Rieu powraca do kin na całym świecie, aby zaprezentować specjalny koncert karnawałowy, zarejestrowany w Sydney Town Hall – zabytkowym ratuszu tego australijskiego miasta. André mówi: „Jestem absolutnie zachwycony, że mogłem po raz pierwszy przygotować mój koncert noworoczny dla kin. Możliwość wystąpienia w historycznym ratuszu w Sydney przyprawia mnie o prawdziwy dreszczyk emocji i nie mogę się doczekać, aby podzielić się tym koncertem z kinową publicznością na całym świecie. Obiecuję: będzie dużo niespodzianek!”.

Majestatyczny Sydney Town Hall zapewni piękną oprawę dla tego wyjątkowego, pierwszego koncertu karnawałowego, w którym André Rieu wystąpi ze swoją ukochaną Orkiestrą Johanna Straussa, z którą pracuje od ponad 30 lat. W programie wieczoru znalazły się zarówno pieśni i piosenki świąteczne, hity muzyki klasycznej i filmowej, jak i prawdziwie karnawałowe przeboje z operetek i wiedeńskie walce. Ponadto znów pojawią się ulubieni wokaliści – sopranistki i tenorzy współpracujący z André, a także mnóstwo innych gości. To spektakularny świąteczny koncert, pełen przebojów muzyki klasycznej i popularnej. Jak zwykle widzowie będą mieli okazję zajrzeć za kulisy, chłonąć atmosferę zabawy towarzyszącą temu wydarzeniu, a także zwiedzić Sydney podczas filmowej wycieczki.

Koncert zaprezentują kina i ośrodki kultury w całym kraju. Jak na razie do projektu zgłosiło się blisko 100 kin, ale lista ta nie jest jeszcze zamknięta. Popularność wśród kinowej publiczności przyniósł André Rieu prezentowany minionego lata koncert z Maastricht.

Rozpowszechnianiem koncertów André na terenie Polski zajął się dystrybutor najwyższej jakości kontentu alternatywnego dla kin, w tym transmisji HD LIVE i retransmisji HD z najlepszych teatrów i sal koncertowych świata, będący jednym ze światowych pionierów w tym zakresie. „The Metropolitan Opera: Live in HD”, „Bolshoi Ballet Live”, „National Theatre Live”, „Exhibition on Screen”, „Art Beats”, „Comédie-Française Live” czy „The Berliner Philharmoniker Live in Cinemas” to tylko niektóre z cykli dystrybuowanych przez CIKANEK FILM. Rocznie firma sprzedaje w samej tylko Polsce ponad 130.000 biletów.

TERMINY I MIEJSCA POKAZÓW:
1 stycznia 2019 Grodzisk Mazowiecki Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki
1 stycznia 2019 Warszawa Cinema 3D Reduta
1 stycznia 2019 Skoczów Teatr Elektryczny
1 stycznia 2019 Wieluń Wieluński Dom Kultury
1 stycznia 2019 Gorlice kino Kolory
1 stycznia 2019 Oświęcim Oświęcimskie Centrum Kultury
1 stycznia 2019 Gdańsk Cinema 3D Morena
1 stycznia 2019 Kluczbork kino Bajka
1 stycznia 2019 Czarnków Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie
1 stycznia 2019 Kalisz Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu
1 stycznia 2019 Łęczyca kino Górnik
1 i 2 stycznia 2019 Mielec kino Galaktyka
1 stycznia 2019 Poznań kino Rialto
2 i 3 stycznia 2019 Rabka-Zdrój Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju

3 stycznia 2019: sieć kin Multikino:
Bydgoszcz
Elbląg
Gdańsk
Katowice
Kielce
Koszalin
Kraków
Jaworzno
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań 51
Poznań Malta
Słupsk
Radom
Rumia
Rybnik
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Tychy
Warszawa Targówek
Warszawa Ursynów
Warszawa Złote Tarasy
Włocławek
Wrocław Pasaż Grunwaldzki
Zabrze
3 stycznia 2019 Lubliniec kino Karolinka
4 stycznia 2019 Buk kino Wielkopolanin
5 stycznia 2019 Dąbrowa Tarnowska kino Sokół
5 stycznia 2019 Czechowice-Dziedzice Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach
5 stycznia 2019 Włoszczowa kino Muza
5 stycznia 2019 Brzeg Dolny kino Odra
5 stycznia 2019 Chrzanów Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie
6 stycznia 2019 Kwidzyn Kwidzyńskie Centrum Kultury
6 stycznia 2019 Ostrów Wielkopolski kino Komeda
6 stycznia 2019 Gliwice kino Amok
6 stycznia 2019 Wągrowiec Miejski Dom Kultury w Wągrowcu
6 stycznia 2019 Ryki kino Renesans
6 stycznia 2019 Jarocin kino Echo
9 stycznia 2019 Jasło Jasielski Dom Kultury
9 stycznia 2019 Szamotuły Szamotulski Ośrodek Kultury
11 stycznia 2018 Grajewo Grajewskie Centrum Kultury
11 stycznia 2019 Cieszyn kino Piast
12 stycznia 2019 Sulejówek Kino-Teatr Kurtyna
12 stycznia 2019 Łuków kino Łuków
13 stycznia 2019 Kraków kino Kijów.Centrum
13 stycznia 2019 Gliwice kino Amok
13 stycznia 2019 Rzeszów kino Zorza
13 stycznia 2019 Koło Miejski Dom Kultury w Kole
13 stycznia 2019 Limanowa Limanowski Dom Kultury
14 stycznia 2019 Czarnków Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie
17 stycznia 2019 Złotoryja kino Aurum
18 stycznia 2019 Złocieniec Złocieniecki Ośrodek Kultury – kino Mewa
19 stycznia 2019 Sztum Sztumskie Centrum Kultury
20 stycznia 2019 Stargard Stargardzkie Centrum Kultury
20 stycznia 2019 Katowice kino Kosmos
20 stycznia 2019 Żyrardów Centrum Kultury w Żyrardowie
21 stycznia 2019 Oświęcim Oświęcimskie Centrum Kultury
29 stycznia 2019 Giżycko kino Nowa Fala
30 stycznia 2019 Braniewo Braniewskie Centrum Kultury
31 stycznia 2019 Lębork kino Fregata
1 lutego 2019 Wronki Wroniecki Ośrodek Kultury
3 lutego 2019 Wolbrom Dom Kultury w Wolbromiu
9 lutego 2019 Dąbrowa Tarnowska Dąbrowski Dom Kultury

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Ukryta otyłość, jak się jej pozbyć?

  Idealna sylwetka, brak nadwagi, a jednocześnie duża, o wiele za duża ilość tkanki tłuszczowej, ukrytej w jamie brzusznej, wokół narządów wewnętrznych. Czy można być otyłym i o tym nie wiedzieć? Czy otyłość może się ukryć?

  Może i coraz więcej osób ma z tym kłopot. To przeważnie ludzie młodzi lub w średnim wieku, którzy są nieaktywni, żyją na siedząco, niezdrowo się odżywiają. Gromadzenie się tkanki tłuszczowej w jamie brzusznej – tak zwany tłuszcz trzewny, otaczający nasze narządy wewnętrzne, które go nie dostrzegamy

  Więcej…  
 • Zaparcia u osób starszych

  Problemy z wypróżnianiem to częsty problem u osób starszych – szacuje się, że nawet 20 – 30% seniorów cierpi na zaparcia. Zbliżający się Dzień Babci i Dzień Dziadka to dobry moment, by poruszyć w rozmowie z dziadkami tę delikatną kwestię i podpowiedzieć, jak mogą sobie pomóc.

  Rozmowa na ten temat może być nieco niezręczna, jednak naszym celem jest pomoc, dlatego warto ją przeprowadzić. Przede wszystkim musimy pamiętać, że o zaparciach mówimy wtedy, gdy oddawanie stolca następuje rzadziej, niż co trzy dni.

  Więcej…  
 • Nadpotliwość - wstydliwy problemem

  Nadmierna potliwość odbiera ludziom pewność siebie. Spocone dłonie zawstydzają podczas powitania. Plamy pod pachami potrafią zniszczyć najpiękniejszą kreację. Pocimy się gdy jest nie tylko gorąco, ale także gdy denerwujemy się lub uprawiamy różne aktywności. Jeśli potu jest znacznie więcej to sygnał, że możemy cierpieć na nadpotliwość. Wówczas warto sprawdzić czy nie jest ona efektem problemów zdrowotnych i zastanowić się nad skorzystaniem z zabiegów redukujących nadpotliwość.

  Więcej…  
 • Zaćma nie tylko u seniorów

  Zaćma to jedna z niewielu chorób, które w świadomości społecznej są dziś tak mocno utożsamiane z wiekiem pacjenta. Przypisywana przede wszystkim osobom starszym katarakta, czyli zmętnienie soczewki oka powodujące stopniową utratę ostrości wzroku nie jest jednak chorobą, której grupę ryzyka można ograniczyć wyłącznie do osób po 50, 60, czy 70 roku życia.

  Więcej…  
 • Szampon z olejem arganowym

  W Maroko tłoczy się oleje z nasion czarnuszki, opuncji figowej i drzewa arganowego, które mogą być wykorzystane do pielęgnacji włosów. Zalecane są w przypadku podrażnionej i przesuszonej skóry głowy. Pomogą zregenerować zniszczone i osłabione włosy.

  Olej z czarnuszki na problemy skórne.

  Ze względu na wyjątkowe właściwości regenerujące i łagodzące - olej z nasion czarnuszki siewnej (Nigella Sativa) może być wykorzystywany do pielęgnacji zarówno skóry, jak i włosów.

  Więcej…  
 • Wszczepienie lub wymiana kardiowertera-defibrylatora

  Przemyslaw Mitkowski10 stycznia 2019 roku Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że minister zdrowia, prof. Łukasz Szumowski podpisał rozporządzenie wprowadzające do wykazu świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego nowe świadczenia opieki zdrowotnej. Wśród nich znajduje się procedura wszczepienia/ wymiany całkowicie podskórnego kardiowertera-defibrylatora (S-ICD).

  Więcej…  

Aktualności seniora

Badania wątrobowe

Próby wątrobowe jest to badanie z krwi, mające na celu ocenić stan wątroby. Osoby w przypadku których zachodzi podejrzenie co do nieprawidłowego funkcjonowania lub uszkodzenia tego narządu są kierowane na badania oznaczające poziom: ALAT, ALP, AspAT, GGTP, LDH, Bilirubiny całkowitej, ChE.

Więcej…

Osteoporoza

Osteoporoza – test podatności na zachorowanie do samodzielnego wykonania. W celu zweryfikowania prawdopodobieństwa zachorowania na osteoporozę należy odpowiedzieć na poniższe pytania i zsumować liczbę odpowiedzi twierdzących.

Więcej…

Jaskra

Jaskra- test podatności na zachorowanie, do samodzielnego wykonania. W celu zweryfikowania prawdopodobieństwa zachorowania na jaskrę należy dopowiedzieć na dziesięć pytań i przyznać sobie punkty przypisane do danej odpowiedzi za każdą odpowiedz pozytywną.

Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Wyszukiwanie