Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

GREEN BOOK | GREEN BOOK

Green Book

DOJRZAŁE KINO Kino Pod Baranami środa, 6 lutego 2019, godz. 11.00

W środę, 6 lutego, Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na przedpremierowy pokaz filmu Green Book - nominowanego do pięciu Oscarów znakomitego komediodramatu z Mahershalą Alim i Viggo Mortensenem w rolach głównych.

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. W każdą środę w godzinach przedpołudniowych Kino Pod Baranami prezentuje wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją. Po seansie odbywa się dyskusja na temat filmu. Na uczestników czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

BILETY: 14 zł

O FILMIE:

GREEN BOOK | GREEN BOOK

reż. Peter Farrelly, USA 2018, 133’

Złote Globy 2019: 5 nominacji do nagród, w tym dla najlepszego reżysera (Peter Farrelly), za najlepszy film - musical lub komedia, najlepszy scenariusz (Nick Vallelonga, Brian Hayes Currie, Peter Farrelly), najlepszą pierwszoplanową rolę męską (Viggo Mortensen), najlepszą drugoplanową rolę męską (Mahershala Ali)

Nagrody Screen Actors Guild 2019: nominacje do nagród za najlepszą pierwszoplanową rolę męską (Viggo Mortensen) i najlepszą drugoplanową rolę męską (Maharshala Ali)

FF w Austin 2018: Nagroda Publiczności

FF w Bostonie 2018: Nagroda Główna, najlepszy aktor (Viggo Mortensen)

MFF w Denver 2018: Nagroda People's Choice

Nagrody National Board of Review 2018: najlepszy film, najlepszy aktor (Viggo Mortensen)

FF w Filadelfii 2018: Nagroda Publiczności

MFF w Toronto 2018: Nagroda Grosch People's Choice

1964 rok. Wybitny afroamerykański muzyk jazzowy zatrudnia jako swojego szofera białego mężczyznę, byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego, i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na głębokie południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa zupełnie różne światy.

Viggo Mortensen (Captain Fantastic) i Mahershala Ali (Moonlight) w opartym na prawdziwej historii komediodramacie nominowanym do pięciu Złotych Globów.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież