Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Wydarzenia dla seniorów w Nowej Hucie - luty 2019

Mirage szlachetne zdrowie 1

Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta os. Bohaterów Września 26

14.02. GODZ. 16.00, SZLACHETNE ZDROWIE: PROFILAKTYKA RAKA PIERSI

Wykład poświęcony profilaktyce raka piersi. Obecnie to najczęściej występujący u Polek nowotwór złośliwy. Zagraża szczególnie kobietom powyżej 50. roku życia, ale młodsze panie również powinny mieć się przed nim na baczności. Podczas spotkania omówione zostaną formy zapobiegania chorobie, metody jej diagnozowania oraz sposoby leczenia. Wykład odbędzie się w ramach projektu realizowanego przez Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Krakowie pn. „Zrób mammografię dla siebie i swoich bliskich!” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Olbrych - pomysłodawczyni i koordynatorka projektu.

Szlachetne zdrowie to cykl wykładów i warsztatów z zakresu edukacji prozdrowotnej dotyczących najczęstszych chorób i ich profilaktyki. Głównym celem cyklu będzie przekazanie praktycznych informacji, w czym tkwi istota schorzenia, jak się przed nim uchronić i jak monitorować swój stan zdrowia.

Wstęp wolny.

Dział Imprez i Promocji

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

  1. os. Centrum A 6a, 31-923 Kraków

tel. 12 644 68 10 wew. 23  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Jedrus Dorosle Kolko PlastyczneOd grawiury do komiksu – dorosłe pasje z nowohucką malarką

Wielobarwne dzieła mistrza Henri'ego, kwiatowa ekspresja van Gogha, malarska jazda w stylu amerykańskim, odwieczna walka kółka i kwadratu a abstrakcjoniści – to nie tematy szalonych sporów i nocnych dysput w gronie artystycznej bohemy, ale plastyczny opis artystycznych inspiracji, którymi kierują się uczestnicy autorskich zajęć, prowadzonych przez związaną z Nową Hutą artystkę-malarkę Joannę "Lolę" Styrylską-Gałażyn. Mieszkańcy dzielnicy w każdy piątkowy wieczór spotykają się w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a), by zgłębiać tajniki sztuki, przekraczać niewiarę we własne zdolności plastyczne i próbować się w roli artysty, a czasem po prostu dowiedzieć się i spróbować czegoś nowego w życiu.

Podczas dotychczasowych spotkań uczestnicy wzięli już na warsztat suibokugę - japońską sztukę ilustracji, polegającą na malowaniu tuszem na papierze i budowali Nową Hutę przy pomocy komiksowej kreski. W tym tygodniu w Klubie Jędruś zagości technika mistrzów litografii – grawiura, która stanowić będzie punkt wyjścia do rozważań i pracy nad XIX-wiecznym sposobem kształtowania przestrzeni w rysunku.

Zajęcia prowadzi Joanna Styrylska-Gałażyn - absolwentka ASP Kraków, zajmująca się malarstwem, ilustracją (m.in.: ”Kotek Włodek z Nowej Huty”), grafiką użytkową oraz nauczaniem. Artystka inspiruje się stylistyką lat 60-tych ubiegłego wieku, a przede wszystkim twórczością wszelką, z naciskiem na malarstwo i szeroko pojęty dizajn. Promuje ducha recyklingu. Stara się nie ustawać w rozwoju twórczym, jednocześnie z pasją uczyć kolejne pokolenia.

Koszt udziału w zajęciach Dorosłego Kółka Plastycznego to zaledwie 15 złotych. Warto w piątek o godzinie 18.00 wybrać się do „Jędrusia” i spróbować – choćby z ciekawości – zagrać na artystycznej strunie duszy. W końcu, kiedy ostatni raz robiliśmy coś po raz pierwszy?

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież