Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

O OJCACH I SYNACH | KINDER DES KALIFATS

O ojcach i synach

Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów

w środę, 13 marca o godzinie 11.00 na pokaz nominowanego do Oscara filmu dokumentalnego O ojcach i synach w reżyserii Talala Derkiego.

Film O ojcach i synach to nominowany do Oscara zdobywca Złotego Rogu na ubiegłorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym za najlepszy dokument oraz zwycięzca kilkunastu innych prestiżowych nagród na całym świecie. Pochodzący z Syrii reżyser Talal Derki rysuje w filmie O ojcach i synach psychologiczny portret kogoś, kto stał się islamskim ekstremistą. Głównym bohaterem swojego filmu czyni należącego do syryjskiej siatki Al Kaidy Abu Osamę - dżihadystę specjalizującego się w podkładaniu min i samochodowych zamachach bombowych.  

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. W każdą środę w godzinach przedpołudniowych Kino Pod Baranami prezentuje wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją. Po seansie odbywa się dyskusja na temat filmu. Na uczestników czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

BILETY: 15 zł

O FILMIE:

O OJCACH I SYNACH | KINDER DES KALIFATS

reż. Talal Derki, Niemcy/USA/Syria/Liban/Holandia/Katar 2017, 99'

Oscary 2019: nominacja do nagrody dla najlepszego pełnometrażowego dokumentu

Film Independent Spirit Awards 2019: nominacja do nagrody dla najlepszego dokumentu

Europejskie Nagrody Filmowe 2018: nominacja do nagrody dla najlepszego europejskiego dokumentu

Międzynarodowy Festiwal Filmu Dokumentalnego w Madrycie 2018: Wyróżnienie

MFF w Monachium 2018: Fritz-Gerlich-Preis

MFF Sundance 2018: Nagroda Jury dla najlepszego dokumentu

Krakowski Festiwal Filmowy 2018: Złoty Róg dla najlepszego reżysera filmu dokumentalnego (Talal Derki), Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI

Jak wygląda z bliska życie dżihadystów? Po filmie Powrót do Homs, który pokazywał radykalizację buntu przeciwko dyktaturze al-Assada, reżyser Talal Derki ponownie odwiedził rodzinny kraj. Udało mu się zdobyć zaufanie rodziny islamskiego fundamentalisty, z którą spędził ponad dwa lata, filmując domową codzienność i walkę z wrogiem. W cieniu toczącej się wojny dorasta najmłodsze pokolenie bojowników dżihadu – pozbawione dzieciństwa, poddawane praniu mózgów i morderczym treningom.

KINO POD BARANAMI

Rynek Główny 27

31-010 Kraków

12 423 07 68

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież