header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Wydarzenia dla seniorów

Dukat Katyn 1

Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

11.04. GODZ. 16.00 SPOTKANIE WIELKANOCNE

Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26)

Jak co roku Klub Mirage zaprasza mistrzejowickich seniorów na przedświąteczne spotkanie. Wielkanoc to tradycyjne dzielenie się jajkiem, życzenia, świąteczne potrawy, a przede wszystkim - czas na bycie razem. Nie tylko w gronie bliskich, ale też w jednej seniorskiej rodzinie. Spotkanie rozpocznie Koncert Wielkanocny wykonaniu  Golden Quartet.

Wstęp za bezpłatnymi zaproszeniami. Wejściówki do odbioru w Klubie.

 

11.04. GODZ 16.00-17.30, KIERMASZ WIELKANOCNY

Klub Zakole Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Zakole 31)

Klub Zakole zaprasza na kiermasz wielkanocnych ozdób, wykonanych przez młodych uczestników klubowych zajęć. Warto zakupem docenić kreatywne rozwiązania, nowatorskie pomysły, różnorodne materiały i wielkie serce włożone w wykonanie ozdób przez młodych rękodzielników.

Wstęp wolny.

11.04. GODZ. 17.30, WYPLATANIE PALMY WIELKANOCNEJ

Klub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29)

Trzcina, wierzba, zioła, popularny bukszpan, jałowiec oraz kwiaty żywe i suszone – pomysłów na stworzenie i przyozdobienie wielkanocnej palmy jest nieskończenie wiele. Przygotowanie palmy stanowi element tradycji katolickiej i nawiązuje do wjazdu Jezusa do Jerozolimy, a sama palma jest symbolem odradzającego się życia. Klub Herkules zaprasza do wspólnego wyplatania!

Wstęp wolny.

Dukat Katyn12.04. GODZ. 11.00, PAMIĘTAMY… KATYŃ 1940

Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1)

Klub Dukat zaprasza na uroczysty apel poświęcony pamięci ofiar zbrodni katyńskiej, w tym mieszkańców Grębałowa: ppor. Antoniego Łacha oraz kpt. Władysława Cieślewicza. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy pod tablicą pamiątkową uczestnicy przeniosą się do pomieszczeń klubu, gdzie przewidziano impresję poetycką w wykonaniu Klubowej Grupy Poetica, przybliżającą postać jedynej kobiety oficer zamordowanej w Katyniu. Impresję uzupełni komentarz historyczny kustosza Muzeum Krakowa, pana Macieja Mieziana. W uroczystości udział wezmą mieszkańcy Grębałowa i okolicznych osiedli, młodzież szkolna i przedstawiciele organizacji społecznych.

Wstęp wolny.

 

12.04. GODZ. 17.00-20.00, WIELKANOCNE BAJANIA

Klub Zakole Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Zakole 31)

O tym jakie są obrzędy wielkanocne i skąd się wywodzą będziemy rozmawiać podczas kwietniowego spotkania w Klubie Zakole. Przypomnimy ludowe przysłowia i sentencje na temat Świąt Wielkanocnych. Przyjrzymy się bliżej genezie tradycji Lanego Poniedziałku.

Wstęp wolny.

MIM plakat13.04. GODZ. 19.30, STABAT MATER - KONCERT PASYJNY W RAMACH CYKLU MISTRZEJOWICKIE IMPRESJE MUZYCZNE

Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy na os. Bohaterów Września 33

Organizatorzy cyklu Mistrzejowickie Impresje Muzyczne: Rada i Zarząd Dzielnicy XV Mistrzejowice, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszają na koncert pasyjny Stabat Mater. Wykonawcami będą studenci akademii muzycznych w Poznaniu i Gdańsku oraz absolwenci krakowskich szkół muzycznych: Magdalena Sowińska – sopran, Aniela Mańkowska – mezzosopran, Marta Gadzina - I skrzypce, Weronika Bagniewska – II skrzypce, Maria Magdalena Wożniak – altówka, Ignacy Krzemiński-Iwan – wiolonczela, Igor Torbicki - basso continuo pod dyrekcją Kingi Kordeczka.

Dobór programu pozwala na rozważanie męki Jezusa Chrystusa oczami Jego Matki. Podczas koncertu będzie można wsłuchać się w różnorodną interpretację boleści nie tylko Maryi, Matki Jezusa w kompozycji Stabat Mater Giovanna Battisty Pergolesi.

Kierownikiem artystycznym cyklu jest Marek Walczak.

Wstęp wolny

Dział Imprez i Promocji

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

os. Centrum A 6a, 31-923 Kraków

tel. 12 644 68 10 wew. 23

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Kardiowerter defibrylator

  Adam SokalWszczepiany pacjentom o wysokim ryzyku nagłego zatrzymania krążenia kardiowerter-defibrylator (ICD) ostrzeże i zainterweniuje w przypadku wystąpienia groźnej dla życia arytmii komorowej. Jak działa urządzenie ratujące życie, jak przygotować się do zabiegu, czy życie po wszczepieniu wygląda inaczej – mówi dr hab. med. Adam Sokal z Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

  Dr hab. med. Adam Sokal

  Pracownia Elektrofizjologii i Stymulacji Serca Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Sekcja Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

  Panie Docencie, co to jest ICD?

  Więcej…  
 • Abonament medyczny

  Marek KubickiJak trwoga to do… innej placówki medycznej. Czego nie dają nam abonamenty? 

  94% badanych z wykupionym abonamentem medycznym lub innym ubezpieczeniem zdrowotnym i tak opłaca dodatkowe wizyty u lekarzy specjalistów – wynika z najnowszego raportu „Prywatna oraz publiczna służba zdrowia – opinie Polaków nt. jakości świadczonych usług”, zrealizowanego na zlecenie Centrum Medycznego Damiana *1. Czy opieka medyczna oparta na abonamencie to faktycznie dobry wybór, kiedy zależy nam na wizycie u specjalisty i nie chcemy długo czekać?

  Więcej…  
 • Wiosenne przeziębienie

  Rano cieszysz się słońcem za oknem, więc z radością zakładasz lżejsze ubrania, a czapkę rzucasz w kąt. Po wyjściu z domu przekonujesz się, że wcale nie grzeje tak bardzo, jak ci się wydawało i w efekcie wracasz z przeziębieniem? Wczesną wiosną to częsty scenariusz. Jak nie dać się infekcji i co robić, by nie przerodziła się w poważniejsze dolegliwości?

  Coraz dłuższe i cieplejsze dni sprawiają, że chętnie spędzamy czas na dworze i przerzucamy się na lżejsze ubrania.

  Więcej…  
 • Jak dbać o protezy zębowe?

  7 zasad pielęgnacji nie tylko dla seniorów. Protezy zębowe – częściowe lub całkowite - to najpowszechniejsza metoda rekonstrukcji braków zębowych. Jednak wielu ich użytkowników nie wie, że oba typy uzupełnień wymagają odpowiedniej troski. Oto kilka rad, które pomogą zadbać o protezę i utrzymać ją w dobrym stanie przez lata.

  1. Dbaj o higienę całej jamy ustnej, nie tylko o protezę!

  Najważniejszą zasadą dla posiadaczy protezy jest ich właściwa higiena i pielęgnacja. W przypadku protezy ruchomej należy pamiętać o tym, by codziennie, a najlepiej po każdym posiłku, dbać o jej czystość.

  Więcej…  
 • Refundacja usunięcia zaćmy

  Justyna KrowickaOd miesiąca do nawet pół roku - tyle wynosi czas oczekiwania na zwrot kosztów zabiegów usunięcia zaćmy przez NFZ, wykonywanych w ramach ustawy transgranicznej. Najszybciej pieniądze otrzymują pacjenci z terenu woj. mazowieckiego, najdłużej muszą czekać ci z woj. śląskiego.

  Polscy pacjenci, którzy nie chcą czekać na operację usunięcia zaćmy w kraju, chętnie korzystają z oferty czeskich klinik.

  Więcej…  
 • Zespół leniwego jelita

  Chcesz być fit na wiosnę, a przy tym czuć się lekko i zdrowo? Wspomóż pracę leniwych jelit! Czasami mamy wrażenie, że nasz układ pokarmowy pracuje zbyt wolno. Sprzyja temu siedzący tryb życia, brak ruchu w czasie wolnym, stres oraz nadmiar żywności wysoko przetworzonej w diecie. Jak temu zaradzić by odzyskać nową energię?

  Zespół leniwego jelita jest dolegliwością cywilizacyjną, która dotyka wielu osób. Uwarunkowana jest przede wszystkim stylem życia, jaki obecnie prowadzimy.

  Więcej…  

Aktualności seniora

Lipidogram - badanie

Lipidogram jest to badanie mające na celu określenie gospodarki tłuszczowej w organizmie. Pomaga określić ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, w tym miażdżycy.

Więcej…

Pełnomocnik dla seniora

Bywają sytuacje w życiu seniora (najczęściej spowodowane problemami zdrowotnymi, w tym niepełnosprawnością), w których potrzebuje pomocy innych osób w załatwianiu swoich spraw. W niektórych sytuacjach, zwłaszcza w załatwianiu spraw w urzędach, konieczne jest posiadanie pełnomocnika.

Więcej…

Serce Seniora

Choroby serca-test

 1. Wiek i płeć

Kobieta do menopauzy- 1 pkt

Kobieta po menopauzie – 4 pkt

Mężczyzna do 45 lat 3 pkt

Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Wyszukiwanie