Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Wydarzenia dla seniorów

Dukat Katyn 1

Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

11.04. GODZ. 16.00 SPOTKANIE WIELKANOCNE

Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26)

Jak co roku Klub Mirage zaprasza mistrzejowickich seniorów na przedświąteczne spotkanie. Wielkanoc to tradycyjne dzielenie się jajkiem, życzenia, świąteczne potrawy, a przede wszystkim - czas na bycie razem. Nie tylko w gronie bliskich, ale też w jednej seniorskiej rodzinie. Spotkanie rozpocznie Koncert Wielkanocny wykonaniu  Golden Quartet.

Wstęp za bezpłatnymi zaproszeniami. Wejściówki do odbioru w Klubie.

 

11.04. GODZ 16.00-17.30, KIERMASZ WIELKANOCNY

Klub Zakole Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Zakole 31)

Klub Zakole zaprasza na kiermasz wielkanocnych ozdób, wykonanych przez młodych uczestników klubowych zajęć. Warto zakupem docenić kreatywne rozwiązania, nowatorskie pomysły, różnorodne materiały i wielkie serce włożone w wykonanie ozdób przez młodych rękodzielników.

Wstęp wolny.

11.04. GODZ. 17.30, WYPLATANIE PALMY WIELKANOCNEJ

Klub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29)

Trzcina, wierzba, zioła, popularny bukszpan, jałowiec oraz kwiaty żywe i suszone – pomysłów na stworzenie i przyozdobienie wielkanocnej palmy jest nieskończenie wiele. Przygotowanie palmy stanowi element tradycji katolickiej i nawiązuje do wjazdu Jezusa do Jerozolimy, a sama palma jest symbolem odradzającego się życia. Klub Herkules zaprasza do wspólnego wyplatania!

Wstęp wolny.

Dukat Katyn12.04. GODZ. 11.00, PAMIĘTAMY… KATYŃ 1940

Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1)

Klub Dukat zaprasza na uroczysty apel poświęcony pamięci ofiar zbrodni katyńskiej, w tym mieszkańców Grębałowa: ppor. Antoniego Łacha oraz kpt. Władysława Cieślewicza. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy pod tablicą pamiątkową uczestnicy przeniosą się do pomieszczeń klubu, gdzie przewidziano impresję poetycką w wykonaniu Klubowej Grupy Poetica, przybliżającą postać jedynej kobiety oficer zamordowanej w Katyniu. Impresję uzupełni komentarz historyczny kustosza Muzeum Krakowa, pana Macieja Mieziana. W uroczystości udział wezmą mieszkańcy Grębałowa i okolicznych osiedli, młodzież szkolna i przedstawiciele organizacji społecznych.

Wstęp wolny.

 

12.04. GODZ. 17.00-20.00, WIELKANOCNE BAJANIA

Klub Zakole Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Zakole 31)

O tym jakie są obrzędy wielkanocne i skąd się wywodzą będziemy rozmawiać podczas kwietniowego spotkania w Klubie Zakole. Przypomnimy ludowe przysłowia i sentencje na temat Świąt Wielkanocnych. Przyjrzymy się bliżej genezie tradycji Lanego Poniedziałku.

Wstęp wolny.

MIM plakat13.04. GODZ. 19.30, STABAT MATER - KONCERT PASYJNY W RAMACH CYKLU MISTRZEJOWICKIE IMPRESJE MUZYCZNE

Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy na os. Bohaterów Września 33

Organizatorzy cyklu Mistrzejowickie Impresje Muzyczne: Rada i Zarząd Dzielnicy XV Mistrzejowice, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszają na koncert pasyjny Stabat Mater. Wykonawcami będą studenci akademii muzycznych w Poznaniu i Gdańsku oraz absolwenci krakowskich szkół muzycznych: Magdalena Sowińska – sopran, Aniela Mańkowska – mezzosopran, Marta Gadzina - I skrzypce, Weronika Bagniewska – II skrzypce, Maria Magdalena Wożniak – altówka, Ignacy Krzemiński-Iwan – wiolonczela, Igor Torbicki - basso continuo pod dyrekcją Kingi Kordeczka.

Dobór programu pozwala na rozważanie męki Jezusa Chrystusa oczami Jego Matki. Podczas koncertu będzie można wsłuchać się w różnorodną interpretację boleści nie tylko Maryi, Matki Jezusa w kompozycji Stabat Mater Giovanna Battisty Pergolesi.

Kierownikiem artystycznym cyklu jest Marek Walczak.

Wstęp wolny

Dział Imprez i Promocji

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

os. Centrum A 6a, 31-923 Kraków

tel. 12 644 68 10 wew. 23

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież