header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Pora na wrocławski Klub Seniora

Aktywizacja seniorów i pokazanie, że życie na emeryturze może być pełne radości – takie cele stawia przed sobą Klub Seniora DOM. Wczoraj uroczyście rozpoczął on swoją działalność we Wrocławiu.

Ponad 200 seniorów, którzy przybyli na inaugurację, mogło skorzystać z porad fizjoterapeuty, a także konsultacji kosmetycznych. Na klubowiczów czekali także trenerzy, który radzili, jak aktywnie spędzać wolny czas i pokazywali, jak prawidłowo uprawiać nordic walking. Pomiędzy kolejnymi konsultacjami z ekspertami rozrywkę zapewniał iluzjonista. To wydarzenie było doskonałą okazją dla seniorów, by się spotkać i podyskutować. – Zaletą tej inicjatywy jest przede wszystkim zaangażowanie osób starszych i stworzenie im zaplecza do spotkań. – mówi Janina Ostrowska, seniorka obecna na uroczystym otwarciu Klubu Seniora DOM we Wrocławiu. – Dużym atutem całego przedsięwzięcia jest jego organizacja w centrum miasta, do którego łatwo nam dotrzeć – dodaje.

Pora na wroclawski Klub Seniora

Uczestnictwo w Klubie jest bezpłatne, a w comiesięcznych spotkaniach mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani seniorzy. W programie są zazwyczaj warsztaty, dyskusje i wykłady. Organizowane są też porady medyczne, konsultacje z lekarzami, bezpłatne badania krwi czy słuchu. Tematy w dużej mierze wybierają sami seniorzy. – Podejmujemy zagadnienia, które seniorzy uznają za ważne: zdrowie, podróże, doskonalenie swoich umiejętności. Sama geneza powstania Klubu Seniora DOM opiera się również na konsultacjach z tą grupą osób. Chcemy, by Klub był miejscem tworzonym przez seniorów i dla seniorów – komentuje Robert Majkowski, Prezes Funduszu Hipotecznego DOM, który wspiera działanie Klubu. Każdy Klubowicz otrzymuje też Kartę Klubu Seniora DOM, która upoważnia do atrakcyjnych rabatów u firm partnerskich Funduszu Hipotecznego DOM.

– Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom seniorów. Dlatego powołaliśmy do życia Klub Seniora DOM, który w Warszawie cieszy się bardzo dużą popularnością. Postanowiliśmy rozszerzyć działalność Klubu na kolejne miasto, a ponieważ wrocławscy seniorzy są prężną i coraz liczniejszą grupą, zdecydowaliśmy się kontynuować inicjatywę właśnie tutaj – mówi Robert Majkowski z Funduszu Hipotecznego DOM. Klub Seniora DOM to jedno z wielu przedsięwzięć podejmowanych przez Fundusz Hipoteczny DOM z myślą o osobach starszych. Od początku istnienia, a więc od 2009 roku, działa on na rzecz aktywizacji i edukacji seniorów, prowadząc wykłady, sponsorując wydarzenia senioralne i wspierając osoby starsze.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Walentynki a nasze serce

  Każdego dnia „bije” 100 tysięcy razy. Przez całe życie wielokrotnie więcej - ponad 3,5 miliarda. W godzinę toczy ponad 300 litrów krwi. Dzięki jego niezmordowanej pracy żyjemy. Serce - symbol miłości, którego - jak na ironię – większość Polaków nie kocha. Specjaliści CM Medyceusz w Walentynki radzą, jak i dlaczego trzeba dbać o serce?

  Serce wtłacza w nas życie – niemal dosłownie. Jest naszą wewnętrzną pompą, pozwalającą zamienić w płucach odtlenowaną krew z żył i tętnicami tchnąć ją natlenowaną do najdalszych zakątków ciała. Bez tego procesu nie da się żyć. Co robić zatem, aby utrzymywać serce w dobre formie?

  Więcej…  
 • Przebarwienia na skórze

  Ciemniejsze plamy na skórze to dla wielu kobiet przyczyna dyskomfortu, powodująca utratę pewności siebie. Przebarwienia na twarzy czy dekolcie, choć mogą zostać ukryte pod warstwą makijażu, nie znikają samoistnie – do tego potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja. Czym charakteryzują się te zmiany oraz jak sobie z nimi radzić, podpowiada Olga Kamińska, Training Manager marki Biologique Recherche.

  Dlaczego przebarwienia pojawiają się na naszej skórze?

  Więcej…  
 • Jak zadbać o gładkość naszych stóp?

  Gdy nasze pięty są zrogowaciałe najczęściej sięgamy po tradycyjne pumeksy, które jednak są mało praktyczne. Warto postawić na marokański pumeks Hammam, który wytwarza się z bogatej w minerały, glinki czerwonej. Dzięki wygodnej rączce, wyżłobionym rowkom, a także odpowiedniej wielkości i twardości - pozwoli cieszyć się gładkimi stopami.

  Więcej…  
 • Kolonoskopia wirtualna

  Zauważasz u siebie dolegliwości takie jak krwawienia z odbytu, utrzymującą się biegunkę, ból czy parcie na stolec? Nie lekceważ ich i nie traktuj jak wirtualnych problemów. Mogą bowiem zwiastować realną chorobę – nawet raka jelita grubego. W diagnozie może pomóc wirtualna kolonoskopia. Na czym polega to badanie i kiedy warto je wykonać?

  Co to jest wirtualna kolonoskopia i kiedy dobrze ją wykonać?

  Więcej…  
 • Ślepota śnieżna

  Zima kojarzy nam się z okresem, w którym pada śnieg i brakuje słońca. Czy wiesz, że to właśnie o tej porze roku promienie słoneczne mogą stanowić dla naszych oczu największe zagrożenie? Czy powinniśmy obawiać się ślepoty śnieżnej? Odpowiada Małgorzata Leszczyńska, optyk i optometrysta oraz ekspert Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej.

  W zimę nie zapominaj o promieniowaniu UV

  Okularów przeciwsłonecznych używamy chroniąc swoje oczy przede wszystkim latem, kiedy pora dnia pozwala nam cieszyć się słońcem o wiele dłużej niż w trakcie zimy, a my często organizujemy swój czas tak, aby przebywać na świeżym powietrzu jak najczęściej.

  Więcej…  
 • Niedobór minerałów i witamin

  Zdrowa, różnorodna dieta to jeden z fundamentów mocnych zębów. Jakich minerałów i witamin nie powinno zabraknąć w naszej diecie, aby cieszyć się atrakcyjnym uśmiechem jak najdłużej?

  Wapń

  Odpowiednia kombinacja składników mineralnych wzmocni zęby. Jednym z kluczowych jest wapń, minerał, który w 99 proc. zmagazynowany jest w naszych kościach i zębach. W zębach wapń występuje jako "hydroksyapatyt", składający się  zarówno z wapnia, jak i fosforanu. Stanowi on rodzaj rusztowania zapewniającego wytrzymałość mechaniczną kościom i zębom.

  Więcej…  

Aktualności seniora

Chroniczne zmęczenie i senność

W Polsce choruje na cukrzycę trzy miliony osób. Co powinno zaniepokoić i zmobilizować nas do sprawdzenia ryzyka zachorowania? Test do samodzielnego zmierzenia ryzyka zachorowania na cukrzycę.

Więcej…

Ból brzucha

Kłujący ból brzucha – w zależności od lokalizacji bólu i jego natężenia może sugerować wystąpienie różnych poważnych chorób; zwłaszcza, jeżeli towarzyszą mu dodatkowe objawy, takie jak gorączka czy wymioty. Co oznacza ból występujący w poniżej opisanych miejscach?

Więcej…

Badania wątrobowe

Próby wątrobowe jest to badanie z krwi, mające na celu ocenić stan wątroby. Osoby w przypadku których zachodzi podejrzenie co do nieprawidłowego funkcjonowania lub uszkodzenia tego narządu są kierowane na badania oznaczające poziom: ALAT, ALP, AspAT, GGTP, LDH, Bilirubiny całkowitej, ChE.

Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Wyszukiwanie