header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Romantyczne zabiegi w intymnej atmosferze

Zamek Topacz Romantyczne zabiegi

Łaźnie mineralne dla dwojga. Jeśli cenisz sobie intymną atmosferę podczas pielęgnacji, pewnie często szukasz sposobu, by w domowym zaciszu odtworzyć warunki znane ze SPA. Niepotrzebnie!

Dzięki wyjątkowym zabiegom w łaźni mineralnej, wraz z ukochaną osobą możecie cieszyć się luksusem rodem z profesjonalnych gabinetów, nie rezygnując z bycia sam na sam.

Dobry gabinet SPA to połączenie nowoczesności i tradycji. Z jednej strony bazować będzie na sprawdzonych, wiekowych recepturach i naturalnych składnikach najwyższej jakości, a z drugiej – korzystać z dobrodziejstw najnowszych osiągnięć technologicznych. Choć wielu z nas uwielbia atmosferę SPA oraz uwagę poświęcaną nam przez wykwalifikowanych pracowników, czasem chcielibyśmy zaznać profesjonalnej pielęgnacji w bardziej kameralnej, intymnej atmosferze. Taką możliwość daje wizyta w łaźni mineralnej. Romantyczny rytuał SPA dla dwojga pozwoli wam w pełni skorzystać z dobrodziejstw profesjonalnego gabinetu, dając jednocześnie możliwość spędzenia cennego czasu na osobności.

Wasza przygoda zacznie się od wyboru okładu, który przyrządzany jest dla was bezpośrednio przed każdym zabiegiem. Choć wykorzystywane są w tym celu sprawdzone receptury, skład każdej maski może być dostosowany do indywidualnych potrzeb. Okłady bazują na naturalnych glinkach, torfie i solach. Dodatkowe właściwości, a także zmysłowy zapach, zapewniają olejki eteryczne, zioła i oleje.

Do najpopularniejszych składników należy kozie mleko, które doskonale nawilża i odżywia skórę. Kwiatowego akcentu nadaje mu susz ze zmysłowej róży lub relaksującej lawendy – mówi Dominika Muzyka, fizjoterapeutka z ART SPA w Zamku Topacz.

Po dokonaniu wyboru zostaniecie sam na sam w klimatycznej łaźni mineralnej, gdzie pokryjecie się nawzajem przygotowanym specjalnie dla was okładem.

Wystrój łaźni sprzyja romantycznej atmosferze dzięki pięknie podświetlonym, rustykalnym ceglanym ścianom i świetle świec. Efektu dopełnia nastrojowa muzyka – mówi fizjoterapeutka.

Gdy już nałożycie na ciało pielęgnacyjny lub peelingujący okład, czeka was błogi relaks. Dzięki wypełniającemu łaźnię gorącemu powietrzu, aktywne składniki zawarte w maseczce przenikną do skóry. Wypełniające pomieszczenie para sprzyja także mikrokrążeniu. Po upływie około 20 minut z sufitu spadnie na was orzeźwiający „deszcz”, po którym wynurzycie się z łaźni wypoczęci i odświeżeni zarazem.

Taki rytuał może być zarówno wstępem do dalszej pielęgnacji w SPA, na przykład masażu dla dwojga, jak i zwieńczeniem romantycznego wieczoru. Dzięki palecie naturalnych składników i aromatycznych olejków, każda wizyta w łaźni mineralnej może być wyjątkowa – przekonuje ekspertka.

Zamek Topacz to jeden z niewielu historycznych obiektów zamkowych na Dolnym Śląsku, który został zaadaptowany na czterogwiazdkowy hotel z pełnym zapleczem konferencyjno-eventowym. Hotel posiada 64 eleganckie pokoje, 5 sal konferencyjnych i bankietowych oraz dwie restauracje. Otacza go 50- hektarowy teren, oferujący mnóstwo atrakcji rekreacyjnych i sportowych, na którym znajduje się także Muzeum Motoryzacji.

W marcu 2016 roku uruchomiony został najważniejszy element kompleksu hotelowego – Zamku Topacz, w znajduje się wykwintna restauracja, prowadzona  przez doświadczonych szefów kuchni. Obiekt posiada nowocześnie urządzone pokoje spełniające najwyższe kryteria oraz salę konferencyjną z kominkiem i indywidualnym tarasem. W podziemiach zamku znajduje się także butikowe SPA i strefa Wellness, a także zewnętrze jacuzzi z kominkiem.

Zamek położony jest jedynie 20 minut od centrum Wrocławia i międzynarodowego lotniska Copernicus, 2 km od autostrady A4 i obwodnicy miasta w miejscowości Ślęza.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Kardiowerter defibrylator

  Adam SokalWszczepiany pacjentom o wysokim ryzyku nagłego zatrzymania krążenia kardiowerter-defibrylator (ICD) ostrzeże i zainterweniuje w przypadku wystąpienia groźnej dla życia arytmii komorowej. Jak działa urządzenie ratujące życie, jak przygotować się do zabiegu, czy życie po wszczepieniu wygląda inaczej – mówi dr hab. med. Adam Sokal z Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

  Dr hab. med. Adam Sokal

  Pracownia Elektrofizjologii i Stymulacji Serca Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Sekcja Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

  Panie Docencie, co to jest ICD?

  Więcej…  
 • Abonament medyczny

  Marek KubickiJak trwoga to do… innej placówki medycznej. Czego nie dają nam abonamenty? 

  94% badanych z wykupionym abonamentem medycznym lub innym ubezpieczeniem zdrowotnym i tak opłaca dodatkowe wizyty u lekarzy specjalistów – wynika z najnowszego raportu „Prywatna oraz publiczna służba zdrowia – opinie Polaków nt. jakości świadczonych usług”, zrealizowanego na zlecenie Centrum Medycznego Damiana *1. Czy opieka medyczna oparta na abonamencie to faktycznie dobry wybór, kiedy zależy nam na wizycie u specjalisty i nie chcemy długo czekać?

  Więcej…  
 • Wiosenne przeziębienie

  Rano cieszysz się słońcem za oknem, więc z radością zakładasz lżejsze ubrania, a czapkę rzucasz w kąt. Po wyjściu z domu przekonujesz się, że wcale nie grzeje tak bardzo, jak ci się wydawało i w efekcie wracasz z przeziębieniem? Wczesną wiosną to częsty scenariusz. Jak nie dać się infekcji i co robić, by nie przerodziła się w poważniejsze dolegliwości?

  Coraz dłuższe i cieplejsze dni sprawiają, że chętnie spędzamy czas na dworze i przerzucamy się na lżejsze ubrania.

  Więcej…  
 • Jak dbać o protezy zębowe?

  7 zasad pielęgnacji nie tylko dla seniorów. Protezy zębowe – częściowe lub całkowite - to najpowszechniejsza metoda rekonstrukcji braków zębowych. Jednak wielu ich użytkowników nie wie, że oba typy uzupełnień wymagają odpowiedniej troski. Oto kilka rad, które pomogą zadbać o protezę i utrzymać ją w dobrym stanie przez lata.

  1. Dbaj o higienę całej jamy ustnej, nie tylko o protezę!

  Najważniejszą zasadą dla posiadaczy protezy jest ich właściwa higiena i pielęgnacja. W przypadku protezy ruchomej należy pamiętać o tym, by codziennie, a najlepiej po każdym posiłku, dbać o jej czystość.

  Więcej…  
 • Refundacja usunięcia zaćmy

  Justyna KrowickaOd miesiąca do nawet pół roku - tyle wynosi czas oczekiwania na zwrot kosztów zabiegów usunięcia zaćmy przez NFZ, wykonywanych w ramach ustawy transgranicznej. Najszybciej pieniądze otrzymują pacjenci z terenu woj. mazowieckiego, najdłużej muszą czekać ci z woj. śląskiego.

  Polscy pacjenci, którzy nie chcą czekać na operację usunięcia zaćmy w kraju, chętnie korzystają z oferty czeskich klinik.

  Więcej…  
 • Zespół leniwego jelita

  Chcesz być fit na wiosnę, a przy tym czuć się lekko i zdrowo? Wspomóż pracę leniwych jelit! Czasami mamy wrażenie, że nasz układ pokarmowy pracuje zbyt wolno. Sprzyja temu siedzący tryb życia, brak ruchu w czasie wolnym, stres oraz nadmiar żywności wysoko przetworzonej w diecie. Jak temu zaradzić by odzyskać nową energię?

  Zespół leniwego jelita jest dolegliwością cywilizacyjną, która dotyka wielu osób. Uwarunkowana jest przede wszystkim stylem życia, jaki obecnie prowadzimy.

  Więcej…  

Aktualności seniora

Lipidogram - badanie

Lipidogram jest to badanie mające na celu określenie gospodarki tłuszczowej w organizmie. Pomaga określić ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, w tym miażdżycy.

Więcej…

Pełnomocnik dla seniora

Bywają sytuacje w życiu seniora (najczęściej spowodowane problemami zdrowotnymi, w tym niepełnosprawnością), w których potrzebuje pomocy innych osób w załatwianiu swoich spraw. W niektórych sytuacjach, zwłaszcza w załatwianiu spraw w urzędach, konieczne jest posiadanie pełnomocnika.

Więcej…

Serce Seniora

Choroby serca-test

 1. Wiek i płeć

Kobieta do menopauzy- 1 pkt

Kobieta po menopauzie – 4 pkt

Mężczyzna do 45 lat 3 pkt

Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Wyszukiwanie