header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Seniorki… z Instagrama. Co publikują?

laptop instagram

Seniorka przebywająca tylko na działce albo dziergająca w fotelu? Pewnie, czemu nie – to świetny i relaksujący sposób na spędzenie jesieni życia. Jeśli jednak czujesz, że to nie opcja dla ciebie, zainspiruj się seniorkami z Instagrama.

Ostatnie, co można o nich powiedzieć, to to, że są „zwykłymi babciami”!

 1. Sarah Jane Adams (@saramaijewels)

Kobieta stała się bardzo popularna w kwietniu 2014 – wrzuciła wówczas zdjęcie w jednej swoich ulubionych kurtek i w mgnieniu oka stała się gwiazdą. 60-latka doczekała się nie tylko 181 tysięcy obserwujących (!), ale i licznych, odzieżowych kampanii reklamowych.

 1. Iris Apfel (@iris.apfel)

Półtora miliona obserwatorów! 97-letnia (!) kobieta była znana już w przyszłości – między innymi zajmowała się urządzaniem wnętrz w Białym Domu. Kiedy skończyła się jej kariera, postanowiła otworzyć konto na Instagramie – jego popularność przeszła najśmielsze oczekiwania. Warto dodać, że ta „staruszka” cieszy się fantastycznym, kolorowym stylem i gigantyczną oryginalnością w doborze ubrań. Szalenie pozytywna i na pewno nie nudna!

 1. Dorrie Jacobson (@seniorstylebible)

To kobieta, która przez wiele lat była króliczkiem Playboya. Dzisiaj ma 84 lata i zachwyca swoją elegancją na Instagramie. Jej stylizacje są wielką inspiracją dla tych kobiet, które wyjątkowo cenią sobie elegancję i szyk. Cudowny profil, który aż chce się oglądać – udowadnia, że seniorki mogą być trendy.

 1. Baddie Winkle (@baddiewinkle)

Liczby mówią same za siebie: 91 lat i prawie 4 mln obserwatorów! To najbardziej kolorowa (i odważna) seniorka na świecie. Baddie Winkle nie przejmuje się słowami krytyki i po prostu robi swoje – czyli cieszy się życiem w jego wszystkich odcieniach, także tych na wyjątkowo oryginalnych ubraniach. Tak trzymać!

 1. Beatrix Ost (@beatrixost)

Beatrix Ost jjest niemiecką modelką. W świecie mody kojarzy się z ekscentrycznym podejściem do stylu i… fioletowymi włosami. To kolejna kobieta w kwiecie wieku, która nie boi się wyzwań i popularności (ma ponad 500 tysięcy obserwujących). Warto dodać, że o jej stylizacjach pisały już największe, światowe magazyny o modzie – między innymi „Vanity Fair”.

 1. Lyn Kennedy Slater (@iconaccidental)

Ta seniorka udowodniła całemu światu, że ikoną mody można zostać w każdym wieku – również po 60-tce. Tworzy fantastyczny styl – idealny na co dzień, ale dla osób, które lubią wyróżniać się z tłumu. Swoją wizją mody przekonuje wiele osób – śledzi ją aż 645 tysięcy obserwatorów.

 1. Linda Rodin (@lindaandwinks)

Jednym słowem – klasa! Linda Rodin ma 70 lat i uwierzcie – nawet w tym wieku jest niesamowicie fotogeniczna. Przepiękna seniorka stawia na klasyczne połączenia kolorystyczne i delikatną elegancję, co szybko przyniosło jej rzeszę fanów. Jest także niesamowicie aktywna poza Instagramem – kilka lat temu stworzyła na przykład własną linię kosmetyków.

 1. Patricia Fox (@purelypatricia)

Oryginalna seniorka, która pała wielką miłością na dziwacznych kapeluszy. Jej stroje są bardzo oryginalne, czasem wręcz kontrowersyjne, ale nie ulega wątpliwości, że sama Patricia niezwykle dobrze bawi się przy ich noszeniu.

Nie tylko one!

Nie tylko byłe modelki (czy króliczki Playboya) tworzą swoje konta na Instagramie. Jeśli jesteś ciekaw lub ciekawa, jak radzą sobie „zwykłe” seniorki, koniecznie zajrzyj na takie profile jak: @stylecrone, @stylesudest, @saramaijewels, @idiosyncraticfashionistas, @tziporahsalamon, @lesleyhasmanyhats czy @becoz_i_can_. Przekonasz się, że wystarczy zrobić tylko krok, żeby móc cieszyć się uznaniem… i zdobyć naśladowniczki!

seniorzy.PL

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Kardiowerter defibrylator

  Adam SokalWszczepiany pacjentom o wysokim ryzyku nagłego zatrzymania krążenia kardiowerter-defibrylator (ICD) ostrzeże i zainterweniuje w przypadku wystąpienia groźnej dla życia arytmii komorowej. Jak działa urządzenie ratujące życie, jak przygotować się do zabiegu, czy życie po wszczepieniu wygląda inaczej – mówi dr hab. med. Adam Sokal z Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

  Dr hab. med. Adam Sokal

  Pracownia Elektrofizjologii i Stymulacji Serca Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Sekcja Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

  Panie Docencie, co to jest ICD?

  Więcej…  
 • Abonament medyczny

  Marek KubickiJak trwoga to do… innej placówki medycznej. Czego nie dają nam abonamenty? 

  94% badanych z wykupionym abonamentem medycznym lub innym ubezpieczeniem zdrowotnym i tak opłaca dodatkowe wizyty u lekarzy specjalistów – wynika z najnowszego raportu „Prywatna oraz publiczna służba zdrowia – opinie Polaków nt. jakości świadczonych usług”, zrealizowanego na zlecenie Centrum Medycznego Damiana *1. Czy opieka medyczna oparta na abonamencie to faktycznie dobry wybór, kiedy zależy nam na wizycie u specjalisty i nie chcemy długo czekać?

  Więcej…  
 • Wiosenne przeziębienie

  Rano cieszysz się słońcem za oknem, więc z radością zakładasz lżejsze ubrania, a czapkę rzucasz w kąt. Po wyjściu z domu przekonujesz się, że wcale nie grzeje tak bardzo, jak ci się wydawało i w efekcie wracasz z przeziębieniem? Wczesną wiosną to częsty scenariusz. Jak nie dać się infekcji i co robić, by nie przerodziła się w poważniejsze dolegliwości?

  Coraz dłuższe i cieplejsze dni sprawiają, że chętnie spędzamy czas na dworze i przerzucamy się na lżejsze ubrania.

  Więcej…  
 • Jak dbać o protezy zębowe?

  7 zasad pielęgnacji nie tylko dla seniorów. Protezy zębowe – częściowe lub całkowite - to najpowszechniejsza metoda rekonstrukcji braków zębowych. Jednak wielu ich użytkowników nie wie, że oba typy uzupełnień wymagają odpowiedniej troski. Oto kilka rad, które pomogą zadbać o protezę i utrzymać ją w dobrym stanie przez lata.

  1. Dbaj o higienę całej jamy ustnej, nie tylko o protezę!

  Najważniejszą zasadą dla posiadaczy protezy jest ich właściwa higiena i pielęgnacja. W przypadku protezy ruchomej należy pamiętać o tym, by codziennie, a najlepiej po każdym posiłku, dbać o jej czystość.

  Więcej…  
 • Refundacja usunięcia zaćmy

  Justyna KrowickaOd miesiąca do nawet pół roku - tyle wynosi czas oczekiwania na zwrot kosztów zabiegów usunięcia zaćmy przez NFZ, wykonywanych w ramach ustawy transgranicznej. Najszybciej pieniądze otrzymują pacjenci z terenu woj. mazowieckiego, najdłużej muszą czekać ci z woj. śląskiego.

  Polscy pacjenci, którzy nie chcą czekać na operację usunięcia zaćmy w kraju, chętnie korzystają z oferty czeskich klinik.

  Więcej…  
 • Zespół leniwego jelita

  Chcesz być fit na wiosnę, a przy tym czuć się lekko i zdrowo? Wspomóż pracę leniwych jelit! Czasami mamy wrażenie, że nasz układ pokarmowy pracuje zbyt wolno. Sprzyja temu siedzący tryb życia, brak ruchu w czasie wolnym, stres oraz nadmiar żywności wysoko przetworzonej w diecie. Jak temu zaradzić by odzyskać nową energię?

  Zespół leniwego jelita jest dolegliwością cywilizacyjną, która dotyka wielu osób. Uwarunkowana jest przede wszystkim stylem życia, jaki obecnie prowadzimy.

  Więcej…  

Aktualności seniora

Lipidogram - badanie

Lipidogram jest to badanie mające na celu określenie gospodarki tłuszczowej w organizmie. Pomaga określić ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, w tym miażdżycy.

Więcej…

Pełnomocnik dla seniora

Bywają sytuacje w życiu seniora (najczęściej spowodowane problemami zdrowotnymi, w tym niepełnosprawnością), w których potrzebuje pomocy innych osób w załatwianiu swoich spraw. W niektórych sytuacjach, zwłaszcza w załatwianiu spraw w urzędach, konieczne jest posiadanie pełnomocnika.

Więcej…

Serce Seniora

Choroby serca-test

 1. Wiek i płeć

Kobieta do menopauzy- 1 pkt

Kobieta po menopauzie – 4 pkt

Mężczyzna do 45 lat 3 pkt

Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Wyszukiwanie