Cicha noc u samotnego seniora

MbU banner 2018 

Nie został mi na świecie nikt bliski. Marzę, żebym w Święta miała z kim podzielić się opłatkiem, zaśpiewać kolędę, nie była sama – słyszymy od podopiecznych stowarzyszenia.

Wspomnienia szczęśliwych Świąt w rodzinie to jedyne, co pozostało samotnym seniorom. Dziś „Cicha noc” brzmi dla nich zupełnie inaczej...

To przejmujące dźwięki samotności… Dlatego Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zachęca do włączenia się w akcję, która ma to zmienić.

Święta to szczególny czas, kiedy nasi podopieczni dotkliwie odczuwają brak rodziny. Chcemy im ten brak zrekompensować – sprawić, żeby nie byli sami, by usiedli do wigilijnego stołu, przy którym będzie więcej niż jedno nakrycie, aby mieli z kim przełamać się opłatkiem, żeby także na nich czekał pod choinką świąteczny upominek – mówi Elżbieta Ślązek z mbU.

MbU zdjecie 201822 grudnia, Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, planuje zorganizować świąteczne kolacje dla ponad 300 podopiecznych z Warszawy, Lublina, Poznania          i Pruszkowa. By było to możliwe potrzebujemy wsparcia darczyńców i wolontariuszy.                                    

Marzymy, żeby ufundować podopiecznym uroczysty poczęstunek i świąteczne paczki. Chcemy, by tego dnia było wszystko to, co tworzy atmosferę prawdziwych Świąt. Osobom, które mają trudności z samodzielnym poruszaniem się, zapewnimy dowóz na miejsce spotkania i bezpieczny powrót do domu. Seniorów, którzy już nie mogą wyjść z domu, odwiedzą nasi wolontariusze. Chcemy, żeby przynieśli każdemu wigilijny poczęstunek i świąteczny upominek – mówi Joanna Mielczarek, Dyrektor mbU.

Co podopiecznym Stowarzyszenia dają te świąteczne spotkania?

Czuję się szczęśliwa. Wolontariusze troszczą się o nas z całego serca. Jest nawet Mikołaj! To są prawdziwe Święta – opowiadała rok temu podopieczna mbU, p. Krystyna.

Kampania Stowarzyszenia mali bracia Ubogich to także akcja uwrażliwiająca na osamotnienie starszych osób, dla których samotne święta zupełnie tracą sens.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod tel. 22 635 13 64 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.