header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Bakterie odpowiedzialne za zapach potu

Ałun potasowy to górski minerał, który zwalcza bakterie odpowiedzialne za zapach potu. W przeciwieństwie do tradycyjnych dezodorantów i antyperspirantów nie zatyka porów, ani nie przenika przez skórę. Może być stosowany przez alergików i osoby z wrażliwą skórą. Dostępny jest w formie roll-on i spray’u, których skład uzupełniono o oleje roślinne, pantenol czy hydrolaty.

Działanie soli aluminium.

W składzie wielu dezodorantów i antyperspirantów znaleźć można sole aluminium, które przeciwdziałają zapachowi potu, gdyż hamują rozmnażanie bakterii.

Dodatkowo ograniczają działanie gruczołów potowych (zatykają pory w skórze), dzięki czemu blokują przenikanie potu na powierzchnię ciała. Poza tym nie pozostają jedynie na powierzchni skóry, gdyż po pewnym czasie przenikają przez skórę i gromadzą się w organizmie.

Skutki uboczne soli aluminium.

Dlatego skuteczność działania kosmetyków, które je zawierają, wiąże się ze skutkami ubocznymi jak np.:

 1. 1. Zaburzenie naszej termoregulacji na skutek hamowania naturalnego zjawiska pocenia.
 2. 2. Zapalenie gruczołów łojowych i potowych (w postaci zgrubień i guzków pod pachami), a także podrażnienia skóry, gdyż wraz z potem blokowane są toksyny, które nie mogą się wydostać z organizmu.
 3. 3. Kumulacja soli aluminium w organizmie stanowi duże zagrożenie dla zdrowia.

Jak działa pewien minerał górski?

Alternatywą dla tradycyjnych dezodorantów i antyperspirantów, do pach, stóp i dłoni jest stosowany od wieków ałun potasowy, czyli minerał górski. Jego działanie jest następujące:

 1. 1. Zwalcza zapach potu.

Hamuje namnażanie i rozwój bakterii, które powodują przykry zapach potu. Wykazuje działanie ściągające, antyseptyczne i dezynfekujące. Zapewnia długotrwałą świeżość, nawet do 24 godzin.

 1. 2. Nie zatyka porów, ani nie przenika przez skórę.

Ałun pozwala skórze naturalnie oddychać i umożliwia przezskórne usuwanie toksyn. Mimo, iż składa się ze związków aluminium, to w przeciwieństwie do soli aluminium, które występują w tradycyjnych dezodorantach, nie przenika przez skórę. Tworzy jedynie cienką warstwę na jej powierzchni, która chroni przed powstawaniem zapachu potu.

 1. 3. Dla skóry wrażliwej i alergicznej.

Zapewnia pielęgnację i ochronę przed nieprzyjemnym zapachem potu, nie wysuszając przy tym skóry. Łagodzi podrażnienia, zapobiegając powstawaniu stanów zapalnych oraz przyspiesza gojenie się ran. Dlatego przeznaczony jest również do skóry wrażliwej i alergicznej.

Roll-on z olejami.

Możemy kupić dezodorant w wygodnej formie roll-on, który zawiera ałun. Jego skład uzupełniono o naturalne, tłoczone na zimno oleje roślinne, które nawilżają, regenerują i odżywiają skórę:

- z nasion opuncji

- arganowy

- masło shea.

Aby zawarte w nim oleje mogły się wchłonąć, dezodorant należy nanosić na zwilżoną skórę. Z powodu wyłącznie naturalnego pochodzenia składników oraz ręcznej metody wykonania, na powierzchni dezodorantu może wydzielać się warstwa olejowa. Rozwarstwianie to nie wpływa jednak na jakość kosmetyku, przed użyciem należy nim wstrząsnąć.

Możemy wybrać ałunowy dezodorant roll-on o zapachu werbeny, gardenii, kadzidłowym lub orientalnym. Zapewniają one uczucie świeżości i komfortu przez cały dzień.

W spray’u.

Na marokosklep.com znajdziemy także dezodoranty w spray’u, które poza ałunem potasowym zawierają składniki, które:

- nawilżają nawet bardzo delikatną skórę

- regenerują ją i koją

- łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia.

Chodzi o:

 1. 1. Pantenol (prowitamina B5).

Działa przeciwzapalnie, pomaga przy drobnych ranach, otarciach i zadrapaniach.

 1. 2. Werbenę.

Woda z liści werbeny nadaje cytrusowy i subtelny zapach, który przyjemnie koi zmysły.

 1. 3. Różę damasceńską.

Woda różana wzmacnia naczynia krwionośne, a także zapewnia świeży i kwiatowy zapach.

Dezodoranty te nie zawierają SLES, SLS, parabenów, ani sztucznych substancji zapachowych. Nie pozostawiają plam na ubraniach. Przed użyciem należy je wstrząsnąć, a następnie rozpylić na osuszonej, umytej skórze pach.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Światowy Dzień Mycia Rąk

  Magdalena Szela SlowikŚwiatowy Dzień Mycia Rąk, przypadający 15 października, został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych, a jego celem jest edukacja w zakresie prawidłowej higieny. Ta prosta czynność, wykonywana w odpowiedni sposób, może nas uchronić przed wieloma infekcjami oraz chorobami. Z tej okazji ekspert akcji „Nie musi ci to przeszkadzać”, stomatolog Magdalena Szela-Słowik, przypomina kilka ważnych zasad związanych z odpowiednią higieną dłoni.

  Więcej…  
 • Migotanie przedsionków

  Zbigniew KalarusKażdego dnia u wielu naszych pacjentów rozpoznajemy różne rodzaje arytmii. Wśród nich migotanie przedsionków (atrial fibrillation, AF), uznawane za jeden z najpowszechniejszych i najgroźniejszych w skutkach rodzajów zaburzeń rytmu serca. AF występuje u 2-4% społeczeństwa, w tym nawet wśród 10% osób po 70 roku życia - migotanie przedsionków to powszechny problem naszych rodziców i dziadków, poważny problem społeczny – mówi prof. Zbigniew Kalarus, Kierownik Katedry Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu.

  Więcej…  
 • Polak z wadą wzroku

  Według wyników najnowszego raportu „Polak z wadą wzroku” *1, aż 91 proc. badanych deklarujących problemy z widzeniem stosuje jedną z dostępnych współcześnie metod korekcji wzroku, z czego 93 proc. uczestników badania wskazało na okulary. W jakich sytuacjach Polacy ich używają, a kiedy z nich rezygnują (np. dla własnej wygody)? Aż 92 proc. respondentów wskazało, że najczęściej sięga po nie podczas korzystania z komputera.

  Więcej…  
 • Zaćma metody leczenia

  Walka z zaćmą, czyli jedną z najczęściej występujących i operowanych chorób oczu na świecie toczy się dziś bardzo zacięcie. Przyczyn jej występowania jest wiele, podobnie jak grup osób, które mogą być chorobą zagrożone. Wśród tych, którzy najczęściej doświadczają zaćmy znajdują się jednak osoby starsze, po 50 roku życia, u których naturalne procesy starzenia się organizmu mogą przyspieszać rozwój choroby i prowadzić do stadium choroby wymagającego natychmiastowej interwencji chirurgicznej. W samej Polsce na zaćmę może cierpieć dziś nawet milion osób, przy czym wielu z nich nie jest do końca świadomych istnienia choroby – jej powolny rozwój może trwać nawet kilka lat, bez większych objawów.

  Więcej…  
 • Zawał - podstawowe informacje

  Od lat polską kardiologię interwencyjną stawia się za wzór w medycynie europejskiej i światowej. Mamy wspaniałe sukcesy w leczeniu zawałów. Skąd więc pesymistyczne prognozy, mówiące o tym, że w ciągu pierwszego roku od zawału w Polsce umrze co piąty pacjent? *1

  Rzeczywiście, mimo znaczącego postępu naukowo-technologicznego w medycynie, choroby układu sercowo-naczyniowego, w tym: miażdżyca, choroba niedokrwienna i niewydolność serca od lat stanowią pierwszą przyczynę zgonów w Polsce.

  Więcej…  
 • Cukrzyca

  Dorota Zozulinska

  Wśród Polaków rośnie liczba zachorowań na cukrzycę, pomimo to chorzy wciąż nie mają dostępu do nowych opcji terapeutycznych, dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. O tym, co z tego powodu tracą pacjenci, a jak mogłoby zmienić się ich życie dzięki innowacyjnym lekom oraz oczekiwaniu na nowe opcje terapeutyczne lekarzy i pacjentów opowiada Prof. Dorota Zozulińska – Ziółkiewicz, Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i Oddziału Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu.

  Więcej…  
 • Afta jak leczyć

  Nie zawsze mają wyraźną przyczynę, ale sprzyja im m.in. spadek odporności, niedobór witamin, stres, a nawet antybiotykoterapia czy predyspozycje rodzinne. Afty - choć to na ogół łagodne i drobne zmiany w jamie ustnej - potrafią uprzykrzyć życie i wywołać intensywny, dokuczliwy ból. Jak się ich pozbyć?

  Czym jest afta?

  Czym są afty? - Afty to niewielkie, bolesne owrzodzenia występujące pojedynczo lub grupami na błonie śluzowej jamy ustnej m.in. wewnętrznej stronie policzka, warg, a nawet języka. Wyglądem przypominają nadżerki pokryte białym nalotem i otoczone rumieniowatym, zapalnym obrzeżem.

  Więcej…  

Aktualności seniora

Choroba Leśniewskiego

Choroba Leśniewskiego – Crohna to przewlekłą choroba układu pokarmowego , która prowadzi do bliznowacenia ścian jelita. Choroba może przebiegać przez długo czas bezobjawowo.

Więcej…

Spirometria

Spirometria – jest to badanie służące ocenie wydolności oddechowej. W trakcie jego trwania możliwe jest wykonanie próby farmakologicznej, istotnej przy doborze leków na astmę.

Więcej…

Scyntygrafia

Scyntygrafia – jest to badanie bazujące na promieniowaniu gamma, służące do obrazowania narządów i do oceny ich funkcji (jak np. przepływu krwi przez dany narząd).

Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Wyszukiwanie