header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Bakterie odpowiedzialne za zapach potu

Ałun potasowy to górski minerał, który zwalcza bakterie odpowiedzialne za zapach potu. W przeciwieństwie do tradycyjnych dezodorantów i antyperspirantów nie zatyka porów, ani nie przenika przez skórę. Może być stosowany przez alergików i osoby z wrażliwą skórą. Dostępny jest w formie roll-on i spray’u, których skład uzupełniono o oleje roślinne, pantenol czy hydrolaty.

Działanie soli aluminium.

W składzie wielu dezodorantów i antyperspirantów znaleźć można sole aluminium, które przeciwdziałają zapachowi potu, gdyż hamują rozmnażanie bakterii.

Dodatkowo ograniczają działanie gruczołów potowych (zatykają pory w skórze), dzięki czemu blokują przenikanie potu na powierzchnię ciała. Poza tym nie pozostają jedynie na powierzchni skóry, gdyż po pewnym czasie przenikają przez skórę i gromadzą się w organizmie.

Skutki uboczne soli aluminium.

Dlatego skuteczność działania kosmetyków, które je zawierają, wiąże się ze skutkami ubocznymi jak np.:

 1. 1. Zaburzenie naszej termoregulacji na skutek hamowania naturalnego zjawiska pocenia.
 2. 2. Zapalenie gruczołów łojowych i potowych (w postaci zgrubień i guzków pod pachami), a także podrażnienia skóry, gdyż wraz z potem blokowane są toksyny, które nie mogą się wydostać z organizmu.
 3. 3. Kumulacja soli aluminium w organizmie stanowi duże zagrożenie dla zdrowia.

Jak działa pewien minerał górski?

Alternatywą dla tradycyjnych dezodorantów i antyperspirantów, do pach, stóp i dłoni jest stosowany od wieków ałun potasowy, czyli minerał górski. Jego działanie jest następujące:

 1. 1. Zwalcza zapach potu.

Hamuje namnażanie i rozwój bakterii, które powodują przykry zapach potu. Wykazuje działanie ściągające, antyseptyczne i dezynfekujące. Zapewnia długotrwałą świeżość, nawet do 24 godzin.

 1. 2. Nie zatyka porów, ani nie przenika przez skórę.

Ałun pozwala skórze naturalnie oddychać i umożliwia przezskórne usuwanie toksyn. Mimo, iż składa się ze związków aluminium, to w przeciwieństwie do soli aluminium, które występują w tradycyjnych dezodorantach, nie przenika przez skórę. Tworzy jedynie cienką warstwę na jej powierzchni, która chroni przed powstawaniem zapachu potu.

 1. 3. Dla skóry wrażliwej i alergicznej.

Zapewnia pielęgnację i ochronę przed nieprzyjemnym zapachem potu, nie wysuszając przy tym skóry. Łagodzi podrażnienia, zapobiegając powstawaniu stanów zapalnych oraz przyspiesza gojenie się ran. Dlatego przeznaczony jest również do skóry wrażliwej i alergicznej.

Roll-on z olejami.

Możemy kupić dezodorant w wygodnej formie roll-on, który zawiera ałun. Jego skład uzupełniono o naturalne, tłoczone na zimno oleje roślinne, które nawilżają, regenerują i odżywiają skórę:

- z nasion opuncji

- arganowy

- masło shea.

Aby zawarte w nim oleje mogły się wchłonąć, dezodorant należy nanosić na zwilżoną skórę. Z powodu wyłącznie naturalnego pochodzenia składników oraz ręcznej metody wykonania, na powierzchni dezodorantu może wydzielać się warstwa olejowa. Rozwarstwianie to nie wpływa jednak na jakość kosmetyku, przed użyciem należy nim wstrząsnąć.

Możemy wybrać ałunowy dezodorant roll-on o zapachu werbeny, gardenii, kadzidłowym lub orientalnym. Zapewniają one uczucie świeżości i komfortu przez cały dzień.

W spray’u.

Na marokosklep.com znajdziemy także dezodoranty w spray’u, które poza ałunem potasowym zawierają składniki, które:

- nawilżają nawet bardzo delikatną skórę

- regenerują ją i koją

- łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia.

Chodzi o:

 1. 1. Pantenol (prowitamina B5).

Działa przeciwzapalnie, pomaga przy drobnych ranach, otarciach i zadrapaniach.

 1. 2. Werbenę.

Woda z liści werbeny nadaje cytrusowy i subtelny zapach, który przyjemnie koi zmysły.

 1. 3. Różę damasceńską.

Woda różana wzmacnia naczynia krwionośne, a także zapewnia świeży i kwiatowy zapach.

Dezodoranty te nie zawierają SLES, SLS, parabenów, ani sztucznych substancji zapachowych. Nie pozostawiają plam na ubraniach. Przed użyciem należy je wstrząsnąć, a następnie rozpylić na osuszonej, umytej skórze pach.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Jak opóźnić rozwój zaćmy?

  Według najświeższych danych Międzynarodowej Organizacji Zdrowia WHO, zaćma może być odpowiedzialna za nawet połowę przypadków utraty wzroku na świecie. Dane te mogą być zatrważające, biorąc pod uwagę jak wiele osób cierpi dziś na początkowe lub bardziej rozwinięte stadium zaćmy. I choć w dalszym ciągu największy odsetek choroby stanowią przypadki tzw. zaćmy starczej, spowodowanej naturalnym starzeniem się oka i ogólnym pogorszeniem się stanu zdrowia organizmu, wiele wskazuje na to że tryb życia oraz inne, niepowiązane bezpośrednio ze wzrokiem choroby mogą przyczynić się w dużej mierze do przyspieszenia rozwoju zaćmy.

  Więcej…  
 • Powody wymiany okularów

  Pogłębienie wady wzroku, zniszczenia, moda – powody wymiany okularów.

  Według wyników raportu „Polak z wadą wzroku” *1, 59% osób kupujących okulary korekcyjne, decyduje się na nowe oprawki wraz ze szkłami raz na 2-5 lat. Same szkła statystycznie są wymieniane częściej, jednak blisko 1/4 ankietowanych ciągle korzysta z pierwszego zakupionego modelu.

  Więcej…  
 • Woda z szałwii i aloesu

  Woda z liści szałwii lekarskiej czy aloesu zwyczajnego jest alternatywą dla tradycyjnych toników do twarzy, które mogą zawierać sztuczne składniki i zatykać pory. Nasza cera po ich użyciu jest oczyszczona, odświeżona i nawilżona. Poza tym szałwia i aloes łagodzą podrażnienia i stany zapalne, a także zwalczają bakterie i wolne rodniki.

  Szałwia lekarska.

  Jej nazwa pochodzi od łacińskiego słowa salvere, czyli leczyć.

  Więcej…  
 • Zespół przewlekłego zmęczenia

  Joanna PietronIdziesz wcześnie spać, przesypiasz 7-8 godzin, a mimo to rano wstajesz zmęczony, niewyspany i rozdrażniony? W ciągu dnia nie masz energii, złe samopoczucie utrudnia ci normalne funkcjonowanie, a bezsilność i frustracja narastają… Znasz to? Nie ignoruj problemu – to może być zespół chronicznego zmęczenia. Co to jest i skąd się bierze – na te pytania odpowiada lek. med. Joanna Pietroń, internista z Centrum Medycznego Damiana.

  Więcej…  
 • Cukrzyca - Uwaga na serce

  Krzysztof StrojekDlaczego osoby z cukrzycą typu 2 częściej chorują na serce? Jak diabetyk może chronić się przed zawałem serca, udarem mózgu i niewydolnością serca? Co nowego w badaniach i wytycznych naukowych? Odpowiada prof. Krzysztof Strojek, Kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych
  i Diabetologii w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Konsultant Krajowy w dziedzinie Diabetologii.

  Nie tylko poziom insuliny

  Więcej…  
 • Bezpłatne badania anty-HCV

  W Polsce na przewlekłe choroby wątroby choruje ponad 400-500 tys. osób. Z czego jedną z najczęściej występujących jest alkoholowa choroba wątroby. Drugą co do częstości przyczyną przewlekłych chorób wątroby jest zakażenie wirusem HCV (hepatitis C virus) i wirusem HBV (hepatitis B virus). Samo zakażenie wirusem WZW typu C może dotyczyć w Polsce ponad 200 tys. osób. Każdego roku z powodu chorób wątroby umiera ok. 6-7 tys. osób, a śmiertelność w Polsce jest ponad dwukrotnie wyższa wśród mężczyzn niż wśród kobiet.

  Więcej…  

Aktualności seniora

Jaskra

Jaskra- test podatności na zachorowanie, do samodzielnego wykonania. W celu zweryfikowania prawdopodobieństwa zachorowania na jaskrę należy dopowiedzieć na dziesięć pytań i przyznać sobie punkty przypisane do danej odpowiedzi za każdą odpowiedz pozytywną.

Więcej…

Test Amslera

Test Amslera- służy do samodzielnego zdiagnozowania zwyrodnienia plamki żółtej. W celu przystąpienia do testu należy na gładkiej kartce papieru narysować kwadrat o bokach 10 cm i podzielić go na małe kwadraciki o bokach 5 milimetrów, a następnie narysować dużą, czarną kropkę w środku kwadratu.

Więcej…

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów- jest to przewlekła choroba stawów powodująca ból oraz zaburzenie ich funkcji. Przebiega ona z okresami zaostrzeń i remisji, finalnie może prowadzić do niepełnosprawności.

Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Nowości

Wyszukiwanie