Po naszym wyjściu do pracy czy szkoły - grzejnik automatycznie obniży temperaturę w pomieszczeniu, a podniesie ją przed naszym powrotem do domu. Dodatkowo urządzenie potrafi samoczynnie obniżać temperaturę, gdy śpimy.
Jak to działa?
Przykładowo:
- 1. Zaraz po naszym wyjściu z domu o godz. 7:00 grzejnik sam wyłącza się - obniżając temperaturę do 16,5 st.C.
- 2. Zanim wrócimy - włącza się, aby odpowiednio nagrzać pomieszczenie.
- 3. W momencie naszego powrotu o 17:00 temperatura wynosi 20 st.C.
- 4. Gdy zapadnie noc i będziemy spać, grzejnik także obniży temperaturę - w celu oszczędności energii, jak i zdrowszego snu.
Jak to możliwe?
Grzejnik sam wie, kiedy obniżać i podwyższać temperaturę, dzięki inteligentnemu sterowaniu i:
- 1. Czujnikowi ruchu.
Za pomocą detektora ruchu urządzenie rozpoznaje czas obecności i nieobecności w mieszkaniu, a następnie zapamiętuje rytm naszego życia. Co tydzień dane te są weryfikowane i analizowane. Dzięki temu grzejnik włącza się przed powrotem użytkowników do domu, tak aby zapewnić komfortową temperaturę, gdy wrócą. Natomiast w czasie, gdy sensor nie wykryje ruchu, gdyż domownicy są w pracy lub szkole, temperatura jest obniżana, a my oszczędzamy na rachunkach za ogrzewanie.
- 2. Czujnikowi światła.
Utrzymywanie tej samej temperatury w ciągu nocy, jaką mamy w ciągu dnia jest nieuzasadnione - zarówno z punktu widzenia zdrowia, jak i zużycia energii. Dlatego grzejniki wyposażono w detektory światła, dzięki którym samoczynnie obniżają temperaturę, gdy śpimy.
Gdy wrócimy wcześniej.
Urządzenia potrafią planować nieobecność użytkowników, jednak umieją także dostosować się do nieprzewidzianych sytuacji - wbudowany sensor ruchu pozwala zarejestrować wcześniejszy powrót do domu. Dzięki temu szybko nagrzewa pomieszczenie po naszym powrocie.
Aż do 45% oszczędności.
Dzięki inteligentnemu sterowaniu i czujnikom, możemy zaoszczędzić 45% kosztów ogrzewania elektrycznego. Przykładowo, dla domu o powierzchni 70 metrów kw., który został zbudowany pomiędzy 1975, a 1988 r., oszczędność w skali roku, w porównaniu do grzejnika konwekcyjnego, wyniesie 914 zł.
Aplikacja mobilna.
Protokół radiowy umożliwia zdalne zarządzanie pracą urządzeń przy użyciu aplikacji mobilnej Cozytouch, która pozwala na:
- rozbudowaną kontrolę parametrów pracy
- analizę zużycia energii i kosztów (kwot oszczędzonych na ogrzewaniu).
Dzięki aplikacji cały czas mamy możliwość wprowadzenia odpowiednich zmian i uniknięcia niepotrzebnych strat energii, gdy jesteśmy z dala od domu. Chodzi np. o sytuacje, gdy po wyjeździe na wakacje zapomnimy wyłączyć ogrzewanie czy musimy zostać dłużej w delegacji.
Dla wielu grzejników.
Sterownik Cozytouch Pass łączy się szeregowo z danym urządzeniem lub grupą urządzeń. Może on obsłużyć do 15 urządzeń połączonych ze sobą w jednej strefie. Wówczas wszystkie urządzenia połączone ze sobą, w obiegu szeregowym lub równoległym, będą wykonywały te same polecenia - przesyłane za pośrednictwem sterownika.
źródło: Atlantic Polska