Archiwalne popołudnie dla seniorów

Uslysz dzwiek
Co decyduje o tym, że niektóre dźwięki są dla nas przyjemne, a innych staramy się unikać? Narodowy Instytut Audiowizualny zaprasza seniorów na popołudniowe spotkanie w Archiwum Instytutu, które tym razem będzie poświęcone dźwiękowej stronie życia. Będzie można posłuchać archiwalnych nagrań, porozmawiać o świecie odgłosów i wybrać się na dźwiękowy spacer.
Spotkanie odbędzie się w czwartek, 17 marca w godz. 13.00-17.00 w siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego (Archiwum NInA | Parter ul. Wałbrzyska 3/5,Warszawa). 
Archiwalne popołudnie to cykl comiesięcznych spotkań dla seniorów, podczas których prezentowane są zasoby dostępne w Archiwum NInA oraz w Ninatece, portalu z materiałami audiowizualnymi poświęconymi kulturze. Każde spotkanie poświęcone jest innemu tematowi, a wszystkie pokazują jak w ciekawy sposób można wykorzystywać cyfrowe archiwa.
17 marca spotkanie odbędzie się pod hasłem „Usłysz dźwięk”. Posłuchamy nagrań z zasobów NInA i porozmawiamy o otaczającym nas świecie dźwięków, o którym często zapominamy, a który ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. W drugiej części spotkania wybierzemy się na spacer dźwiękowy wokół NInA lub – w zależności od pogody – po siedzibie Instytutu. Otworzymy uszy i przekonamy się, jakie bogactwo dźwięków otacza nas na co dzień. Będzie to również okazja do wypróbowania innego rodzaju słuchania – wyposażymy uczestników w słuchawki i mikrofony. Udział w spotkaniu nie wymaga jednak żadnego przygotowania technicznego – zapraszają organizatorzy. 
Prowadząca | Izabela Smelczyńska
Muzykolożka i redaktorka „Glissanda”. Zajmuje się pejzażami dźwiękowymi, jest członkinią researchersko-performatywnej Grupy ETC. Po godzinach uczy się konstruować mini syntezatory.
Zasady uczestnictwa
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Aby wziąć w nim udział należy wysłać e-mail na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwonić pod numer (22) 380 49 81.