Praca receptą na długowieczność

Seniorka z Poraja

W tym roku Pani Kazimiera Kołacz z Poraja obchodzi setną rocznicę urodzin. Co prawda, Szanowna Jubilatka świętowała urodziny w kwietniu, jednak z uwagi na bezpieczeństwo sanitarne i w trosce o zdrowie jubilatki, przedstawiciele władz samorządowych z życzeniami i upominkami odwiedzili ją dopiero wówczas, gdy była do tego bezpieczna możliwość.

Wizyta, z zachowaniem zasad sanitarnych, odbyła się na powietrzu, przy ciepłej pogodzie. Z życzeniami dla dostojnej Jubilatki przybyły: wójt Katarzyna Kaźmierczak i kierownik USC Ilona Hadzińska. Zaproszeni goście, w towarzystwie najbliższej rodziny, złożyli stulatce serdeczne życzenia. Jubilatka otrzymała bukiet kwiatów i okolicznościowe listy.

Pani Kazimiera Kołacz urodziła się 25 kwietnia 1920 roku, w Grodźcu, w którym mieszkała do 6 roku życia. Następnie wraz z rodzicami przeprowadziła się do Suliszowic, gdzie do 1954 roku prowadzili gospodarstwo rolne. Wyszła za mąż w 1936 roku, miała wówczas 16 lat. W 1954 roku przeprowadzili się do nowo wybudowanego domu w Poraju, gdzie mieszka do chwili obecnej. Razem z mężem (Piotr) pracowali w Fabryce Okuć w Poraju. Mąż zmarł w 1987 roku.

Ma 4 dzieci – 3 córki i 1 syna, 7 wnuków – jedną wnuczkę i 6 wnuków, 15 prawnuków (8 dziewczynek i 7 chłopców) oraz 11 praprawnuków - 6 dziewczynek i 5 chłopców. Pytana o przepis na długowieczność odpowiada krótko: „głód i ciężka praca!”.

Jubilatka otrzymała życzenia od władz Gminy, w których czytamy m.in.: „Głęboko wierzę, że wielu ludzi czerpie z Pani życiowego doświadczenia obficie, ponieważ Pani wiek jest naszym wspólnym, drogocennym dziedzictwem. Składam Pani najserdeczniejsze życzenia nieustającej pogody ducha i życzliwości ze strony najbliższych osób. Dziękuję za wszelkie trudy i owoce minionych lat. Proszę przyjąć życzenia zdrowia i pogody ducha na kolejne lata”. – napisano na specjalnym grawertonie, który wójt Katarzyna Kaźmierczak, złożyła na ręce Dostojnej Jubilatki.

logo UG PorajSetne urodziny to piękny cały wiek wypełniony codziennymi radościami i troskami, ale także pracą i poświęceniem dla dobra bliskich. Jak stwierdziła Jubilatka, to właśnie praca jest receptą na długowieczność. Pani Kazimiera cieszy się dobrym zdrowiem, nadal jest w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Jest osobą o niezwykle pogodnym usposobieniu, ciągle zainteresowana otoczeniem. Raz jeszcze gratulujemy tego pięknego Jubileuszu, jednocześnie życzymy dużo zdrowia, by każdy kolejny dzień był radosny, pełen życzliwości i miłości osób najbliższych.

Życzymy 200 lat!