ŚMIETANKA EROTYCZNA

Joanna Keszka i Magda Molek

Wystartował nowy podcast pt.”Śmietanka Erotyczna" Magdy Mołek i Joanny Keszka. Prowadzące traktują przyjemność i zabawę w łóżku poważnie. Przyjemność seksualna nie jest fanaberią, kaprysem niewyżytych kobiet, którym penis nie wystarcza, jak to piewcy cnót niewieścich i obrońcy prawdziwej męskości próbują przedstawiać. Przyjemność to prawo człowieka. Kto nam odmawia przyjemności, ten zabiera nam nasze prawa. Pierwszy odcinek można już posłuchać w aplikacjach Spotify i Apple Podcast. Ośmioodcinkowy Sezon 1 rozpoczyna odcinek o tym, jak rozmawiać o swoich potrzebach seksualnych w naszym chłodnym kraju nad Wisłą.

                Podcast ma tytuł “Śmietanka Erotyczna”, bo nazwa kojarzy się z zabawą, przyjemnością, radością, kobiecością. Tak jak powinien kojarzyć się temat seksu. A nie z poczuciem winy, wstydu i grzechu, jak próbuje to nam wmówić duża część opinii publicznej przy gorącej zachęcie konserwatywnych polityków i księży. Prowadzące namawiają w swoim podcaście kobiety do tego, żeby bawiły się tematem seksualności, przejmowały inicjatywę i szły do przodu.

                Jeśli ludzie są szczęśliwi w życiu intymnym, czują się wolni, kochani i wspierani za to jacy są, a nie tylko za to, jak wpasowują się w sztywne definicje wąsko rozumianej męskości i kobiecości, to patriarchat, który karmi się nierównością społeczną i przyzwoleniem na lekceważenie i przemoc, traci swoje najcenniejsze narzędzie do uciszania i zastraszania.

                Lepszy świat za którym tęsknimy, zmiany, których potrzebujemy, mogą zacząć się w sypialni. A z pominięciem sfery seksualnej nie wydarzą się na pewno. Nasze pragnienie radykalnej zmiany społecznej jest ściśle związane z dążeniem do doświadczania pełnej erotycznej przyjemności i uwalnianiem innych fundamentalnych praw każdego z nas. Tam gdzie jest przyjemność tam nie ma miejsca na manipulację i cierpienie. Seks bez przyjemności jest przemocą. Każdy z nas ma prawo żyć i kochać się bezpiecznie, w atmosferze akceptacji, swobody i radości.

                Coraz więcej dziewczyn i kobiet uważa, że jeśli facet wdziera się do ich cipki i gmera palcami tak, jakby zgubił w niej klucze, a potem jest tylko mechaniczna penetracja, jego wytrysk, a ona znowu została z niczym, to używanie słowa „seks” jest mocno na wyrost. Kobiety chcą czegoś więcej, nawet jeśli zostały wychowane w przekonaniu, że kobiecy sposób na zdobywanie świata polega na byciu ładną, miłą, na ciężkiej pracy i udawaniu, że nic się nie stało, kiedy dzieje nam się krzywda.

                Magda Mołek oraz Joanna Keszka w 8 odcinkach swojego podcastu będą dyskutować o tym, jak sięgać w życiu, w miłości i w seksie po to czego odmawia kobietom konserwatywne społeczeństwo: głosu, uwagi, troski, poważnego traktowania. Prowadzące Śmietankę Erotyczną będą rozmawiać o komunikacji, przyjrzą się kryzysowi męskości w Polsce, opowiedzą co sądzą o utracie dziewictwa, poprowadzą zajęcia z edukacji seksualnej dla dziewczyn i chłopców, kobiet i mężczyzn oraz będą namawiały do pozwalania sobie i dogadzania w życiu i w seksie.

Joanna Keszka - edukatorka seksualna, pisarka, aktywistka, od wielu lat promuje kobiecą perspektywę w polskich rozmowach na temat seksu na Barbarella.pl i LoveStore.Barbarella.pl.

Połączyły siły, bo obie domagają się poważnego i uczciwego traktowania kobiet zarówno w przestrzeni seksualnej, jak i każdej innej. Wierzą w wspieranie się i solidaryzowanie. Grzeczne to już byłyśmy - mówi Joanna Keszka, autorka książki „Grzeczna to już byłam. Przewodnik po kobiecej seksualności