Zapraszamy wszystkich do bywania. Sztuka jest wszędzie.

PGE olejny

Kampania PGE „Zapraszamy wszystkich do bywania” zachęca i inspiruje do uczestniczenia i korzystania z kultury. Ideą kampanii jest budowanie przekonania, że kontakt z kulturą wyzwala wyobraźnię i inspiruje, a kultura jest dla wszystkich. Kampania jest również wyrazem podejścia PGE do mecenatu kultury, w którym największa Grupa Energetyczna w Polsce chce uczestniczyć w sposób aktywny i angażujący.

Czytaj więcej...

Warsztaty edukacyjne dla kobiet

Joanna Keszka
TERMIN: 
30 września-2 października 2022
 
MIEJSCE: 
Młyn Tomaryny, Tomaryny 26, Warmia
 
DLA KOGO: 
Warsztat dla kobiet
 
PROWADZĄCA: 
Joanną Keszka - współautorka bestsellerowych podcastów „Rozważna i Erotyczna” i "Śmietanka Erotyczna" oraz autorka najodważniejszych polskich książek o seksie: „Grzeczna to już byłam” i „Potęga Zabawnego Seksu”. 
 
Czytaj więcej...

Seniorzy z Choronia z sukcesem w konkursie kulinarnym

Choron seniorzy 2020

Konferencji poświęconej rozwojowi przedsiębiorczości i aktywizacji lokalnej społeczności, która zorganizowana została przez Partnerstwo Północnej Jury, towarzyszyło wręczenie nagród laureatom konkursu kulinarnego. Konkurs odbył się w okresie wakacyjnym. O ocenę potraw kulinarnych ubiegali się przedstawiciele Gminy Poraj: KGW "Natalinki" i seniorzy z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Choroniu. Nasi seniorzy zaproponowali do oceny dobrze znaną wszystkim bywalcom cyklicznej imprezy gminnej - Chorońskie Prażuchy, właśnie tę sztandarową  potrawę, zdobywając decyzją jury wyróżnienie.

Czytaj więcej...

xABo: Ksiądz Boniecki | film Aleksandry Potoczek

xabo zaslepkayt 1

„Każdy z nas nosi walizkę, która dotyczy spraw niespełnionych, niedokonanych, źle dokonanych” – mówi bohater filmu „xABo: Ksiądz Boniecki”: filozof, redaktor, zakonnik, pielgrzym, duchowy przewodnik. A przede wszystkim człowiek w drodze, jak portretuje go w swoim kinowym, autorskim dokumencie Aleksandra Potoczek.

Zwiastun TUTAJ

 

Czytaj więcej...

Dariusz Stola laureatem nagrody im. Ireny Sendlerowej 2020.

Dariusz Stola

San Fracisco 12 maj 2020 rok – Taube Philanthropies mianował tegorocznym laureatem Nagrody Pamięci im. Ireny Sendlerowej prof. Dariusza Stolę, byłego dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Ten wybitny historyk został uhonorowany za wizjonerskie zarządzanie Muzeum POLIN - prestiżową i złożoną instytucją publiczną na światowym poziomie. Niezwykłe sukcesy muzeum były wychwalana i honorowane przez całą kadencję prof. Stoli od marca 2014 roku do lutego 2019 roku.

Czytaj więcej...

Uniwersytet Trzeciego Wieku Teatru Żydowskiego - Centrum Kultury Jidysz

Teatr zydowski

Uniwersytet Trzeciego Wieku działa online!

Uniwersytet Trzeciego Wieku Teatru Żydowskiego - Centrum Kultury Jidysz w związku z obecną sytuacją przeniósł się z warszawskiej siedziby przy Andersa 15 do Internetu. To w sieci odbywają się teraz wykłady dla seniorów oraz warsztaty komputerowe, lektoraty jidysz, hebrajskiego i angielskiego oraz lekcje tańca izraelskiego i spotkania grupy teatralnej Simche.

Czytaj więcej...