Każda pani domu ma swój imprezowy hit
Każda pani domu ma swój sprawdzony imprezowy hit, który zawsze zachwyca gości. Firma Dobrowolscy zorganizowała konkurs i wyłoniła najciekawsze pomysły na szybkie imprezowe przekąski. Dzielimy się z wami trzema prostymi przepisami, które gwarantują sukces. Przydadzą się nie tylko w karnawale.
Galeria TUTAJ
Wytrawne wypieki doskonale sprawdzają się na wszelkiego typu domówkach, spotkaniach ze znajomymi czy wieczorach z filmem lub planszówkami. Przygotowuje się je szybko i nie wymagają szczególnych umiejętności kucharskich. Wystarczy kilka podstawowych składników, które zwykle mamy pod ręką. Możemy wykorzystać ciasto francuskie, kruche lub drożdżowe. Takie przekąski dają też dużą dowolność w doborze dodatków i przypraw. Bez problemu możecie zastąpić brakujący lub nielubiany składnik innym, albo stworzyć kilka wersji tego samego dania. Świetnie smakują na ciepło i na zimno. Nic więc dziwnego, że skradną serca wszystkich gości i szybko znikną z talerza. Warto wypróbować!
- 1.
Chrupiące sakiewki z ciasta francuskiego pani Izabeli
- 1 opakowanie ciasta francuskiego
- Rogal Krakowski Dobrowolscy
- ser żółty
- papryka
- pieczarki
Ciasto francuskie kroimy na kwadraty, a kiełbasę, paprykę, pieczarki i żółty ser w kostkę. Pokrojone składniki wykładamy na kawałki ciasta. Zawijamy rogi ciasta do środka, tworząc sakiewki. Pieczemy 15 min. w temperaturze 200°C. Podajemy z sosem pomidorowym.
Przepis Izabeli z Ciechanowca
- 2.
Paszteciki z włoską duszą pani Mirosławy
Ciasto:
- 250 g mąki
- 250 g masła
- 250 g chudego twarogu
- 1 jajo
- sól
- świeże zioła np. bazylia i macierzanka
Farsz:
- słoik suszonych pomidorów
- Kiełbasa krucha podkarpacka Dobrowolscy
- 1 kula sera mozzarella lub ser kozi
- świeża bazylia i rukola
- 1 jajko lub mleko
- starty żółty ser
- przyprawy
Mieszamy mąkę, masło, twaróg, jajo i trochę soli. Do tego dorzucamy garść drobniutko posiekanych świeżych ziół, np. bazylii i macierzanki. Wyrabiamy ciasto na gładką masę i schładzamy przez 30 minut w lodówce. Następnie ciasto rozwałkowujemy i kroimy wg fantazji – np. na romby, trójkąty, kwadraty. Przygotowujemy nadzienie. Niewielki słoiczek suszonych pomidorów z ziołami oraz 1 kulę mozzarelli (można też użyć sera koziego - smak jest zdecydowanie bardziej wyrazisty) i nieco świeżej bazylii i rukoli z ogródka. Składniki kroimy i mieszamy. Przygotowany farsz wykładamy na pocięte na porcje ciasto. Na wierzch kładziemy plastry ulubionej wędliny – np. Kiełbasy kruchej podkarpackiej Dobrowolscy. Ważne, aby plastry były cienkie - ułatwia to zwijanie. Zawijamy dowolny kształt pasztecików, smarujemy rozkłóconym jajkiem lub mlekiem, posypujemy startym żółtym serem lub przyprawami. Pieczemy do zrumienienia (ok. 15 minut) w 180°C z termoobiegiem.
Przepis Mirosławy z Grodziska Wielkopolskiego
- 3.
Parówkowe odrywańce pani Wiolety
- 2 szklanki mąki pszennej
- sól
- 20 g drożdży
- 1 łyżeczka cukru
- 1 szklanka ciepłej wody
- 2 łyżeczki oliwy z oliwek
- 10 Parówek wadowickich klasycznych Dobrowolscy
- żółty ser
- 1 jajko
- sezam
W ciepłej wodzie z cukrem rozpuszczamy drożdże i dodajemy do mąki, solimy. Wyrabiamy gładkie ciasto i zostawiamy do wyrośnięcia. Po tym czasie ciasto rozwałkowujemy na cienki placek. Ser ścieramy i rozkładamy na cieście. Parówki kroimy na kawałki, wycinamy paski ciasta na szerokość kawałków parówki tak, aby można było je całe zawinąć. Zawinięte kawałki parówki ustawiamy pionowo na wysmarowanej olejem tortownicy lub blaszce – jeden przy drugim, aby utworzyły mniej więcej kształt koła. Smarujemy jajkiem i posypujemy sezamem. Pieczemy ok. 30 min aż ciasto się zarumieni.
Przepis Wiolety z Wysocina.