Książka dla seniora. Powraca specjalna seria wydawnicza z dużą czcionką

wielkieliteryksiazki

Kryminały Remigiusza Mroza i Alka Rogozińskiego, powieści Romy Fiszer, Magdaleny Majcher i Roberta Małeckiego, a także seria bestsellerowych thrillerów Nory Roberts to tylko kilka tytułów spośród kilkudziesięciu pozycji, które jeszcze tego lata ukażą się w serii Wielkie Litery, w specjalnym formacie z dużą czcionką.

Wielkie Litery to seria wydawnicza zainicjowana przez dystrybutora książek OSDW Azymut z myślą o seniorach i osobach słabowidzących. Dzięki dużej, wyraźnej czcionce zastosowanej w publikacjach ich lektura jest wygodniejsza, a przejrzysty format nie nadwyręża wzroku czytelnika. Wielkie Litery to jak do tej pory jedyna na polskim rynku inicjatywa, która zrzesza wydawców książek z dużą czcionką – niestety wciąż znaczna część tytułów ukazujących się w Polsce nie jest dostosowana do potrzeb krótkowidzów i seniorów.

Do tej pory do inicjatywy dystrybutora przyłączyło się już 9 wydawców, wśród nich m.in. Filia, Agora, Wydawnictwo Kobiece, Fabuła Fraza, Edipresse i WasPos. W lipcu 2020 roku do serii dołączy kilkadziesiąt bestsellerowych tytułów od wydawnictw SQN, Pascal i Czwarta Strona.

W specjalnym formacie książek z dużą czcionką są już dostępne m.in. kryminały Remigiusza Mroza, Macieja Siembiedy, Alka Rogozińskiego, powieści Agnieszki Krawczyk i Romy J. Fiszer, a także książki powiązane z głośnymi ekranizacjami: Kamerdyner oraz Był sobie pies Williama Bruce’a Camerona. Do serii dołączyło także kilkanaście tytułów zagranicznych autorów, w tym aż trzy powieści Nory Roberts, Szczypta miłości Amandy Prowse oraz Jedwabna opowieść Kelli Estes.

Lista książek ukazujących się w serii Wielkie Litery wydłuża się z miesiąca na miesiąc – jeszcze tego lata w serii ukażą się książki Jakuba Małeckiego, Anety Jadowskiej, Magdaleny Majcher, Nataszy Sochy, a także kolejne kryminały Remigiusza Mroza.

Jak wynika z danych zebranych przez dystrybutora, już ponad 400 bibliotek w całej Polsce zaopatrzyło swoje księgozbiory w specjalne wydania książek z dużą czcionką.