Jak pozbyć się drugiego podbródka?

podbrodek

Podwójny podbródek to problem natury estetycznej, który często stanowi powód niższej samooceny i jest postrzegany jako niedoskonałość estetyczna. Chociaż w celu zniwelowania tej przypadłości opracowano wiele różnych ćwiczeń, nie zawsze są one skuteczne lub nie mamy na co dzień na tyle motywacji i czasu, aby konkretne aktywności wykonywać w sposób sumienny i regularny. Są też jednak inne sposoby na podwójny podbródek wykonywane w ramach medycyny estetycznej.

Czytaj więcej...

Nowoczesne aparaty słuchowe poprawiają jakość życia seniorów

aparaty sluchowe

W dzisiejszym świecie, gdzie efektywna komunikacja i aktywny udział w życiu społecznym są niezbędne dla zachowania zdrowia psychicznego i emocjonalnego, seniorzy napotkać mogą na różne przeszkody, w tym te spowodowane problemami ze słuchem. Trudności te prowadzić mogą do izolacji społecznej, ograniczania codziennych aktywności, zmniejszania częstotliwości kontaktu z rodziną, a także unikania spotkań towarzyskich.

Czytaj więcej...

10 najzdrowszych miast w Polsce

Opieka zdrowotna

Indeks Zdrowych Miast 2023 wyłonił liderów najlepiej dbających o zdrowie swoich mieszkańców. W czołówce kategorii ZDROWIE znalazły się Warszawa, Bielsko-Biała i Poznań. Stolica jednocześnie utrzymała zeszłoroczne pierwsze miejsce w rankingu głównym. W ocenie zdrowia polskich miast brane pod uwagę były dwa wskaźniki – łączna liczba programów polityki zdrowotnej oraz działań realizowanych w zakresie profilaktyki chorób i promocji zdrowia na terenie miasta na prawie powiatu oraz średni koszt realizacji programów i zadań w przeliczeniu na ludność danego miasta na prawach powiatu.

Czytaj więcej...

Zadłużenie Polskich Seniorów.

Dlug seniorow

Mówiąc o sytuacji finansowej seniorów, często podkreśla się, że mają oni mniejsze potrzeby niż osoby młodsze. Niemniej, gdy analizujemy ich sytuację zadłużenia na podstawie danych z naszej bazy, dostrzegamy, że te struktury też są dość rozbudowane – tak, jak w przypadku innych grup wiekowych. Średnia wartość długu osoby 60+ to prawie 17 tys. zł, czyli blisko 12 najniższych emerytur (1445 zł netto). Wśród zobowiązań, które ciążą najczęściej na seniorach są pożyczki (ok. 31%), multimedia (24,5%), długi bankowe (16%) czy alimenty (14%) .

Czytaj więcej...

Polska opiekunka nie dla Polaka?

Opiekunka seniorow

Według najnowszego raportu GUS dotyczącego sytuacji osób starszych w Polsce w 2022 roku liczba osób w wieku 60 lat i więcej wyniosła 9,8 mln i w stosunku do roku poprzedniego zwiększyła się o 0,7%. Najliczniejsza grupą wiekową wśród seniorów w naszym kraju są już osoby w wieku 65-69 lat. Wśród osób starszych przeważają kobiety, na 100 mężczyzn przypada 139 kobiet. A jakie są perspektywy na przyszłość? Dane nie pozostawiają wątpliwości – polskie społeczeństwo się starzeje w zatrważającym tempie: w 2060 r. w Polsce ma mieszkać 11,9 mln osób starszych, czyli o 21,0% więcej niż w 2022 r., stanowiąc 38,3% ogółu ludności.

Czytaj więcej...

Gotowanie łączy pokolenia!

dobrowolscy foto dzien babci i dziadka

Dzień Babci i Dziadka to znakomita okazja do wspólnej aktywności dziadków z wnukami. Pomysłów na spędzenie czasu razem może być wiele – jednym z nich jest przygotowanie wspólnymi siłami wybranej, prostej potrawy. Takie międzypokoleniowe „kucharzenie” stwarza dodatkowo okazję do wysłuchania fascynujących opowieści z przeszłości.

Czytaj więcej...