Ochrona zdrowia psychicznego

Psycholog dzieciecy

4 tys. krakowskich uczniów objętych programem ochrony zdrowia psychicznego. Program pt. „Ochrona zdrowia psychicznego dzieci w szkołach podstawowych na terenie miasta Krakowa" powstał, by wzmocnić zdrowie psychiczne uczniów, a także pomóc w radzeniu sobie z trudnościami wychowawczymi, psychoedukacją oraz wesprzeć relację między nauczycielami, rodzicami i dziećmi.

Czytaj więcej...

Ochrona domu przed włamaniem

Pies obronca wlamania

Wraz ze wzrostem zuchwałości włamywaczy, którzy wykorzystują zaledwie chwilę nieuwagi, by wtargnąć do naszych domów, nasze bezpieczeństwo staje pod znakiem zapytania. Jest to szczególnie niepokojące w obliczu alarmujących trendów związanych ze zwiększającą się liczbą włamań.

Czytaj więcej...

Dobre ubezpieczenie podróży

ubezpieczenie

Planując swój wymarzony urlop, często nie bierzemy pod uwagę ryzyka i nieprzewidywalnych sytuacji, które mogą się zdarzyć w trakcie wyjazdu. Dlatego tak ważne jest odpowiednie ubezpieczenie podróżne. Dobra polisa zapewni m.in. finansowy spokój w każdym miejscu na świecie. Jak wybrać tę najlepszą? Podpowiadamy czym powinno cechować się ubezpieczenie podróży.

Czytaj więcej...

5 - powodów, dla których warto mieć odkurzacz do basenu.

odkurzacz1

Ręczne sprzątanie basenu może być czasochłonne i męczące. Na szczęście istnieje rozwiązanie - automatyczny odkurzacz do basenu. Urządzenie to może zrobić całą pracę za Ciebie, pozwalając cieszyć się czystą i klarowną wodą w basenie. W tym artykule przedstawiamy pięć powodów, dla których warto mieć odkurzacz do basenu.

Czytaj więcej...

Hortiterapia dla młodzieży

Szklarnia AstraZeneca

Jeszcze w połowie poprzedniego stulecia sądzono, że depresja nie występuje wśród młodych osób, gdyż nie są one w pełni rozwinięte emocjonalnie *1. Dziś jednak wiemy, że problemy ze zdrowiem psychicznym mogą dotyczyć każdego. Jak podają eksperci NFZ, ok. 630 tys. młodych ludzi w 2021 roku wymagało specjalistycznej opieki psychiatrycznej i psychologicznej *2.

Czytaj więcej...

5 tysięcy wypadków na drogach

Rowerzysta wypadek

Komenda Główna Policji (KGP) podsumowała letnie miesiące. Jest lepiej niż w zeszłym roku, ale liczby są nadal niepokojące. Podczas tegorocznych wakacji policjanci odnotowali aż 4 993 wypadków drogowych, w których zginęło 445 osób, a 5 867 zostało rannych. Dla porównania w tabeli znajduje się zestawienie danych z 2022 roku:

Czytaj więcej...