Fundacja Rozwoju Kinematografii

projekcja meczu

Fundacja Rozwoju Kinematografii zaprasza na cykl wydarzeń społeczno-kulturalnych dedykowanych seniorom, jak i wszystkim mieszkańcom Warszawy. W ramach wydarzeń odbędą się łącznie 24 pokazy filmowe, 12 spacerów varsavianistycznych, 12 warsztatów rękodzielniczych oraz 3 potańcówki z muzyką na żywo. Aktywności w ramach projektu będą odbywać się w czterech dzielnicach Warszawy. Zaplanowane są od 5 lipca do 1 października 2022 roku.

Czytaj więcej...

Upały a problemy z koncentracją

woda lodka zielona

Upały a problemy z koncentracją - jak myśleć i pracować efektywnie, gdy za oknem tak gorąco? Za oknem żar, a w głowie – pożar. Mózg dosłownie gotuje się, gdy temperatura powietrza przekracza tolerowany przez człowieka pułap. Badania naukowe wykazują, że w takich warunkach spada szybkość myślenia, poziom koncentracji, a także szczegółowość pamięci. Czy można zatem efektywnie pracować w czasie letnich upałów? Naukowcy z Harvard T.H Chan School of Public Health udowodnili niedawno, że długotrwałe oddziaływanie wysokiej temperatury powietrza upośledza istotne funkcje poznawcze – pamięć i koncentrację.

Czytaj więcej...

Urodziny Haliny Kasprzyk seniorki z Choronia k/Poraja

Urodziny Choron 002

Wśród seniorów z Choronia i Dębowca po raz kolejny wybrzmiało 100 lat! 80 urodziny, w przemiłej atmosferze, obchodziła Halina Kasprzyk. Gratulujemy tak pięknego jubileuszu i życzymy dużo zdrowia oraz pomyślności na nadchodzące lata. W minioną środę (15 czerwca) Jubileusz 80. urodzin obchodziła Halina Kasprzyk.

Czytaj więcej...

19 Festiwal Kultury Żydowskiej

Yasmin Levy

Koncerty, przedstawienia, pokazy. Zarówno wielkie, jak i kameralne spotkania z żydowską kulturą, sztuką, tradycją w interpretacji polskich i międzynarodowych artystów z izraelską gwiazdą Yasmin Levy w finale. Dziewiętnasta edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera odbędzie się w dniach 27 sierpnia – 4 września, w wielu miejscach stolicy.

Czytaj więcej...

Znęcania się nad Seniorami

Fundacja dla Seniora babcia

15 czerwca to Światowy Dzień Świadomości Znęcania się nad Osobami Starszymi, a zarazem start kampanii Fundacji Dla Seniora pod hasłem „BEZpieczeństwa”. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na skalę problemu w Polsce oraz edukacja. Fundacja oferuje pomoc i wsparcie seniorom oraz wzywa do tego, abyśmy dostrzegali sygnały wskazujące na przemoc i odpowiednio na nie reagowali.

Czytaj więcej...

Zalety terminowych wpłat

Stale zapominasz o płaceniu rachunku w terminie? Licz się z większymi kosztami!

  • Młodzi ludzie swobodniej niż starsi podchodzą do terminowego płacenia rachunków – wynika z analizy baz informacji pozytywnych ERIF Biura Informacji Gospodarczej.
  • Osoby, które urodziły się po 1990 r., nieterminowo regulują niemal 34% płaconych przez siebie rachunków.
  • Tymczasem w niektórych systemach oceny ryzyka finansowego nawet około 50% wag przykładane jest do analizy danych o tym, jakie zobowiązania mamy i kiedy je płacimy.
  • Regularne przekraczanie terminów płatności może przeszkodzić w otrzymaniu atrakcyjnej oferty usługi finansowej czy nawet najmu mieszkania.
Czytaj więcej...

Dlaczego warto w terminie i sumiennie płacić rachunki czy raty kredytów?

Roman Pomianowski

Sumienne wywiązywanie się ze zobowiązań zapewnia spokój. Od początku dorosłego życia warto budować i pielęgnować swój pozytywny wizerunek osoby rzetelnej, terminowo wywiązującej się ze swoich zobowiązań. Wymaga to jednak odwagi, samozaparcia, konsekwencji w działaniu, odporności na pokusy, np. kreowania swego wizerunku pod wpływem mody, mediów, w tym w szczególności społecznościowych – rozmowa z Romanem Pomianowskim, psychologiem wspierającym osoby zadłużone znajdujące się w kryzysach psychicznych

Dlaczego warto w terminie i sumiennie płacić rachunki czy raty kredytów?

Czytaj więcej...

50 lat to dobry moment, by zacząć biegać

bieganie po 50

50 lat to dobry moment, by zacząć biegać… maratony. A przecież „podróż o długości 1000 mil zaczyna się od pierwszego kroku”

Mariusz Szeib, twórca biegów charytatywnych Lions Charity Run, w cyklu rozmów Flexi.pl #DoPowiedzenia opowiada o pasji, która zrodziła wiele dobra. Uczestnicy maratonów pokonali dotąd ponad 6500 km, zbierając fundusze na pomoc dzieciom na kilku kontynentach.

Mariusz Szeib, Laureat Plebiscytu 21 Osób Flexi na XXI wiek, jest prezesem Texet Poland, członkiem Lions Clubs, największej humanitarnej organizacji na świecie (skupiającej ponad 1,4 miliona ludzi) i twórcą biegów Lions Charity Run. Maratony te odbywają się nieprzerwanie od 2004 roku pod hasłem: „We Serve, We Run”, będącego rozszerzeniem hasła klubowego: „We Serve”.

Czytaj więcej...

Zeroemisyjny transport - kiedy?

EON 6 1200x627

Czy zeroemisyjny transport w Polsce jest możliwy? Jaki jest w naszym kraju stosunek liczby samochodów elektrycznych do stacji ładowania? Czy jesteśmy w stanie w najbliższych latach rozwiązać problemy, które hamują rozwój elektromobilności? Wyzwania i szanse dla ekologicznego transportu skomentowali podczas rozmowy w ramach E.ON Talks: Maciej Mazur, dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych oraz Mariola Pasierowska, koordynatorka sprzedaży w E.ON Polska.

Czytaj więcej...