Jak zmienić nawyki żywieniowe

Sniadanie platki z bananem 1

Nowy rok to okres, w którym każdy ma największy zastrzyk motywacji. Przeciwnie jest w trakcie przerwy między świętami, a nowym rokiem, kiedy najczęściej ludzie pozwalają sobie na folgowanie, w efekcie czego pojawia się więcej kalorii, a mniej ruchu.

Od lat na profilach dietetycznych w social mediach pojawia się badanie, które podsumowuje dane użytkowników smartwatchy i aplikacji żywieniowych z kilku krajów. Głównymi danymi, które są w nim intepretowane jest ilość kroków i ilość zjadanych kalorii. Okazało się, że nie sam okres świąt odpowiada za przybieranie na wadze, a właśnie okres między świętami a nowym rokiem.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka. Pokaż dziadkom, że się o nich troszczysz

dzien babci silownia pamieci

Żyjemy coraz dłużej i mierzymy się z problemami, których czynnikiem ryzyka jest wiek. Dlatego tak ważna jest profilaktyka zdrowotna seniorów, zarówno ciała, jak i umysłu. Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka możesz podarować swoim bliskim prezent wspierający ich pamięć, a jednocześnie pomożesz innym osobom starszym w całej Polsce.

Czytaj więcej...

E-włączenie seniorów – rusza nowy projekt!

Fota E wlaczenie

Do 17 stycznia grupy i organizacje seniorów z obszarów wiejskich i miast do 20 tys. mieszkańców mogą się zgłaszać do udziału w projekcie Fundacji Mapa Pasji pt. „E-włączenie seniorów”. To szansa, by nauczyć się bezpiecznie korzystać z możliwości, jakie daje smartfon, zostać wolontariuszem senioralnym, a także rozwiązywać problemy seniorów w dialogu z lokalnym samorządem.

Czytaj więcej...

Erotyczne prezenty pod choinkę

Joanna Keszka

Dopieszczanie łechtaczki, otwarte poznawanie siebie nawzajem lub dzielenie się zmysłowym dotykiem w blasku choinkowych świateł? Te pomysły na erotyczne zabawy zachwycą każdego, kto ma głowę, serce oraz cipkę - albo penisa - na miejscu. I nie zawaha się ich użyć w ten magiczny świąteczny czas. Przedstawiam propozycję praktycznych i zmysłowych prezentów erotycznych. Dla wszystkich, którzy chcą się kochać! Czasami słyszę pytanie: Czy to wypada na święta proponować ludziom zabawki erotyczne i przepisy na świąteczny seks? Odpowiadam, że ludzie potrafią zapakować pod choinkę garnki i patelnie. To powinno być zakazane. A dla wszystkich, którzy mają już dość nudnych prezentów, przedstawiam propozycję podarowania sobie lub osobie, na której nam zależy, czegoś frywolnego, pieprznego, praktycznego i podniecającego.

Czytaj więcej...

Wnętrza mieszkań 2021 - 2022

Galeria wnetrz Domar 4

Rok 2021 we wnętrzach – czyli jak zaprosiliśmy naturę do domu. Wnętrza w 2021 roku były przede wszystkim zgodne z naturą. Dzieliliśmy je także na strefy, które z racji większej ilości czasu spędzanego w domach, musiały zostać dopasowane do bezproblemowego wypoczynku, jak i wykonywania obowiązków zawodowych oraz szkolnych.

Czytaj więcej...

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy

ZUS zielone 2

Od 1 stycznia 2022 r. na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie w wieku od ukończenia 12. do 35. miesiąca życia będzie przysługiwać dodatkowe świadczenie – Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO). Wniosek o RKO do ZUS będzie składany wyłącznie w postaci elektronicznej. Pieniądze będą wypłacane tylko na konto bankowe.

Od nowego roku kapitał opiekuńczy będzie przysługiwał rodzinom z dziećmi w maksymalnej wysokości 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko w wieku od 12. do 35. miesiąca życia. Świadczenie będzie wypłacane w miesięcznych częściach – po 500 zł przez 2 lata lub 1000 zł miesięcznie przez rok, w zależności od wyboru rodzica. Wsparcie będzie niezależne od dochodów rodziny, a środki nie będą opodatkowane – podkreśla prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Prawo do świadczenia będą mieć także ci rodzice, którzy już teraz mają dwoje lub więcej małych dzieci. Wówczas świadczenie będzie przysługiwało na drugie dziecko lub kolejne proporcjonalnie za okres od dnia wejścia w życie ustawy do końca 35. miesiąca życia tego dziecka, na które kapitał przysługuje.

Czytaj więcej...

Bernardyńska - flagowe przedsięwzięcie TOSCOM

Toscom inwestycka bernardynska

We Wrocławiu powstanie pierwsza inwestycja tak wysokiej klasy W zabytkowej części Wrocławia, nazywanej w XIV wieku Nowym Miastem, powstaje pierwsza wrocławska inwestycja przewyższająca klasę premium. Bernardyńska - flagowe przedsięwzięcie TOSCOM Development - stanowi głęboki ukłon w stronę rozwiązań luksusowych, innowacyjnych i pełnych rozmachu. Inwestycja jest kierowana do tych mieszkańców, którzy w architekturze poszukują prestiżu oraz komfortu, połączonych ze spokojem i zaletami życia w ścisłym centrum miasta.

Czytaj więcej...

Prezent dla Babci i Dziadka

Prezent ebook 2021

Z obłędem w oczach przeskakujemy strony i przeszukujemy  sklepy, żeby zdążyć na czas z prezentami. No, ale  u takiego seniora to już są  ente  święta, więc  i repertuar coraz bardziej ograniczony. Z biegiem lat wyprztykaliśmy się z pomysłów. No bo ileż skarpet można obdarowywać skarpetami  i ile szafa  wytrzyma krawatów? Owszem skarpety zjada  w pralce jakiś potwór, ale krawaty coraz rzadziej w użyciu. Z barku laku pada na durnostojki i przydasie. Te jakiś czas są  na wierzchu żeby wszyscy uwierzyli, że to niezwykle trafiony prezent jednak z czasem nóg dostają i lądują na dnie szafy. 

Czytaj więcej...