Zobacz i poznaj panią Teresę

Pani Irena baner

Ufunduj wielkanocny koszyczek dla samotnych seniorów! Ruszyła akcja świąteczna Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Zobacz video i poznaj panią Teresę >>  https://youtu.be/JluNGs7YCo8 Żeby tylko ktoś był - tak najczęściej odpowiadają starsze samotne osoby, zapytane, czego życzą sobie na Święta. Stowarzyszenie mali bracia Ubogich po raz kolejny organizuje akcję wielkanocną dla ponad 500 seniorów.

W poprzednich latach pandemia ograniczyła możliwość organizacji spotkań, co dodatkowo pogłębiło poczucie izolacji i osamotnienia wśród seniorów. – mówi Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

Jest wśród nich pani Teresa, dla której jeszcze kilka lat temu Wielkanoc była czasem radosnych przygotowań. Jednak po śmierci męża została całkowicie sama. Dziś towarzystwa pani Teresie dotrzymuje tylko paprotka, stojąca w pokoju, który seniorka kiedyś nazywała “gościnnym”.

Dziś dodatkowo jeszcze odżyły lęki i trudne przeżycia wojenne. Bezcenne chwile spotkań są teraz ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. – dodaje J. Mielczarek

Już 50 zł wystarczy, by ufundować pani Teresie lub innej samotnej starszej osobie wielkanocny koszyczek i zapewnić to, czego potrzebuje najbardziej – bezcenne chwile spotkań przy wielkanocnym posiłku.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielkie jest dziś wsparcie Polaków dla naszych sąsiadów doświadczających wojny. Nie zapominamy jednak o osamotnionych osobach starszych w naszym kraju, które wciąż potrzebują naszej uwagi i obecności. – zauważa J. Mielczarek. Ostatnie wydarzenia w Europie mocno dotykają samotnych seniorów, więc tym bardziej zdecydowaliśmy się na przygotowanie akcji świątecznej i zbiórkę na ten cel. – dodaje.

Nawet jeśli spotkania przy dużym wspólnym stole nie będą możliwe, to każdego seniora odwiedzi wolontariusz, a na wielkanocnym śniadaniu nie zabraknie tradycyjnych potraw.
Wolontariusze i organizatorzy akcji postarają się, by mimo trudnej sytuacji, mogło się odbyć jak najwięcej spotkań świątecznych.

Ponad 500  podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich czeka na wielkanocny koszyczek
i świąteczne spotkanie z drugim człowiekiem. Jak pomóc? Wystarczy wejść na stronę www.malibracia.org.pl/wielkanoc i podarować nadzieję na Wielkanoc.

Akcję można też wesprzeć przez udostępnienie w swoich mediach społecznościowych linku strony www.malibracia.org.pl/wielkanoc lub wspomnianego video promującego akcję.

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich wspiera osamotnione starsze osoby każdego dnia. Aktualnie otaczamy wsparciem już niemal 500 potrzebujących seniorów w Warszawie, Poznaniu Lublinie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Pruszkowie, Świdniku, Gnieźnie i Tarnowie. Sprawiamy, że ich życie staje się lepsze. Prowadzimy stały Program długoterminowego wolontariatu towarzyszącego TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ. Regularnie odwiedzamy podopiecznych, troszczymy się o nich i realizujemy szereg aktywizujących inicjatyw.