Gmina Poraj - Dzień Seniora

Seniorzy Poraj 2022 swieto

Za nami kolejna uroczystość skierowana i dedykowana Seniorom, którzy mimo przysłowiowej „jesieni życia” wciąż są aktywni i zaangażowani w działalność zarówno kulturalną, jak i społeczną naszej Gminy. „GMINNY DZIEŃ SENIORA” jest formą podziękowania dla Seniorów, którzy w minionym roku w szczególny sposób wykazali się wszelakimi inicjatywami, działalnością i wrażliwością na potrzeby społeczne mieszkańców naszej Gminy oraz współtworzyli różnorodne przedsięwzięcia kulturalne organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju.

W tym roku obchody VIII Gminnego Dnia Seniora odbyły się w ubiegły piątek (21 października) w sali widowiskowo-kinowej "Bajka" w Poraju. Przedsięwzięcie dedykowane ludziom w "jesieni życia" zorganizował Gminny Ośrodek Kultury im. J. Gniatkowskiego, a honorowy patronat nad nim objęła wójt Katarzyna Kaźmierczak.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Katarzyna Kaźmierczak – wójt Gminy Poraj, ks. dr Zdzisław Zgrzebny – Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poraju, Anna Socha-Korendo – radna powiatowa, kierownik ZEAS, radni Rady Gminy Poraj: Barbara CabanDagmara Superson-Kosztyła i Leszek Lach oraz Anna Trąbska – sekretarz Gminy Poraj, Dom Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta reprezentowała Siostra Michaela, a Komisariat Policji w Koziegłowach: aspirant sztabowy Piotr Szczęsny i młodszy aspirant sztabowy Adam Smereczyński. Wśród dostojnych Seniorów gościliśmy min.: prezesów stowarzyszeń, przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich, przewodniczących kół emerytów, sołtysów, instruktorów zespołów działających przy GOK Poraj, członków: klubów, stowarzyszeń, zespołów.

Uroczystość zainaugurował zespół śpiewaczy „Malwy”. Na wstępie został odczytany przez Urszulę Grzywacz wiersz „Starość nadchodzi” Reinera Kerna. Przy akompaniamencie Mirosława Podlejskiego zespół „Malwy” wprowadził zgromadzoną publiczność w radosny klimat tego dnia. Prowadzącym całe przedsięwzięcie był jak zwykle niezastąpiony Andrzej Kozłowski. Po uroczystym powitaniu zaproszonych gości nadszedł czas na występ włoskiego wokalisty Alberta Amati, który zabrał zgromadzoną publiczność w muzyczną podróż po słonecznej Italii. Nie zabrakło wspólnego śpiewania, ponieważ w repertuarze znalazły się znane i lubiane włoskie przeboje: „Felicita”, „Susanna”, „Ci Sara”, „Mamma Maria”.

Osoby reprezentujące poszczególne środowiska seniorskie, lub też współpracujące z nimi, otrzymały z rąk władz gminy dyplomy oraz kwiaty. Podczas uroczystości zostało także zaprezentowane nowo powstałe Stowarzyszenie Seniorów „WIGOR”, które zrzesza Seniorów w Gminie Poraj i będzie działać na ich rzecz.

PROFILAKTYKA
Obecność policji podczas święta Seniorów nie mogła zostać niewykorzystana, by w profesjonalny sposób opowiedzieć o zagrożeniach z jakimi często mierzą się osoby w „jesieni życia”. Stróże prawa w krótkiej prelekcji dali kilka istotnych wskazówek jak ustrzec się przed złodziejami, którzy wykorzystują wszelkie metody, by wyłudzić pieniądze od ludzi starszych.

WYSTAWA Tego dnia zostały również wręczone dyplomy uznania dla dwóch wyjątkowych osób – Marzeny Leletko oraz Jolanty Huras. Pani Marzena jest mieszkanką Domu Pomocy Społecznej w Poraju prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek i od dwudziestu lat uprawia amatorsko twórczość artystyczną w ramach terapii plastycznej. Jej prace charakteryzuje perfekcyjny dobór barw, ciekawa koncepcja. Opiekunem artystycznym pani Marzeny jest Jolanta Huras – plastyk, instruktor w DPS Poraj. Wystawę prac M. Leletko można było obejrzeć podczas uroczystości.

JUBILATKI
Tego dnia pamiętaliśmy także o dostojnej Jubilatce Barbarze Skórze, która przed kilkoma dniami obchodziła urodziny. Nie zapomnieliśmy również o życzeniach dla solenizantek. Wszystkie panie o imieniu Urszula dostały symboliczną różę oraz prace laureatów ubiegłorocznego konkursu „Barwy Jesieni na Jurze”. Publiczność dołączyła do życzeń odśpiewując żywiołowo 100 lat.

PODZIĘKOWANIA
Dzięki naszym wspaniałym Sponsorom, którzy jak zawsze nas nie zawiedli i wsparli organizację VIII Gminnego Dnia Seniora, każdy Senior otrzymał upominek. Główną nagrodą był dwuosobowy, trzydniowy wyjazd na baseny termalne do Białki Tatrzańskiej ufundowany przez Towarzystwo Turystyczne „Złoty Wiek” z Poraja.

W tym roku to szczególne święto wsparli: TOWARZYSTWO TURYSTYCZNE „Złoty Wiek” Kolonie po 50-tce, ANCORA COLLECTION, POLONTEX, ORLEN – STACJA PALIW W PORAJU, CUKIERNIA BREL, SOKPOL, JURAJSKA oraz PASIEKA RODZINNA J. W. SITEK.

Po zakończonym spotkaniu na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek zapewniony przez Cukiernię BREL. Bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim fundatorom upominków dla Seniorów. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, wspólne świętowanie, a naszym Seniorom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta i do zobaczenia za rok.

Galeria TUTAJ

Inf.gokporaj