Kiedy iść z nim do łóżka?

Joanna Keszka

Czy zdarzyło ci się patrzeć w sufit i tłumaczyć sobie, że to przecież nic takiego, że on szczytował, a ty znowu zostałaś z niczym? Bo przecież mężczyźni idą do łóżka dla przyjemności, a kobietom ma wystarczyć bliskość. Całe pokolenia wychowano na tym, jednym z największych, toksycznych mitów. Zgodnie z tą zatrutą bajką kobiety wolą poczucie bliskości z partnerem od samego orgazmu. Na początek przypomnę, że zostały ostatnie miejsca na moje autorskie jesienne warsztaty „Grzeczna to już byłam”. Więcej informacji na temat tych warsztatów znajdziecie na końcu tego newslettera.

A teraz napiszę o tym, o czym myślę intensywnie od kilku dni. To sprawa, która dotyczy nas wszystkich. Co jest dla kobiet ważne w seksie: bliskość czy orgazmy? Często słyszymy, że “szczytowanie nie jest najważniejsze, bo liczy się więź z partnerem”. Brzmi bardzo romantycznie, ale zanim uniesiemy się na fali wzruszenia, proponuję zatrzymać się na chwilę i rozkminić razem, co kryje się za tymi słodko brzmiącymi podpowiedziami, żeby nie zaprzątać sobie zbytnio głowy swoimi orgazmami i czerpać satysfakcję seksualną głównie z wytrysków partnera.

Kamienista plaza

To zwyczajnie nie działa. To tak jakbyśmy poszły do cukierni, ale nie po to, żeby zamówić i wybrać sobie deser, tylko poczekać na to, na co będzie miał ochotę nasz partner i tylko ugryźć od niego kawałek, a swoją ochotę na ciastko zaspokoić tym, że jemu smakowało. Mówienie, że kobiety wolą bliskość od szczytowania, to wmawianie nam, że mamy zadowolić się okruchami męskiej rozkoszy. Czy naprawdę kobiety nie mają nic przeciwko stawianiu zawsze na pierwszym miejscu jego potrzeb? I czy mężczyznom odpowiada taki krzywdzący podział ról?

Seks nie przyspiesza relacji

Czasami idziemy do łóżka pod sztandarem bycia spontaniczną, dorosłą i gotową na wszystko. W rzeczywistości zgadzamy się na seks nie dlatego, że jesteśmy aż tak wyluzowane. Robimy to, żeby „umocnić” związek, zadowolić partnera i zbliżyć się do niego. Ta strategia jest o tyle nieskuteczna, co powszechna. Często przynosi efekt odwrotny do zamierzonego, ponadto wprawia w przygnębienie.Po wspólnej nocy on nie jest bardziej rozkochany, tylko ty jesteś bardziej bezbronna oraz głodna uczucia i aprobaty. Czy robisz użytek z seksu, żeby być z kimś blisko? Sprawdź, czy poniższe tłumaczenia nie wydają ci się dziwnie znajome:

 • • „Dałam się porwać namiętności. Przecież kobiety też mają silne potrzeby erotyczne.” - czy rzeczywiście to był tak silny pociąg fizyczny, czy też romantyczna nadzieja?
 • • „On bardzo chciał się ze mną kochać, mnie w zasadzie było wszystko jedno, a nie chciałam, żeby zrobił się z tego jakiś wielki problem” - czyli nie ważne czego ty chcesz, liczy się tylko to na co on ochotę? Olewanie swojego poczucia komfortu i robienie rzeczy na które nie czujemy się gotowe, to nie jest dobry początek żadnej relacji

Przy okazji dodam, że seks dla bliskości to nie tylko domena kobiet, które właśnie szukają stałego partnera. Ten sam błąd popełniają też mężatki z wieloletnim stażem. Kiedy czują chłód bijący od mężczyzny godzą się na seks na zawołanie i eksperymenty w łóżku tylko dlatego, że liczą na zyskanie w ten sposób aprobaty. Sądzą, że w ten sposób naprawią psujące się relacje w związku. Nie tędy droga. Pomimo niezliczonych prób podejmowanych przez kobiety starających się wykorzystać seks jako drogę na skróty do bliskości emocjonalnej, seks rzadko miewa takie przyspieszające działanie.

Sztuczka: Jeśli zdałaś sobie sprawę, że popełniłaś błąd polegający na pójściu z kimś do łóżka w nadziei na pobudzenie związku, a potem poczułaś, że to był w twoim wypadku fałszywy krok, chcesz oczyścić sobie atmosferę, możesz zrobić to przez stworzenie pozorów emocjonalnego chłodu. To pozwoli ci utrzymać równowagę w relacji z partnerem. Wstań w środku nocy i wyjdź.

Ahoj przelotna przygodo

Nie chcę być źle zrozumiana. Jeśli masz ochotę na przelotną przygodę, masz moje błogosławieństwa. Tylko musisz mieć pewność, że: A. W danym momencie chodzi ci tylko i wyłącznie o seks, B. Absolutnie nie interesuje cię, czy aby na pewno zapisał twój numer telefonu i czy jeszcze kiedykolwiek zadzwoni. W tym momencie to nie są dla ciebie sprawy ważne. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, czy powiedzieć „tak”, pamiętaj, że wahanie to znak, żeby być na „nie”.

W każdym momencie mamy prawo wycofać się, na żadnym etapie randki, czy przytulania, czy seksu nie tracimy prawa do swojego nie! Przerwania i zakończenia czegoś, na co nie mamy ochoty, co nam nie sprawia przyjemności, na co nie czujemy się gotowe. W seksie nie ma czegoś takiego: zgodziłam się, bo nie chciałam głupio wypaść. Albo chcesz to zrobić, albo nie. Decyzja należy tylko do ciebie, a nie do kogokolwiek innego.

Moja podpowiedź w kwestii takich numerków nie byłaby kompletna, gdybym nie napisała o bezpieczeństwie. Zawsze, zawsze, zawsze używaj prezerwatyw! Zarówno z kimś, kogo dopiero poznałaś, jak z osobą, z którą spotykacie się już od jakiegoś czasu. Róbcie to, ale zawsze z gumką na penisie.

Kiedy iść z nim do łóżka?

Co zrobić z seksem, jeśli spotkałaś kogoś i zdecydowanie nie chcesz żeby to była przygoda na jedną noc. Życzyłabyś sobie, żeby ta znajomość się rozwinęła. Starasz się więc być dzielna na pierwszej randce: nie rzucasz się na nowego znajomego, ani jego nie dopuszczasz do siebie. Taaak, twoja anielska reputacja ma się dobrze. To jednak absolutnie nie przeszkadza grzesznym myślom chodzić po twojej głowie. Myślisz o seksie z nim! Czy jest do diabła jakiś „odpowiedni” moment, żeby dwoje dorosłych ludzi, przed którymi rysuje się kusząca możliwość wspólnej przyszłości, mogło pójść na całość?

Seks to nie sposób na przyspieszenie budowania związku (już chyba o tym wspominałam). Ale też nie przeszkadza w budowaniu relacji. Znam pary, które spotykają się ze sobą przez 10 lat, potem biorą ślub, i rozwodzą się po roku. Nieznajomi lądują razem w łóżku na pierwszej randce i potem świętują 15 rocznicę swojego związku. Niektórzy biorą ślub po 6 miesiącach znajomości i żyją razem długo i szczęśliwie. Nie ma żadnej zasady kiedy iść do łóżka, ani kiedy brać ślub. Rób to, co ciebie uszczęśliwia i na co ty masz ochotę. Zasada jest tylko jedna: kiedykolwiek nie idziesz do łóżka, nigdy nie rezygnuj z siebie i nie poświęcaj się w nadziei, że ktoś cię za to polubi.

Warsztaty „Grzeczna to już byłam”, bo najważniejsza relacja, to ta, którą mamy ze sobą

Opinia, że kobiety przedkładają intymność nad orgazm to obraza naszej inteligencji. Co z tego, że partnerka czuje się związana z kochankiem, skoro on dochodzi, a ona nie? Zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że w takiej sytuacji trudno mówić o prawdziwej intymności w związku. Po stronie kochanki prędzej czy później pojawi się rozżalenie, a na pewno nie będzie się spieszyć do ponownego seksu. A jak czułby się partner gdyby wiedział, że seks z nim to dla ciebie jedno, długie pasmo rozczarowań?

Udany seks i orgazm tworzą więź między kochankami. Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej jak budować dobre relacje seksualne ze sobą i ze swoimi partnerami/partnerkami zapraszam na jesienne warsztaty „Grzeczna to już byłam”.

Jesienne warsztaty „Grzeczna to już byłam”

miejsce: ZAMEK KSIĄŻ, Wałbrzych

termin: 6-8 października 2023

Warsztaty „Grzeczna to już byłam” to rozsznurowywanie ciasnych gorsetów w które jesteśmy wbijane wszystkie jak jeden mąż kiedy temat dotyczy ciała, seksualności, kobiecości, prawa do własnego głosu i pragnień. Kobieca zmysłowość powinna być źródłem relaksu, uśmiechu, dobrego humoru, zabawy, pewności siebie i siły.

Stworzyłam warsztaty „Grzeczna to już byłam” dla wszystkich kobiet, które chcą w bezpiecznej, przyjaznej i także zabawnej atmosferze zaprzyjaźniać się z tematem seksualności. Seks to element naszego dorosłego życia, związków, sposobu myślenia o sobie i swoich potrzebach. W przestrzeni seksualnej negocjują się relacje partnerskie i postrzeganie samych siebie.

Dla kogo

Warsztat skierowany dla kobiet. Nieważne czy jesteś singielką, czy w stałym związku. Umiejętność zadbania o siebie i swoje życie erotyczne dodaje pewności, wiary w siebie i pozytywnej energii. Poprawia jakość relacji z partnerami i partnerkami.

Jak być bardziej pewną siebie w łóżku i poza nim

Bycie miłymi i grzecznymi dziewczynkami nie na wiele nam się dotąd przydało, prawda? Pożądanie to indywidualna sprawa, a ludzie są różni, więc szkoda czasu na zawracanie sobie głowy zastanawianiem się, co powinnam robić w łóżku. Lepiej odkrywać co sama naprawdę, naprawdę chcesz tam robić.

Na warsztatach „Grzeczna to już byłam”

 • • Nabierzesz umiejętności potrzebnych do sięgania po to, czego potrzebujesz i na co masz ochotę: po przyjemność, miłość, orgazmy, dobre i poważne traktowanie, radość z życia i z seksu.
 • • Dowiesz się, jak odkrywać swój orgazmiczny potencjał zarówno solo, jak i w duecie.
 • • Jak czuć się pewniej i swobodniej w przestrzeni seksualnej.
 • • Jak więcej się bawić, a mniej wstydzić.
 • • A kiedy kobieta dobrze się czuje w sypialni, jej partner tylko na tym korzysta.
 • • Będzie można też obejrzeć, wybrać i kupić wyjątkowe wibratory i gadżety erotyczne z oferty z najseksowniejszego butiku on-line: LoveStore.Barbarella.pl

Co na warsztatach

1 Jak zaprzyjaźniać się z kobiecą seksualnością. Czego kobieta może chcieć w łóżku? Poznamy nowe erotyczne możliwości. Żeby każda z nas mogła bardziej cieszyć się swoimi zmysłowymi doświadczeniami.

2 Jak odkryć swój orgazmiczny potencjał, który drzemie w każdej z nas. Będziemy rozpoznawać kobiece ścieżki do szczytowania. Jak zatroszczyć się o swoje ciało, swoje potrzeby, swoje emocje i swoje orgazmy.

3 I ty zostaniesz specjalistką od zmysłowych gier i zabaw erotycznych. Przedstawię sposoby na rozgrzewanie się i dopieszczanie w sypialni. Zaprezentuję gry i zabawy erotyczne, które wprowadzają atmosferę pożądania, flirtu i frywolności do sypialni.

4 Wszystko o mięśniach Kegla, czyli zdrowie i przyjemność dla kobiet w każdym wieku. Regularne ćwiczenia mięśni dna miednicy pomagają kobietom czuć się komfortowo w swoim ciele i cieszyć się seksem do późnego wieku. Będzie też o kulkach dopochwowych, które ułatwiają i uprzyjemniają fitness mięśni Kegla.

5 Przegląd zabawek erotycznych, czyli podstawowa wiedza nawet dla nieśmiałych kobiet. Oprowadzę po krainie zabawek erotycznych dla kobiet: opowiem wam, jak działają i co można z nimi zrobić solo i w parze. Przedstawię światowe przeboje wśród zabawek dla dorosłych dziewczynek. Konsultacje i porady w wyborze erotycznego gadżetu – na miejscu pod hasłem: „take it easy”.

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY

Rozpoczynamy wspólną kolacją w piątek o godzinie 18.00. Wyjazd kończymy obiadem w niedzielę.

Dzień 1: piątek

Zaczynamy w piątek po kolacji od „Erotycznej Burzy Mózgów”. Odkrywamy zakryte: czego pragną kobiety?

Dni 2 i 3: sobota i niedziela

 • • Jak przeprowadzić własną rewolucję seksualną! Już czas zacząć cieszyć się swoim ciałem, życiem i seksem. Siostrzeństwo, pewność siebie, akceptacja, prawo do wyrażania własnych potrzeb i opinii – wspólnie uczymy się sięgania po to, czego my same naprawdę, naprawdę chcemy w życiu i w seksie.
 • • Jak pokochać swoje ciało. Jak budować dobrą relację ze swoim ciałem, jak cieszyć się nim i z niego korzystać, zamiast obwiniania, że wiecznie coś z naszym wyglądem jest nie tak, jak trzeba.
 • • Cipki są piękne i wspaniałe. Wagina to najszczerszy i najbardziej emocjonalny organ. Pochwa jest organem, który patrzy w przyszłość. Jest potencjałem. To nie pustka, to możliwości. Będziemy je poznawać i odkrywać orgazmiczny potencjał, który tkwi w każdej z nas.
 • • 101 sex toys nawet dla nieśmiałych dziewczyn, czyli z czym się je kulki gejszy i jak rozpocząć zabawę z wibratorem. Oprowadzam po kolorowej i zmysłowej krainie kobiecych gadżetów erotycznych. Na miejscu możliwość zakupu gadżetów z LoveStore.Barbarella.pl
 • • O sztuce komunikowania się w sprawach seksu z zadziwiającą innych pewnością siebie.
 • • Bogini domowego seksu: pomysły i przepisy na zabawnych seks nie tylko dla zuchwałych.
 • • Kobiecy trening mięśni dna miednicy dla zdrowia i dla przyjemności z seksu.

DODATEK SPECJALNY: KOBIECY WIECZOREK EROTYCZNY

W sobotę po całodniowych warsztatach, przygotowałam dla was – jedyny i niepowtarzalny kobiecy wieczorek erotyczny pod tytułem „Mapa marzeń Erotycznych”. Tworzymy własne mapy marzeń erotycznych. Czekają na nas śmiałe plany erotyczne i dobra zabawa.

PAKIET OBEJMUJE

 • • 9 godzin warsztatów
 • • 2,5 godziny kobiecego wieczorku erotycznego
 • • 2 noclegi (miejsce w pokoju 2 lub 3 osobowym)
 • • Wyżywienie wegetariańskie z lokalnych składników:
 • • 1 dzień: powitalna kolacja
 • • 2 dzień: śniadanie, obiad, kolacja
 • • 3 dzień: śniadanie i obiad

ZGŁOSZENIA, REZERWACJA, PŁATNOŚĆ

cena regularna 2250 zł od osoby

Wyślij e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i napisz w nim nazwiska+imiona zgłaszanych uczestniczek, a także ich komórki oraz adresy email

W odpowiedzi dostaniesz e-mailem wstępne potwierdzenie rezerwacji. Wpłata zaliczki w wysokości 550 zł od osoby – 7 dni od daty rezerwacji. Pozostała kwota płatna do dnia 10 lipca 2023 r.

Wpłata zaliczki jest równoznaczna z rezerwacją miejsca.

Brak zaliczki powoduje przejście rezerwacji w status niepotwierdzonej. W wypadku niemożności przeprowadzania wyjazdu w wyniku pandemii gwarantujemy pełny zwrot kosztów.

Uwaga: O przyjęciu na warsztat decyduje kolejność wpłat. Przy rezygnacji z warsztatu w terminie krótszym niż 21 dni przed rozpoczęciem zajęć, zaliczka nie będzie zwracana. Przy rezygnacji w terminie wcześniejszym wpłacone kwoty będą zwracane na konto, z którego zostały wysłane. Zaliczki nie są przenoszone na kolejne terminy.

Liczba miejsc ograniczona.