Złoto czy srebro? Dopasuj biżuterię do swojego typu urody!

bizuteria2

Dobór odpowiedniej biżuterii do typu urody jest kluczowy dla podkreślenia twojego naturalnego piękna. Złoto czy srebro? Odpowiedź na to pytanie zależy od odcienia skóry, koloru oczu i włosów. Zrozumienie, jak różne metale komponują się z twoim wyglądem, pomoże ci wybrać biżuterię, która w harmonijny sposób uzupełni twoją urodę i styl. Dowiedz się więcej na ten temat już teraz!

Komu pasuje złota biżuteria?

Złota biżuteria jest znana ze swojego charakterystycznego, jaskrawego koloru i mieniącego się blasku. Niezależnie od próby złota, zawsze zachwyca wyjątkowym, złocistym rozświetleniem. Wyrób z tego kruszcu są bardzo popularne wśród kobiet o ciepłym typie urody, takich jak wiosna czy jesień.
Kobieta typu wiosna znana z ciepłego typu urody zazwyczaj ma jasną, rozświetloną cerę, która latem nabiera brązowego odcienia. Jej oczy mogą mieć barwę od zieleni po turkus lub jasny brąz, a włosy często są beżowe lub rudawe. Z kolei kobieta typu jesień wyróżnia się jasną, ale ciepłą cerą, która kontrastuje z wyraźniejszym kolorem włosów, często w odcieniach rudości czy brązu. Opalenizna u tego typu jest mniej widoczna i początkowo zaczerwieniona.
Złota biżuteria doskonale podkreślają urodę kobiet o ciepłym typie urody, dodając im szlachetności i charakteru. Akcentują ona złocistą opaleniznę czy intensywny kolor oczu, czyniąc każdą z pań elegancką i pewną siebie. Już teraz poznaj swój typ urody jeszcze przed dokonaniem wyboru biżuterii, aby jak najlepiej podkreślić swoją naturalne piękno i unikalność.

Srebrne ozdoby – komu pasują najbardziej?

Srebrna biżuteria, wykonana z białego, szlachetnego metalu, często występuje w połączeniu z różnymi rudami, miedzią, złotem, ołowiem czy cynkiem. Dzięki swojej subtelności i elegancji zdobyła serca wielu kobiet, które cenią sobie prostotę i minimalizm w swoim stylu. Jej delikatny i chłodny blask doskonale komplementuje urodę typu zimy i lata, gdzie dominują spokojne i stonowane odcienie.
Typ urody lato cechuje się łagodną, mleczną cerą o lekko oliwkowym odcieniu, która pięknie kontrastuje ze srebrną biżuterią. Jasnobrązowe lub popielate włosy dodatkowo wzmacniają ten kontrast, sprawiając, że dana ozdoba jeszcze bardziej się wyróżnia. Dodatkowym atutem są szaroniebieskie, szare lub niebieskie oczy, które podkreślają srebrne kolczyki.
Dla typu zimy, z charakterystyczną intensywną i oliwkową karnacją skóry, srebrna biżuteria jest równie rewelacyjnym wyborem. Jasna cera w połączeniu z tym metalem wygląda zjawiskowo, nadając urodzie dodatkowej szlachetności. Osoby te często posiadają także ciemne brwi i rzęsy, co dodatkowo wyróżnia ich chłodną cerę.

Czy warto łączyć srebrną i złotą biżuterię?

Czy dozwolone jest łączenie biżuterii złotej i srebrnej? Odpowiedź brzmi tak! Chociaż kiedyś połączenie tych dwóch metali szlachetnych uznawano za modowe faux-pas, obecnie te zasady zostały zakwestionowane. Obecne trendy pozwolą na mieszanie złota i srebra, aby uzyskać unikalny i stylowy efekt.
Do stworzenia zgranej kompozycji tych obu elementów warto jednak wykorzystać swój zmysł stylu oraz stosować wyłącznie dobrze przemyślane połączenia. Twój strój powinien być raczej neutralny i stonowany, co pozwoli biżuterii być bardziej widoczną. Ważne jest także to, aby złote i srebrne elementy miały zbliżony styl lub wzór, co pozwoli uniknąć ci wrażenia bałaganu i braku spójności w wyglądzie.
Który z wymienionych typów urody najbardziej do ciebie pasuje? Już teraz dopasuj do niego odpowiednią biżuterię!