W jakich wnętrzach sprawdzi się oliwkowy kolor ścian?

kolor oliwkowy

Kolor ścian potrafi całkowicie odmienić charakter wnętrza. Warto zatem dobrze zastanowić się nad jego wyborem. Ostatnio bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się farby ścienne w kolorze oliwki. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się, w jakiego rodzaju pomieszczeniach ma szansę najlepiej sprawdzić się ten właśnie odcień

Oliwkowy kolor, czyli właściwie jaki?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, co dokładnie kryje się pod kolorem oliwkowym. Tymczasem okazuje się, że taki odcień ma sporo wspólnego zarówno z żółtym, jak i z zielonym. Niektórzy określają go jako zgniłozielony bądź zielonozłoty. Warto nadmienić, że poszczególne farby w odcieniu oliwki mogą nieco się od siebie różnić. Jedne nadadzą ścianom ciemniejszy, inne jaśniejszy kolor. Ważne jest więc to, aby jak najdokładniej przyjrzeć się próbnikom dostępnym w danym sklepie. Trzeba także zdawać sobie sprawę z faktu, że w dobrze oświetlonych wnętrzach, oliwkowe ściany będą wyglądały na jaśniejsze. Jeśli jednak pomieszczenie nie posiada dużego dostępu do dziennego światła, ściany będą wyglądały na wyraźnie ciemniejsze. Jak zaś powszechnie wiadomo, ciemniejsze wnętrza mogą wydawać się optycznie nieco mniejsze.

Salon, a może kuchnia?

Warto zaznaczyć, że kolor oliwkowy ma szansę sprawdzić się w przeróżnych wnętrzach. Będzie pasował zarówno do salonów, jak i do kuchni. Nic nie stoi także na przeszkodzie temu, aby wykorzystać tę barwę w swojej łazience. Najważniejsze jest to, aby wybrać najwłaściwszy odcień i odpowiednio zaplanować czynność, jaką jest malowanie ścian. Trzeba bowiem mieć świadomość tego, że nie jest konieczne pokrywanie wszystkich ścian oliwkowym kolorem. Równie dobrze, część z nich można pomalować białą farbą. Dzięki temu, pomieszczenie wciąż będzie wyglądało na dosyć jasne, ale zyska niepowtarzalny charakter. Nie sposób bowiem ukryć, że oliwkowy kolor dodaje wnętrzu przytulności. Jeżeli zatem mamy ochotę na stworzenie przyjaznego salonu czy kuchni, złocista zieleń na ścianach może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Jakiego charakteru doda wnętrzu oliwkowy odcień ścian?

Jak już zaznaczono wyżej, oliwkowy odcień ścian jest w stanie sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało na zdecydowanie przytulniejsze. Na tym jednak nie koniec. Kolor ten doskonale będzie pasował do wnętrz, którym chce się nadać naturalny charakter. Jeżeli zatem zamierzamy pójść nieco w kierunku rustykalnego wystroju pomieszczeń, warto wybrać właśnie oliwkową farbę. Odcień ten wspaniale będzie komponował się z naturalną barwą drewna. Rustykalne meble o barwie jasnego brązu oraz dodatki będą prezentowały się przepięknie na tle oliwkowych ścian. Trzeba jednak uważać z ciemnym brązem, zwłaszcza jeśli oliwkowy odcień farby jest dość intensywny.

O czym pamiętać wybierając farbę?

Aby można było być w stu procentach zadowolonym z odcienia swoich ścian, koniecznie trzeba zadbać o staranny wybór farby. Istotne jest nie tylko to, aby dobrać właściwy kolor, ale także to, aby postawić na wysoką jakość. Warto zatem zapoznać się z opiniami na temat poszczególnych marek farb. Dzięki temu, istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że uda się dokonać w pełni satysfakcjonującego zakupu. Istotne jest także to, aby farba nadawała się do wykorzystania w konkretnym wnętrzu. Należy zatem zwrócić uwagę na szczegółową specyfikę produktu. Jeżeli ma się trudności z dokonaniem w pełni zadowalającego wyboru, dobrym pomysłem będzie rozmowa z kimś doświadczonym. Może być to na przykład pracownik sklepu budowlanego, zarówno tego stacjonarnego, jak i internetowego.