Jak skutecznie nawilżać skórę?

nawilzanie

Nawilżanie skóry twarzy to zadanie istotne dla każdego typu cery. Niezależnie od typu cery i wieku, należy skórę nawilżać i to jest podstawie zadanie w pielęgnacji. Jakie kosmetyki mogą w tym pomóc? Czego szukać w składzie kosmetyków, aby mieć trwałe efekty w nawilżaniu?

Poznaj podstawowe zadania w pielęgnacji skóry

Skóra twarzy zmienia się z wiekiem, jednak są pewne potrzeby, które nie zmieniają się wraz z upływem czasu. Są to przede wszystkim nawilżanie skóry twarzy i ochrona przeciwsłoneczna. Czemu jest to tak ważne? Skóra, której dostarcza się składników nawilżających, jest bardziej elastyczna, sprężysta i ma prawidłową warstwę hydrolipidową. Ta ostatnia jest niezwykle ważna, jeśli chodzi o ochronę skóry przed słońcem, wiatrem, mrozem, zanieczyszczeniami i bakteriami. Mocna warstwa hydrolipidowa to baza dla mocnej skóry. Utrzymuje wtedy wilgoć w środku skóry i pozwala ją zachować. Dzięki temu naskórek jest jednolity i spoisty, wtedy dobrze zabezpiecza skórę. Prawidłowe nawilżanie znacząco opóźnia procesy starzenia się skóry i pozwala zmniejszać zmarszczki. Procesy regeneracyjne i odnowa naskórka, a także wzmacnianie włókien kolagenowych i elastynowych, to właśnie rola nawilżania.

 Co należy wiedzieć o kondycji przesuszonej skóry?

Jak już to było wspomniane, to nawilżanie wzmacnia warstwę hydrolipidową skóry, która jest barierą ochronną skóry. Skóra, która nie otrzymuje odpowiedniej ilości wody, jest przesuszona i może swędzieć. Przede wszystkim procesy regeneracji nie są takie szybkie i jest podatna na uszkodzenia. Skóra słabo nawilżona nie ma promiennego wyglądu i szybciej pojawiają się na niej zmarszczki. Skóra sucha jest najbardziej narażona na utratę wody, dlatego wymaga największego nawilżania. Jak poznać, że trzeba bardziej dbać o nawilżenie skóry? Gdy twarz jest podrażniona i zaczerwieniona, zmarszczki pogłębiają się szybciej niż zwykle, cera jest matowa i bez energii, a także może się łuszczyć, to znak, że trzeba ją bardziej nawilżać. Może w tym pomóc aktywna substancja o szerokim i udowodnionym działaniu, czyli kwas hialuronowy.

 Kwas hialuronowy - jakie ma właściwości?

Ta substancja ma znane i udowodnione działanie w kosmetykach nawilżających i anti-age. Wszystko dlatego, bo jest cząsteczką higroskopijną i doskonale wiąże wodę. Jedna cząsteczka kwasu może związać aż 250 cząsteczek wody, dlatego utrzymuje się on bardzo długo w skórze. Uczucie nawilżenia nie jest krótkotrwałe, a skóra jest wyraźnie bardziej napięta i nawilżona. Czy wiesz na co pomaga kwas hialuronowy? Jest to jedna z bardziej skutecznych substancji nawilżających i przeciwzmarszczkowych, które mają skuteczne i bezpieczne działanie na każdy rodzaj skóry. Jako substancja aktywna w kremach, wyraźnie spłyca drobne zmarszczki i nawilża skórę od środka, wnikając głęboko. Kwas hialuronowy jest bezpieczny dla każdej cery i nie gryzie się z innymi składnikami. Nawilżanie skóry i ochrona przeciwsłoneczna to niezwykle ważne zadania w każdym wieku, które pozwolą utrzymać skórę w dobrej kondycji na długie lata.