Jakie meble medyczne kupić dla seniora, na co zwrócić uwagę?

meble medyczne

Meble medyczne to szczególny rodzaj wyposażenia. Są one nie tylko praktyczne, ale potrafią zauważalnie ułatwić codzienne funkcjonowanie wielu ludzi. Są one przydatne zwłaszcza dla osób starszych, którzy wymagają szczególnej troski. Zastanawiasz się więc, jakie meble medyczne kupić dla seniora? Czytaj dalej!

 

Fotel zabiegowy

Trzyczęściowa konstrukcja fotela zabiegowego z odchylanym siedziskiem umożliwia łatwą regulację pozycji, co zwiększa komfort i bezpieczeństwo pacjenta. Jest on również wyposażony w ruchome elementy, które ułatwiają sam dostęp do pacjenta oraz zapewniają wygodę podczas zabiegów. Warto wspomnieć, że fotele wykonane z wysokiej jakość materiałów, mogą gwarantować jego większą trwałość i łatwiejsze utrzymanie czystości.

Praktyczny stół rehabilitacyjny

Solidna konstrukcja stołów rehabilitacyjnych, które dostępne są u producentów takich jak innow.pl (meble medyczne dla seniorów) umożliwia przeprowadzanie większości ćwiczeń i zabiegów, które mogą okazać się bardzo korzystne dla osób starszych. Są one zazwyczaj regulowane, co pozwala na dostosowanie wysokości i kąta położenia do potrzeb konkretnego pacjenta, zwiększając tym samym komfort podczas terapii. Materiały, z których wykonany jest stół, są trwałe i łatwe do czyszczenia.

Wózkowanna dla seniora

Wózkowanna może okazać się bardzo przydatna szczególnie dla tych osób, które mają ograniczoną mobilność. Jej konstrukcja pozwala na bezpieczną kąpiel, minimalizując ryzyko poślizgnięcia się czy upadku. Tego typu meble są zwykle wyposażone w wygodne siedzisko, oparcie oraz funkcjonalne uchwyty, co zwiększa komfort i bezpieczeństwo podczas kąpieli. Ich konstrukcja pozwala także na łatwe czyszczenie i dezynfekcję, co jest ważne w przypadku osób starszych, u których często występują różne schorzenia.

Wytrzymałe podesty i stopnie do badań

Stopnie i podesty do badań są niezastąpione w gabinetach lekarskich i placówkach medycznych, a zwłaszcza w tych miejscach, w których pacjentami są głównie seniorzy. Umożliwiają one bezpieczne i łatwe dostanie się na kozetkę lub inne meble medyczne. Ich stabilna konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo podczas wchodzenia i schodzenia, co może się okazać bardzo ważne dla osób starszych, które borykają się z problemami z równowagą i mobilnością. Podesty i stopnie są wykonane z trwałych materiałów, co gwarantuje długą żywotność i bezpieczeństwo użytkowania.

Łóżko pielęgnacyjne

Łóżka pielęgnacyjne to niezbędny element wyposażenia dla seniorów wymagających stałej opieki. Są to specjalnie zaprojektowane meble medyczne, które umożliwiają łatwą zmianę pozycji pacjenta, co jest ważne dla zapobiegania odleżynom oraz dla zapewnienia możliwie największego komfortu.  Łóżka tego rodzaju często wyposażone są w funkcje takie jak możliwość regulowania wysokości, nachylenia oparcia. Często posiadają też dodatkowe akcesoria, takie jak specjalne barierki boczne dla zwiększenia bezpieczeństwa. Mają one również możliwość doczepienia dodatkowych uchwytów do podciągania się, co może okazać się niezwykle pomocne dla osób, które muszą bardzo oszczędzać swoje siły.

Na rynku dostępnych jest więc wiele produktów, które często stanowią nieocenioną pomoc dla osób starszych. A Twoim zdaniem, jakie meble medyczne warto kupić dla seniora?