Najbardziej wciągające gry planszowe na letnią przygodę

gry planszowe

Letnie wieczory to idealny czas na spotkania z przyjaciółmi i rodziną. Co może być lepszym sposobem na wspólne spędzenie czasu niż emocjonujące gry planszowe? Poniżej kilka tytułów, które gwarantują świetną zabawę, niezależnie od wieku i doświadczenia w graniu.

 

Splendor – dynamiczna rywalizacja renesansowych kupców

Splendor od REBEL to niezwykle wciągająca gra planszowa, przeznaczona dla dzieci od 10. roku życia i starszych. Wcielając się w renesansowych kupców, gracze zbierają żetony i karty, starając się nabywać kopalnie klejnotów, środki transportu i sklepy, aby zdobyć jak największy prestiż. Podczas rozgrywki każdy gracz w swojej turze może wykonać jedną z trzech akcji: pozyskać żetony, zbudować kartę lub zarezerwować kartę. Rezerwacja karty pozwala upewnić się, że nikt inny jej nie zabierze, choć kosztuje to całą rundę. W zamian za to gracz otrzymuje żeton złota, który może zastąpić dowolny klejnot w przyszłości. Gra jest prosta do nauczenia i oferuje głębię strategii, która zadowoli nawet doświadczonych graczy. Zestaw Splendor jest estetycznie wykonany i zawiera 40 żetonów w różnych kolorach, 90 kart rozwoju podzielonych na trzy poziomy oraz 10 kafli szlachty. Gra jest przeznaczona dla 2–4 graczy.

Minecraft: Uratuj wioskę – kooperacyjna przygoda w świecie klocków

Minecraft: Uratuj wioskę od Ravensburger to kooperacyjna gra planszowa inspirowana popularną grą wideo, przeznaczona dla dzieci od 7. roku życia. Ta gra, przeznaczona dla 2–4 graczy, trwa około 20–25 minut, co sprawia, że jest doskonałym wyborem na krótkie, intensywne sesje gier. Gracze muszą działać razem, aby zbudować trzy budowle, zanim przeciwnik, Villager, dotrze do miasta. Zwierzęta wspierają ich w tej misji, a gra oferuje trzy poziomy trudności, co pozwala dostosować ją do wieku i umiejętności uczestników. W pudełku znajdziemy 25 drewnianych bloczków, skiny graczy, figurki zwierząt i potworów, karty budowania oraz karty biomów, co dodaje grze różnorodności i głębi.

Dixit – kreatywna zabawa dla całej rodziny

Dixit od Rebel to wesoła i zaskakująca gra skojarzeń, idealna na letnie wieczory spędzone w gronie przyjaciół i rodziny. Przeznaczona dla 3–8 graczy w wieku od 8 lat, rozwija kreatywność i jest niezwykle łatwa do opanowania. W każdej rundzie jedna osoba wciela się w rolę Bajarza, wybiera kartę z ręki i podaje hasło, które najlepiej opisuje ilustrację na tej karcie. Pozostali gracze wybierają ze swoich kart tę, która ich zdaniem najlepiej pasuje do podanego hasła. Wszystkie karty są następnie tasowane, a zadaniem graczy jest odgadnięcie, która z nich należy do Bajarza. Gra zawiera 84 unikalne karty, będące małymi dziełami sztuki, stworzone przez utalentowanych ilustratorów. Dixit jest doskonałą grą na pobudzenie wyobraźni i umiejętności skojarzeniowych. 

Monopoly Classic – ikona gier planszowych

Monopoly Classic to jedna z najpopularniejszych gier planszowych na świecie, uwielbiana przez dzieci i dorosłych od pokoleń. Przeznaczona dla graczy od 8. roku życia, idealnie nadaje się na rodzinne spotkania. W grze uczestnicy wcielają się w rolę inwestorów, kupując i sprzedając nieruchomości, budując domy i hotele oraz zarządzając swoimi finansami, aby zgromadzić jak największy majątek. Ta wersja Monopoly Classic wprowadza nowe, odświeżone karty Szansa i Kasa Społeczna, które dodają rozgrywce nowoczesnego charakteru. Zwycięzcą zostaje ten, kto na koniec gry zgromadzi najwięcej bogactwa. Zestaw zawiera planszę, pionki, karty, domy, hotele, kostki do gry oraz banknoty, zapewniając wszystko, czego potrzeba do wielu godzin pełnej emocji zabawy. Gra jest przeznaczona dla 2–4 graczy, co czyni ją doskonałym wyborem na wspólne spędzanie czasu.

Gry planszowe to doskonały sposób na spędzenie letnich wieczorów w gronie przyjaciół i rodziny. Splendor, Minecraft: Uratuj wioskę, Dixit i Monopoly Classic - to tylko niektóre tytuły, które z pewnością zapewnią mnóstwo radości i emocji. Po więcej propozycji warto przejrzeć gry planszowe ranking, który zawiera o wiele więcej propozycji na letnie wieczory z przyjaciółmi i rodziną.