Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora

Festiwal Kabaretow Seniora 11

Zapraszamy miłośników muzyki i śpiewu do udziału w zaciszańskim Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora. Seniorzy odnajdują tutaj swój świat potrzeb, marzeń i ambicji, są bardzo emocjonalnie zaangażowani. Wielu Seniorów odnalazło tutaj sens życia, czasami nawet budując je na nowo.

W każdym występie oceniany będzie poziom muzyczny wykonawców, wrażliwość na interpretację tekstu, brzmienie zespołu  jako całości oraz poszczególnych sekcji, precyzję rytmiczną, jakość akompaniamentu, proporcje pomiędzy głosami wokalnymi, a instrumentami oraz ogólny wyraz artystyczny. Nie bez znaczenia będzie wartość literacka tekstów, również utwory mniej znanych autorów, oraz jakość prezentacji scenicznej.

XVI Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora

Zgłoszenia: do 17 marca 2019

Przesłuchania: 23-24 marca 2019

Gala wręczania nagród: 14 kwietnia 2019

Jak powiada Joanna Rawik: Oceniając kolejne Festiwale, jury traktuje każdy występ zgodnie z kryteriami profesjonalnej sztuki. Cenne uwagi, jakie  wygłasza po każdej edycji przewodniczący jury profesor Krzysztof Kusiel-Moroz są skrzętnie zapamiętane, co widać w  kolejnych edycjach Festiwalu. Zaangażowanie wykonawców zdumiewa świeżością i rzetelnym przygotowaniem, co świadczy o tym, jak wiele dla Seniorów znaczy udział w tych cennych prezentacjach.

Każda kolejna edycja Festiwalu przynosi mnóstwo niespodzianek i moc radości wszystkim uczestnikom oraz wiernej widowni, i oczywiście nam, jurorom.  

Jury w składzie:

prof. Krzysztof Kusiel-Moroz – dyrygent, pedagog i animator kultury, założyciel Warszawskiego Chóru Chłopięcego i Męskiego przy UMFC, kompozytor, kierownik zespołu wokalnego Warszawskiej Opery Kameralnej. 

Joanna Rawik – piosenkarka, aktorka, dziennikarka.

Marek Majewski – autor, kompozytor, poeta, satyryk i felietonista. Jest scenarzystą i reżyserem licznych programów estradowych, telewizyjnych i radiowych, m.in. Kabaretowa Lista Przebojów. 

Festiwal Kabaretow Seniora 12 

Dojazd: ZTM 190, 140, 340, 512, 738 przystanek Tużycka, 527 przystanek Młodzieńcza.

DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY
ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa
tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10

 

 

Przegląd Teatrów Młodzieżowych SPOT

ZGŁOSZENIA: do 22 lutego 2019

PRZEGLĄD: 16 marca 2019

Zapraszamy na SPOTkanie z pasjonatami sztuki teatralnej! To już 14. edycja wznowionego w zeszłym roku Przeglądu Teatrów Amatorskich SPOT.

W przeglądzie mogą wziąć udział grupy teatralne o charakterze amatorskim, skupiające młodzież w wieku 15-25 lat. Głównymi nagrodami będą Grand Prix, Nagroda dla najlepszego reżysera i najlepszego aktora. Do przeglądu może być zgłoszony tylko jeden spektakl danej grupy teatralnej. Czas prezentowanego spektaklu nie może przekraczać 50 minut.

Spektakle oceniać będą jurorzy: Grażyna Barszczewska, Ewa Domańska i Przemysław Wyszyński aktorzy Teatru Polskiego w Warszawie.

„Dlaczego SPOT? Światło spotu jest szczególne. Oświetla dokładnie to, co ma być oświetlone. Ten jeden punkt i ani centymetra więcej…” tak mówili pomysłodawcy Przeglądu Aneta i Robert Płuszka.

…Kiedy w 1996r. rozpoczynaliśmy naszą przygodę z DK Zacisze, byliśmy świeżo upieczonymi absolwentami szkół teatralnych. Głowy mieliśmy pełne pomysłów, serca wypełnione artystyczną pychą i opiekę pewnej muzy imieniem Melpomena.Pierwszy zespół, który stworzyliśmy na Zaciszu był jak dynamit: młodzi, zdolni, pełni rozsadzającej ich ekspresji. Ich umiejętności sceniczne i doświadczenie teatralne było…żadne. Grupa chcąc nie chcąc, otrzymała wiele mówiącą nazwę TnT. I nie było tu nawiązania do znanej firmy przewozowej, lecz do związku chemicznego o nazwie trinitrotoluen. Jej pierwsza pełnowymiarowa premiera odniosła wielki sukces. Spektakl pt. „Twister 3” miał swoich wiernych fanów, którzy przychodzili na każdy pokaz. To był przełom. Także w naszym myśleniu o teatrze, reżyserii i sztuce aktorskiej. To dzięki tym młodym ludziom (w większości z Targówka) uwierzyliśmy, że potrafimy: tworzyć, wzruszać, inspirować i zaskakiwać. Mówiliśmy ich językiem: przecież byliśmy niewiele starsi od naszych wychowanków. Tworzyliśmy wielką, artystyczną rodzinę. Przeżywaliśmy ich porażki i cieszyliśmy się z ich sukcesów. Pomagaliśmy, przekładaliśmy przez kolano, wysłuchiwaliśmy ględzenia rodziców, tłukliśmy do głów, zdawaliśmy kilkanaście matur. Po nocnych próbach odwoziliśmy ich do domów - nasze małe autko okazywało się bardzo pojemne… DK Zacisze było naszym miejscem, a dobrym (choć surowym i wymagającym) duchem pani Bożenna Dydek. Po „Twisterze” przyszły: „Portrety”, „Sen nocy (nie)letniej”, „Sindbad”, „Alchemik”, „Piotruś Pan”… Poczuliśmy, że trzeba stworzyć festiwal teatralny, na którym „nasze dzieciaki” mogłyby się zmierzyć z innymi zespołami. Chcieliśmy pokazać, że teatr to wielka rodzina, którą łączy miłość do nieograniczonego tworzenia. I tak razem z grupą aktorów TnT wymyśliliśmy festiwal teatralny SPOT.

W Jury od 1996 roku zasiadało wielu wspaniałych aktorów: Jan Machulski, Emilia Krakowska, Jerzy Zelnik, Ewa Gawryluk, Laura Łącz, Jan Prochyra Ewa Domańska oraz recenzenci i reżyserzy teatralni: Hanna Baltyn, Liliana Bardijewska, Wojciech Majcherek, Marek Chodaczyński.

Dojazd: ZTM 190, 140, 340, 512, 738 przystanek Tużycka, 527 przystanek Młodzieńcza.

DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY
ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa
tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10