Aktywny czas u najstarszej Seniorki w Polsce

KopalniaBochnia 7

Po tygodniach izolacji i niepewności o przyszłość, a przede wszystkim czasie pełnym tęsknoty za możliwością spotkań w większym gronie, można pomyśleć o wspólnym czasie spędzonym z przyjaciółmi i znajomymi.

Dobre wspomnienia, są dla nas bezcenne, dają nam siłę, pomagają przetrwać trudny czas. Zbierajmy ich, jak najwięcej. Warto zatem pomyśleć o jesiennej wycieczce, w trakcie której znajdzie się czas na rozmowę, zwiedzanie ciekawych miejsc i wspólną zdrową aktywność.

800 LETNIA SENIORKA – KTO TO TAKI ?

Kopalnia Soli Bochnia to najstarsza kopalnia soli kamiennej w Polsce. Jest to również najstarszy, nieprzerwanie od 1248 r. działający zakład górniczy. Ten niezwykły, zabytkowy obiekt w 2013 roku dołączył do prestiżowej Listy Światowego dziedzictwa UNESCO. Od 2000 r. jest również Pomnikiem Historii.

KopalniaBochnia 1

Od początku lat 90 XX w. nie wydobywa się już soli, swoją działalność kopalnia poprowadziła w kierunku rozwoju ruchu turystycznego i udostępniła najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska, tworząc unikalną trasę turystyczną z unikalną w skali światowej Ekspozycję Multimedialną, która na tle wydarzeń historycznych, prezentuje rozwój górnictwa, zagrożenia, walkę z żywiołami oraz piękno podziemnej natury.

AKTYWNIE 250 M POD ZIEMIĄ – SPECJALNA OFERTA DLA GRUP SENIORÓW

Kopalnia Soli Bochnia przygotowała ofertę specjalnie dla osób powyżej 60 roku życia, którzy zakończenie aktywności zawodowej traktują jak początek prawdziwego życia i czas na podjęcie wszystkich wyzwań, na które do tej pory nie wystarczało czasu.

Bocheńska kopalnia zaprasza grupy zorganizowane seniorów na zwiedzanie kopalni w formie dostosowanej do kondycji fizycznej uczestników wycieczki, zakończone słodkim poczęstunkiem przy kawie z muzyką w tle.

KopalniaBochnia 2

Każda grupa wiekowa ma swoje potrzeby i oczekiwania, dlatego w ofercie dla seniorów, kopalnia uwzględniła możliwość ustalenia dogodnej godziny zjazdu do kopalni i terminy omijające szczyt sezonu turystycznego.

DAR CENNIEJSZY NIŻ ZŁOTO

Zwiedzając trasę multimedialną goście spotykają się z różnymi postaciami. Jedną z nich jest duch cysterskiego mnicha, jednego z pierwszych górników pracujących w kopalni. Mówi on, że sól była już na terenach Bochni przed milionami lat i nadal tu będzie, a zwiedzający kopalnię turyści są tu tylko przez jedną chwilę …

KopalniaBochnia 3

Mimo to, a może właśnie dlatego, kopalnia dzieli się z wszystkimi uczestnikami wycieczki swoim największym skarbem. Jest nim wszechobecny , unikalny mikroklimat solnych komór. Korzystają z niego wszyscy podczas pobytu pod ziemią.

POBYT BEZPIECZNY JAK W DOMU

W trakcie pobytu w kopalni, przez cały czas grupie będzie towarzyszył przewodnik. Jest to osoba, która nie tylko z pasją podzieli się swoją wiedzą historyczną i ciekawostkami z życia dawnej kopalni, ale przede wszystkim zadba o komfortowy i bezpieczny przebieg wizyty w zabytkowych, solnych podziemiach.

KopalniaBochnia 6 fotRTatomir

Ruch turystyczny oraz usługi gastronomiczne realizowane w kopalni odbywają się zgodnie z opracowanymi i wdrożonymi procedurami obowiązującymi w warunkach epidemii Sars-Cov-2. Oznacza to w praktyce, że podczas pobytu grupy w komorze Ważyn, będziecie tam Państwo jedyną, korzystająca z niej grupą.

DODATKOWE SREBRNE ATRAKCJE

W położonej 250 m pod ziemią komorze Ważyn znajduje się FOTO-BUDKA. Wszystkie wspomnienia z tego miejsca będzie można utrwalić w formie zdjęć (usługa dodatkowo płatna). Grupa może również skorzystać z podziemnej przeprawy łodzią (usługa dodatkowo płatna). Wszystkie szczegóły pobytu można ustalić w trakcie rezerwacji.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

 • Zjazd do kopalni windą górniczą
 • Zwiedzanie trasy turystycznej z przewodnikiem (szczegóły należy ustalić w trakcie dokonywania
  rezerwacji)
 • Przejazd podziemną kolejką
 • Wizyta w kaplicy Św.Kingi
 • Pobyt w komorze Ważyn
 • Poczęstunek w formie kawy lub herbaty oraz pysznej domowej szarlotki
 • Wyjazd z kopalni windą górniczą.
 • Czas trwania pobytu: około 3 godziny
 • Oferta dla z grup zorganizowanych (minimum 15 osób powyżej 60 roku życia)

KopalniaBochnia 5

Wszyscy uczestnicy wycieczki powinni zabrać ze sobą wygodne obuwie, ciepłą odzież i dobry humor :-)

Szczegółowe informacje i rezerwacje :
Kopalnia Soli Bochnia
ul.Campi 15,
32-700 Bochnia
tel. 14 692 67 52
tel. 14 692 67 54
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://utn.pl/877em