Mandala i cytaty motywujące poprawią Ci humor

Mandali okladka

Każdy ma swój sposób na relaks. Ostatnio bardzo modne stało się rysowanie i kolorowanie mandali. Co to jest mandala i dlaczego warto przy niej spędzać wolny czas – o tym w naszym artykule.

Co to jest mandala?

Mandala to rysunek na planie koła, charakteryzujący się dużą dokładnością i wręcz geometryczną precyzją. Te mistyczne rysunki pierwotnie wykonywano w Indiach, a dziś są popularne na całym świecie.

Co ciekawe, wykorzystuje się je w pracy z przedszkolakami, towarzyszą edukacji szkolnej, a od niedawna też zdobywają uznanie osób dorosłych. Dlaczego tak się dzieje? Koniecznie przeczytaj do końca!

Mandala dla dorosłych

Skupiona wokół owalnej kompozycji mandala nie ma początku ani końca, a jej precyzyjność wprowadza harmonię wewnętrzną. Nic więc dziwnego, że mandala jest stosowana np. w terapii ekspresyjnej i arteterapii. Jej rysowanie czy kolorowanie wyzwala pozytywną energię, doskonale wycisza i uspokaja. Dla osób dorosłych to sposób na stres i dobry nastrój. Nie można też zapominać, że to także doskonała forma terapii ręki i możliwość eksponowania swoich uczuć czy stanów emocjonalnych poprzez sztukę. Każde spotkanie z mandalą to też duży krok w stronę rozwoju osobistego i relaksu.

Jak zacząć przygodę z mandalą?

Rysowanie mandali jest bardzo trudne i czasochłonne, dlatego wiele osób sięga po gotowe publikacje, które może twórczo wykorzystać. Na rynku niewiele jest pozycji skierowanych dla dorosłych, ale szczególnie wyróżnia się książka „Mandala. Kolorowanka z cytatami motywującymi dla seniorów” z rysunkami o grubym, wyraźnym konturze. Nie jest to jednak pozycja adresowana wyłącznie do tych najstarszych osób, ale napisana z myślą o wspólnym spędzaniu czasu z nimi. Znajduje się w niej ponad 30 rysunków mandali nie tylko do kolorowania, ale także innych twórczych inspiracji: można ozdobić nimi kartkę, ulubiony notes czy stworzyć obraz, jednym słowem wszystko co podpowiada wyobraźnia. Publikacja jest o tyle przystępna, że świetnie sprawdza się także w pracy z wnukami! Książka dodatkowo wzbogacona jest cytatami motywującymi, które dodadzą energii i nastroją pozytywnie na cały dzień. Można ją kupić na www.supersenior.studiob24.pl.

mandala 2

Mandala do druku

Jeśli jesteś posiadaczem drukarki to zachęcamy do pobrania mandali w formie pdf. Elektroniczna wersja książki kosztuje tylko 6,99 zł, więc warto ją mieć w zasięgu ręki. Wspólne wieczory z seniorem nie będą już oznaczały spędzania czasu przed telewizorem, ale radosną twórczość!