Produkty dla seniorów w pierwszej kolejności uwzględniają gorszą sytuację finansową tej grupy. Największą popularnością cieszą się produkty dofinansowywane, jak choćby opisywany program Europe Senior Tourism. Jednak mimo wsparcia finansowego wielu seniorów zwyczajnie nie stać na takie atrakcje. Dlatego warto zwrócić uwagę na nową możliwość „dorabiania" do emerytury, jaką stwarza „odwrócona hipoteka". Popularna w Stanach Zjednoczonych, czy krajach Zachodniej Europy, pozwala podbudować budżet emeryta. W Polsce jest już dostępna w wyspecjalizowanych instytucjach finansowych. Warunki usługi zakładają, że do końca życia emeryt otrzymuje miesięczną rentę hipoteczną w zamian za to, że po śmierci jego mieszkaniem lub domem zarządzi instytucja wypłacająca to świadczenie. Umowa zapewnia jednocześnie, że do końca życia senior ma prawo zamieszkiwać w tej nieruchomości. Tym samym, uzyskując pieniądze za sprzedaż już teraz, nie jest on zmuszony wyprowadzać się z własnego domu. Jak zapewniają specjaliści, rozwiązanie jest bardzo wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne. – Hipoteka odwrócona działa w Polsce w oparciu o kodeks cywilny, w ramach umowy o dożywocie. To ona gwarantuje, że jeżeli senior nie otrzyma renty, to własność nieruchomości zostanie mu zwrócona, a umowa rozwiązana – tłumaczy Robert Majkowski z Funduszu Hipotecznego Dom. Warto wiedzieć też, że wypłacone do tego momentu renty nie muszą być zwracane przez świadczeniobiorcę
Wraz z postępującą globalizacją zmienił się sposób naszych kontaktów z rodziną. Teraz z powodu braku czasu częściej dzwonimy do siebie, niż odwiedzamy. Seniorzy musieli więc przystosować się do nowych technologii komunikacyjnych, które także próbują ułatwić im kontakt z najbliższymi. Ukłonem w stronę tej grupy było wprowadzenie na rynek specjalnych telefonów. Podczas gdy trend kazał wszystko minimalizować, w aparatach komórkowych dla starszych zaprojektowano duże i wyraźne przyciski, ograniczono ilość zbędnych klawiszy i zainstalowano nietypową jak dotąd opcję „SOS". Widoczny, zwykle w jaskrawych kolorach przycisk alarmowy, umieszczony na tylnej części telefonu, to udogodnienie „na wszelki wypadek". Seniorzy w chwili zagrożenia zdrowia czy życia, jednym ruchem kciuka mogą wysłać informację z prośbą o pomoc. Po naciśnięciu klawisza zostaje włączony głośny sygnał – jego dźwięk może wystraszyć napastnika i jednocześnie zlokalizować użytkownika telefonu. Kolejno aparat wysyła SMS-a z prośbą o pomoc pod zdefiniowane wcześniej numery telefonu (np. do dzieci, lekarza czy na pogotowie), po czym telefon w trybie głośnomówiącym inicjuje z nimi połączenia. Specjalne telefony dostępne są w większości dużych sieci komórkowych. Można je kupić także w tradycyjnych sklepach elektronicznych.
Socjolodzy podkreślają, iż starzenie się społeczeństw oznacza głęboką zmianę w niemal wszystkich istotnych dla nas relacjach – jako członków rodzin, sąsiadów, obywateli państw i świata. Starzejące się populacje zmieniają także sposób, w jaki „kręci się biznes", czego świadkami właśnie jesteśmy.