Salony SPA dla seniorów

SPA wellness

Zabiegi kosmetyczne dla seniorów

dr Joanna Plak-Warecka

Seniorzy coraz bardziej świadomie i coraz chętniej dbają nie tylko o swoje zdrowie, ale także o wygląd. Ponieważ dojrzała skóra jest bardzo wymagająca, istotny jest właściwy dobór zabiegów. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą gabinety kosmetyczne, salony SPA, uwzględniając w swojej ofercie zabiegi kosmetyczne dedykowane seniorom. Jakie warto polecić osobom, które ukończyły 50 rok życia?

Mezoterapia igłowa – może być wykonana na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach. Zabieg polega na wykonaniu serii nakłuć cienka igłą i wprowadzenie specjalnie dobranego preparatu w celu nawilżenia, regeneracji, odżywienia skóry. Może to być kwas hialuronowy, witaminy, gliceryna. Zabieg trwa od pół godziny do 60 minut. Dla uzyskania optymalnych efektów, zaleca się jego powtórzenie w kilku sesjach.

Endermologia LPG Alliance – zabieg na twarz, który pomaga w redukcji zmarszczek oraz ujędrnia i rozjaśnia skórę. Jest to rodzaj masażu, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. Czas trwania - od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. W celu uzyskania optymalnych efektów zabieg powinien być powtarzany w seriach, co 2-3 dni.

Laserowy resurfacing – zabieg z użyciem lasera frakcyjnego, który poprzez tworzenie mikrouszkodzeń w skórze przyczynia się do spłycenia zmarszczek, zmniejszenia przebarwień, redukcji blizn i naczyniaków. Efekt jest widoczny po około 4 tygodniach, ponieważ wtedy dochodzi do odbudowy skóry.

Peeling chemiczny/medyczny – zabieg złuszczający na twarz bez użycia igieł, z wykorzystaniem kwasów. Może w całości zostać zrealizowany w gabinecie lub uzupełniony o dodatkowe zabiegi wykonywane w domu przez pacjenta. Efektem jest odżywienie i rozświetlenie skóry, co sprawia że wygląda ona młodziej. Dodatkowo, peelingi chemiczne na bazie kwasu glikolowego, mogą działać przeciwzmarszczkowo.

Zabiegi kosmetyczne dedykowane seniorom ma w swojej ofercie m.in. salon kosmetyczny Healthy Beauty *1 z Warszawy. Należą do nich:

Liftingujący zabieg na twarz Pro-Lift – rezultatem jest młodsza, wygładzono skóra o zdrowym kolorycie, do zabiegu wykorzystywane są kosmetyki Yonelle.

Przeciwzmarszczkowy zabieg Contra-wrinkle – ma na celu spłycenie zmarszczek i poprawę owalu twarzy, poprzez zastosowanie kosmetyków z retinolem stymulujących odnowę komórek skóry.

Stymulujący odnowę zabieg Contra-Age 50+ - jest to zabieg silnie liftingujący, mający na celu poprawę owalu twarzy, nawilżenie skóry i poprawienie jej elastyczności. W rezultacie twarz wygląda młodziej i zdrowiej.

*1  https://www.healthybeauty.pl/zabiegi-kosmetyczne-dla-seniorow