header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Blaski życia czterdziestolatki

Kiedy kobieta dobiega do 40-tki najchętniej uczepiłaby się z całej siły framugi i nigdy nie puściła, żeby nie przejść na tamta stronę ...cienia(?). Kiedy jednak pierwsza panika mija okazuje się, że bycie po 40-tce ma wiele zalet i wnosi pewien spokój w życie. Często dopiero ta magiczna liczba otwiera duszę i ciało:) kobiety na uroki życia. Oddycha spokojniej, jest bardziej asertywna, lepiej mierzy siły na zamiary i nareszcie wie, że druga kobieta może być jej sprzymierzeńcem, a nie wrogiem.
Mężczyzna czterdziestoletni odbierany jest jako facet w sile wieku, dojrzały, "ustawiony", rozumny i doświadczony. Wiek balzakowski może być dla kobiety także dobrodziejstwem a nie początkiem końca:). Kobieta po 40-tce ma za sobą większość rozterek. Wie już sporo o życiu i o mężczyznach. Wie, że mądry nie równa się dobry, a  przystojny nie idzie zawsze w parze z czułym. Nie leci na lep słodkich słów tylko obserwuje i wyciąga wnioski. Nie przysięga juz tak łatwo, że tylko ten i na zawsze, a jak już to wie dlaczego.
Nie lamentuje j nad cellulitem i nie roztkliwia się nad pierwszą zmarszczka, bo ma ich kilka za sobą, wie gdzie "urosną" następne. Za to ma już dość siły i oręża by stawić im czoło. W sukurs idą jej zdobycze kosmetologii, a ona na ogół już na tyle obrosła w piórka, że  w drogerii może sięgać i do wyższej półki. Jest bardziej pewna swojego ciała, swojej urody. Wie jak eksponować to co w niej najlepsze i jak tuszować niedociągnięcia matki natury.
W przeciwieństwie do swoich młodszych koleżanek wie, że nie należny latać po mieście z poodpryskiwanym lakierem ani epatować całej plaży 20  nadwagą. Staje w szranki z młodszymi, bo wie, że nie tylko ładna buzia i 40 kilogramów gwarantują jej upolowanie najmądrzejszego i najsilniejszego samca:).
Nie odziewa się we wszystko co modne, a nie koniecznie korzystne. Wie w czym jej do twarzy i zdaje sobie sprawę, że nie tyle brak zmarszczek co pogodna twarz i wdzięk są jej ozdobą.  Dla 20-latki dojrzałość to już wiek emerycki i nawet nie wyobraża sobie swoich zmarszczek czy kimona ze skóry zdobiącego ramiona. Zamartwia się krzywym nosem, nie taką linią brwi czy 3 centymetrami tłuszczu pod pępkiem. Czterdziestolatka wie, że nic nie zawróci ani Wisły ani zmarszczek nawet najpotężniejszym kijem i  stara się zrobić coś z niczego:). Często z powodzeniem:)!. Nie buntuje się przeciwko upływającemu czasowi a raczej zwiera szyki, żeby i po 50-ce być pogodzona ze sobą, światem i czasem:).
Kobieta dojrzała opanowała już większość tajników radzenia sobie z domem. Nie myśli tylko o tym ile zna języków, w ilu państwach była i czy stać ja na nowa torebkę, bo właśnie w H&M ogłosili, że w tym roku nosi się fioletowe z żółtym:P. Nie ugina się pod ciężarem pracy i tylko w duchu trzyma kciuki za siebie, żeby jej wigoru starczyło na kolejne 40. Umie korzystać z seksu , nie boi się śmiać sama z siebie. Nie udaje orgazmów i nie gasi światła, bo jest za mało opalona:).
Śmieje się z własnych niedoskonałości. Umie cieszyć urlopem w Pikutkowie i nie kwęka, że leżak nie taki  czy podali za tłusta zupę. Nie oczekuje Bóg wie czego od mężczyzny i z uśmiechem słucha wyrzekań młodych mężatek na porozrzucane skarpetki i nie wyniesione śmiecie. Ma w sobie dość cierpliwości ,żeby nie robić awantur, nie szarpać z bezsilności histeryzującego dziecka i nie rościć sobie pretensji do każdego i wszystkiego. Ma już spory bagaż i pełno w nim odwagi cywilnej, asertywności, radości życia, rozwagi i samokrytycyzmu.
Nie traktuje związku jako nieustającej walki o prym, nie obraża się o byle g..., bo ma już dość wyrozumiałości dla życia i ludzkich słabości. Nie oczekuję, że będzie miała dziecko geniusza i nie beszta go z byle powodu, bo widziała niejedno dziecko, które mimo kapryszenia, grymaszenia, okresu buntu i naporu wyrosło na zwykłego, miłego i rozsądnego człowieka. Umie schować egoizm do szuflady i nie oczekuje rewanżu od życia za każdy dobry uczynek.
Złość przechodzi jej szybciej i jest o niebo lepszym strategiem od rozedrganych emocjonalnie dwudziestolatek, które mają jeszcze bardzo długą listę życzeń i zażaleń do życia.  Aaaaaaaa i co nie takie ważne, ale przyjemne:)... nawet jak nie umie tańczyć, tańczy, nie śpiewa tylko po cichu w łazience.:) i nie boi się być po 50-tce:).

kunegunda:)

Komentarze  

#1 Guest 2017-11-04 08:29
pięknie to zebrałaś :*

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Jak widzą Polacy po 55. roku życia?

  Jak wynika z najnowszych badań zrealizowanych na zlecenie Vision Express przez IQS Rynek i Opinia blisko 80% osób powyżej 55. roku życia ma wadę wzroku lub chorobę oczu. Alarmujące jest to, że aż 55% respondentów nie badało się u specjalisty w ciągu ostatniego roku. Zaburzenia widzenia często są nie tylko naturalnym skutkiem starzenia, ale mogą świadczyć o rozwoju poważnych chorób oczu, takich jak jaskra, AMD, zaćma lub choroby ogólnoustrojowej w tym cukrzycy i nadciśnienia tętniczego.

  Więcej…  
 • Cukrzyca jak sobie z nią radzić

  Mandaryna Fot Voyo BakiewiczPiosenkarka Marta Wiśniewska o tym, że choruje na cukrzycę typu 1 dowiedziała się, gdy była w ciąży. Z chorobą zmaga się już 15 lat i zdecydowała się opowiedzieć, jak rozwój medycyny wpływa na życie chorych z cukrzycą, jakie znaczenie mają dla nich innowacje oraz czego im brakuje. Diagnoza choroby przewlekłej jest trudnym momentem – jak Pani życie zmieniło się po diagnozie cukrzycy typu 1? Czy musiała Pani zmienić swoje plany?

  Więcej…  
 • Jesienna chandra, jak z nią walczyć

  Wiosną i latem czujemy przypływ energii i motywacji – przechodzimy na diety, stajemy się bardziej aktywni, rozwijamy zainteresowania, odkrywamy nowe smaki, odpoczywamy, remontujemy mieszkanie i odliczamy dni do długo wyczekiwanego urlopu. Gdy przychodzi jesień, a wraz z nią dni stają się coraz krótsze, a pogoda powoli przestaje rozpieszczać, dopada nas zniechęcenie i spadek nastroju. Jak z nimi walczyć i móc jak najdłużej „zatrzymać lato”?

  Więcej…  
 • Każdy Pacjent jest inny

  Zalecenia i stanowiska towarzystw naukowych są bardzo potrzebne – podsumowują najnowszą wiedzę naukową i wnioski z praktyki klinicznej oraz pomagają lekarzom podejmować trafne decyzje terapeutyczne. Nie należy jednak trzymać się ich bezwzględnie – w każdym przypadku i bez zastrzeżeń – stwierdzili eksperci Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego podczas XXII Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Krakowie.

  Wytyczne - uwaga na pułapki!

  Rola zaleceń towarzystw naukowych jest w medycynie bardzo ważna.

  Więcej…  
 • Diagnostyka chorób serca

  Zastosowanie technik radioizotopowych w diagnostyce chorób serca pozwala na precyzyjne i bezpieczne wykrycie schorzeń układu sercowo-naczyniowego już na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Jest przy tym dobre dla pacjenta i efektywne kosztowo – stwierdzili eksperci Sekcji Kardiologii Nuklearnej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej podczas XXII Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Krakowie.

  Techniki radioizotopowe - dobre dla pacjenta i systemu

  Więcej…  
 • Woda różana oczyszcza i łagodzi

  Woda różana powstaje w procesie wytwarzania olejku różanego. Nie tylko oczyszcza i tonizuje, ale również łagodzi podrażnienia. Dlatego zalecana jest również do cery wrażliwej i trądzikowej. Warto wypróbować wodę, która powstaje z płatków róży damasceńskiej, zwanej najcenniejszym kwiatem na świecie.

  Działanie wody różanej na skórę znane było kobietom już w starożytności. Mówi się, iż z korzystała z niej sama Kleopatra. W krajach arabskich, z dobrodziejstw wody różanej, korzysta się do dziś - nie tylko w celu oczyszczania twarzy czy mycia włosów, ale również jako dodatek kulinarny.

  Więcej…  
 • Skóra po wakacjach potrzebuje regeneracji

  Joanna Wisniewska GorynLato to dla wielu z nas ulubiona pora roku. Słońce, wysokie temperatury, kąpiele w morzu czy basenie – tak najczęściej mijają nam długie, ciepłe i wakacyjne dni. Niestety, takie formy spędzania czasu niekorzystnie wpływają na stan naszej skóry, która po lecie często jest przesuszona, podrażniona czy pełna przebarwień. Pomocą dla wymagającego regeneracji i pielęgnacji ciała, stają się wtedy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – warto je wykonać, by przywrócić cerze promienność i blask.

  Więcej…  

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Nowości

Wyszukiwanie