header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Blaski życia czterdziestolatki

Kiedy kobieta dobiega do 40-tki najchętniej uczepiłaby się z całej siły framugi i nigdy nie puściła, żeby nie przejść na tamta stronę ...cienia(?). Kiedy jednak pierwsza panika mija okazuje się, że bycie po 40-tce ma wiele zalet i wnosi pewien spokój w życie. Często dopiero ta magiczna liczba otwiera duszę i ciało:) kobiety na uroki życia. Oddycha spokojniej, jest bardziej asertywna, lepiej mierzy siły na zamiary i nareszcie wie, że druga kobieta może być jej sprzymierzeńcem, a nie wrogiem.
Mężczyzna czterdziestoletni odbierany jest jako facet w sile wieku, dojrzały, "ustawiony", rozumny i doświadczony. Wiek balzakowski może być dla kobiety także dobrodziejstwem a nie początkiem końca:). Kobieta po 40-tce ma za sobą większość rozterek. Wie już sporo o życiu i o mężczyznach. Wie, że mądry nie równa się dobry, a  przystojny nie idzie zawsze w parze z czułym. Nie leci na lep słodkich słów tylko obserwuje i wyciąga wnioski. Nie przysięga juz tak łatwo, że tylko ten i na zawsze, a jak już to wie dlaczego.
Nie lamentuje j nad cellulitem i nie roztkliwia się nad pierwszą zmarszczka, bo ma ich kilka za sobą, wie gdzie "urosną" następne. Za to ma już dość siły i oręża by stawić im czoło. W sukurs idą jej zdobycze kosmetologii, a ona na ogół już na tyle obrosła w piórka, że  w drogerii może sięgać i do wyższej półki. Jest bardziej pewna swojego ciała, swojej urody. Wie jak eksponować to co w niej najlepsze i jak tuszować niedociągnięcia matki natury.
W przeciwieństwie do swoich młodszych koleżanek wie, że nie należny latać po mieście z poodpryskiwanym lakierem ani epatować całej plaży 20  nadwagą. Staje w szranki z młodszymi, bo wie, że nie tylko ładna buzia i 40 kilogramów gwarantują jej upolowanie najmądrzejszego i najsilniejszego samca:).
Nie odziewa się we wszystko co modne, a nie koniecznie korzystne. Wie w czym jej do twarzy i zdaje sobie sprawę, że nie tyle brak zmarszczek co pogodna twarz i wdzięk są jej ozdobą.  Dla 20-latki dojrzałość to już wiek emerycki i nawet nie wyobraża sobie swoich zmarszczek czy kimona ze skóry zdobiącego ramiona. Zamartwia się krzywym nosem, nie taką linią brwi czy 3 centymetrami tłuszczu pod pępkiem. Czterdziestolatka wie, że nic nie zawróci ani Wisły ani zmarszczek nawet najpotężniejszym kijem i  stara się zrobić coś z niczego:). Często z powodzeniem:)!. Nie buntuje się przeciwko upływającemu czasowi a raczej zwiera szyki, żeby i po 50-ce być pogodzona ze sobą, światem i czasem:).
Kobieta dojrzała opanowała już większość tajników radzenia sobie z domem. Nie myśli tylko o tym ile zna języków, w ilu państwach była i czy stać ja na nowa torebkę, bo właśnie w H&M ogłosili, że w tym roku nosi się fioletowe z żółtym:P. Nie ugina się pod ciężarem pracy i tylko w duchu trzyma kciuki za siebie, żeby jej wigoru starczyło na kolejne 40. Umie korzystać z seksu , nie boi się śmiać sama z siebie. Nie udaje orgazmów i nie gasi światła, bo jest za mało opalona:).
Śmieje się z własnych niedoskonałości. Umie cieszyć urlopem w Pikutkowie i nie kwęka, że leżak nie taki  czy podali za tłusta zupę. Nie oczekuje Bóg wie czego od mężczyzny i z uśmiechem słucha wyrzekań młodych mężatek na porozrzucane skarpetki i nie wyniesione śmiecie. Ma w sobie dość cierpliwości ,żeby nie robić awantur, nie szarpać z bezsilności histeryzującego dziecka i nie rościć sobie pretensji do każdego i wszystkiego. Ma już spory bagaż i pełno w nim odwagi cywilnej, asertywności, radości życia, rozwagi i samokrytycyzmu.
Nie traktuje związku jako nieustającej walki o prym, nie obraża się o byle g..., bo ma już dość wyrozumiałości dla życia i ludzkich słabości. Nie oczekuję, że będzie miała dziecko geniusza i nie beszta go z byle powodu, bo widziała niejedno dziecko, które mimo kapryszenia, grymaszenia, okresu buntu i naporu wyrosło na zwykłego, miłego i rozsądnego człowieka. Umie schować egoizm do szuflady i nie oczekuje rewanżu od życia za każdy dobry uczynek.
Złość przechodzi jej szybciej i jest o niebo lepszym strategiem od rozedrganych emocjonalnie dwudziestolatek, które mają jeszcze bardzo długą listę życzeń i zażaleń do życia.  Aaaaaaaa i co nie takie ważne, ale przyjemne:)... nawet jak nie umie tańczyć, tańczy, nie śpiewa tylko po cichu w łazience.:) i nie boi się być po 50-tce:).

kunegunda:)

Komentarze  

#1 Guest 2017-11-04 08:29
pięknie to zebrałaś :*

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Teranostyka

  Teranostyka, czyli ścisłe połączenie diagnostyki i terapii w celu dobrania do potrzeb konkretnego pacjenta celowanego leczenia - bezpiecznego i skutecznego jednocześnie, to przyszłość medycyny –
  w tym medycyny nuklearnej. Medycyna personalizowana, teranostyka i medycyna precyzyjna to obecnie najczęściej powtarzane pojęcia, charakteryzujące medycynę przyszłości. Filozofia teranostyczna będzie coraz bardziej powszechna, zwłaszcza w onkologii – prognozują eksperci Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej.

  Diagnostyka + terapia

  Pojęcie „teranostyka” sformułowano w oparciu o połączenie dwóch słów: terapia i diagnostyka.

  Więcej…  
 • Jakie składniki redukują cellulit

  Kofeina oraz ekstrakty z bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca, bylicy boże drzewko i alg to składniki, jakie powinien zawierać krem na cellulit. Rozbijają one komórki tłuszczowe, usuwają toksyny i poprawiają krążenie, dzięki czemu mogą redukować tzw. skórkę pomarańczową.

  1. 1. Bluszcz pospolity.

  W składzie preparatów na cellulit znajdować się może bluszcz pospolity, czyli wiecznie zielone pnącze oplatające drzewa i ściany. Zawiera on flawonoidy, saponiny i polifenole, które poprawiają mikrokrążenie krwi i odprowadzanie limfy spod skóry, dlatego zapobiegają powstawaniu obrzęków. Składniki te wpływają także na rozbijanie komórek tłuszczowych, wspomagają metabolizm i przyspieszają spalanie tłuszczu.

  Więcej…  
 • Łuszczycowe zapalenie stawów

  Wieloletnie opóźnienia diagnostyczne skazują pacjentów chorych na ŁZS na niebezpieczne powikłania zdrowotne i konsekwencje na całe życie – apelują eksperci kampanii „ŁZS Podwójny cios”.

  Sześć miesięcy zgodnie z zaleceniami EULAR to czas, w którym łuszczycowe zapalenie stawów powinno zostać zdiagnozowane, aby uniknąć życia w bólu – podkreśla Monika Zientek prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem”. Niestety tak się nie dzieje. Od momentu wystąpienia pierwszych objawów ze strony stawów do postawienia prawidłowej diagnozy mija często nawet 5 lat.*1 - To zdecydowanie za długo.

  Więcej…  
 • Udar mózgu, jak się chronić?

  SENIORZE,
  CHROŃ SIĘ PRZED UDAREM!

  Andrzej PrzybylskiUdar mózgu to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Najczęstsze są udary niedokrwienne (85%). Ryzyko wystąpienia takiego udaru rośnie aż pięciokrotnie u pacjentów z migotaniem przedsionków, arytmią charakterystyczną dla wieku podeszłego. Warto wiedzieć, jak się chronić przed powikłaniami migotania przedsionków i uniknąć udaru mózgu – radzi ekspert Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

  Podstępny wróg, cichy zabójca

  Więcej…  
 • Okulary czy soczewki na wakacje?

  Okres wakacyjny dla wielu Polaków kojarzy się z wypoczynkiem nad morzem. Jak powinny zaplanować taki wyjazd osoby z wadą wzroku? Lepiej spędzić urlop z okularami korekcyjnymi czy soczewkami kontaktowymi? Podpowiada Grzegorz Romanik, optyk i optometrysta oraz ekspert Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej.

  Zalety okularów

  Wakacje nad Bałtykiem to dla wielu z nas plan na najcieplejsze miesiące roku. Jednak każda osoba z wadą wzroku, która wybiera się nad wodę, boryka się z tym samym problemem – okulary czy soczewki kontaktowe?

  Więcej…  
 • Pielęgnacja stóp latem

  Obecnie chodzimy z odsłoniętymi stopami, dlatego szczególnie warto zadbać o ich świeżość i gładkość. W tym celu można moczyć je w wodzie z rozpuszczonym ałunem potasowym, który hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za przykry zapach potu. Zrogowaciałego i martwego naskórka pozbędziemy się dzięki marokańskiemu pumeksowi z glinki czerwonej.

  Wymagający czas dla stóp.

  Stopy są taką samą wizytówką człowieka jak twarz czy dłonie, co jest szczególnie istotne podczas lata. Kiedy temperatura rośnie zwykle chodzimy bez skarpetek czy rajstop, w sandałach i japonkach.

  Więcej…  
 • Towarzystwo Medycyny Nuklearnej

  Eksperci: powikłań zabiegów elektroterapii całkowicie nie wyeliminujemy, ale możemy diagnozować je wcześniej i leczyć skuteczniej:

  Zaktualizujmy wskazania do refundacji w badaniach obrazowych!

  Kardiologiczne układy wszczepialne mają duży wpływ na poprawę rokowania pacjentów ze złożonymi postaciami arytmii. Ta metoda terapii zaburzeń rytmu serca, choć skuteczna, niesie ze sobą ryzyko komplikacji, które, ze względu na skalę, stanowią poważne wyzwanie kliniczne.

  Więcej…  

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Nowości

Wyszukiwanie