Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Zapowiedź Tygodnia Seniora

JarmarkK 2018

Jarmark Kreatywności - WIELKI FINAŁ Warszawskiego Tygodnia Seniora już 29.09.2019

Do zobaczenia w warszawskim Ogrodzie Saskim!

Co: Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych JARMARK KREATYWNOŚCI

Gdzie: Ogród Saski, Warszawa

Kiedy: 29 września, niedziela, g.11:00-16:00

Z wielką radością zapraszamy wszystkich seniorów i przyjaciół osób starszych do celebracji tego wyjątkowego święta.

Smart shopper - kto to?

Smart shopperzy przed zakupem zapoznają się z opiniami użytkowników. Chętnie korzystają z zakupów grupowych, kodów i bonów rabatowych, a także z programów lojalnościowych. Do tego porównywarki cen, które jednak porównują jedynie ceny pojedynczych produktów. Ostatnio powstało nowe narzędzie dla smart shopperów, które sprawdzi ile wydamy w różnych sklepach za całe zakupy.

Inteligentne zakupy.

Nazwa smart shopping powstała przed dekadą, kiedy w czasie kryzysu, wielu konsumentów zmuszonych było dokonywać bardziej przemyślanych niż dotychczas zakupów. Celem smart shoppingu jest:


- kupowanie jak najbardziej efektywnie tzn. kupowanie produktów jak najwyższej jakości w jak najlepszej cenie

- kupowanie w sposób przemyślany - nieuleganie zachciankom i impulsom

- efektywne zarządzanie domowym budżetem w celu podniesienia poziomu własnych oszczędności - bez obniżania poziomu życia.

Wakacje UOKiK informuje

Marek Niechcial

  • W 87 proc. barów i restauracji na dworcach i stacjach benzynowych może cię spotkać przykra niespodzianka – tak wynika z kontroli Inspekcji Handlowej. Przypominamy, jakie masz wtedy prawa.
  • Na jakie posiłki możesz liczyć w zagranicznym hotelu; co zrobić, gdy ośrodek nie wywiąże się z oferty? – dowiedz się z poradnika na stronie Europejskiego Centrum Konsumenckiego.
  • Już po raz dziesiąty w ramach akcji „Przed wakacjami – co warto wiedzieć” przygotowaliśmy porady na czas letniego wypoczynku.

List z ZUS - ile masz na koncie

ZUS zielone 2

Około 2,6 mln mieszkańców województwa śląskiego wkrótce otrzyma list z ZUS, w całym kraju otrzyma ją ponad 20,5 mln Polaków. Nawet jedna składka emerytalna wystarczy, by znaleźć się w gronie odbiorców takiej korespondencji z ZUS. Zakład właśnie rozpoczął największą w roku zbiorczą wysyłkę korespondencji tj. Informacji o Stanie Konta Ubezpieczonego.

Informacja o Stanie Konta Ubezpieczonego w ZUS odwzorowuje stan naszych finansów na koncie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na 31 grudnia 2018 r. i obejmuje zwaloryzowane kwoty: kapitału początkowego i składek na ubezpieczenie emerytalne za okres od 1999 do 2017 r. We wskazanych kwotach uwzględniona jest już tegoroczna czerwcowa waloryzacja ze wskaźnikiem 109,2 proc.

Tarasu z płyt betonowych

Taras z Polbrukiem

Taras to przedłużenie naszego salonu i zwykle najbardziej reprezentacyjne miejsce w ogrodzie, gdzie przyjmujemy gości i spędzamy czas w ich towarzystwie. W związku z tym powinien on być jednocześnie piękny i wytrzymały oraz odporny na uszkodzenia.

Najważniejszym elementem i podstawą każdego założenia tarasowego jest nawierzchnia. Standardowo można ją wykonać z surowców naturalnych, takich jak drewno czy kamień.

Obiady terapeutyczne – innowacja z sercem na talerzu

obiady 2

Pani Wanda ma 75 lat i przez zwyrodnienie kręgosłupa od 5 lat nie wychodzi z domu. Mieszka w bloku, na 3 piętrze – nawet konieczna wizyta u lekarza stanowi duży problem. Jedzenie dostarcza jej córka, której jednak coraz trudniej połączyć pracę zawodową z pełnowymiarową opieką. Długotrwała samotność doskwiera pani Wandzie tak samo jak poczucie, że stanowi obciążenie dla córki.

Jak w komfortowy sposób pokonać schody w swoim domu?

krzeselka na szynie prostej porownanie

Z upływem lat wiele osób skarży się na problemy związane z wchodzeniem i schodzeniem po schodach. Takie trudności skutecznie utrudniają przemieszczanie się po domu, a przede wszystkim uniemożliwiają wyjście na podwórko czy spacer. Nie czekaj aż schody skutecznie odizolują Cię od świata! Ciesz się życiem i rozważ montaż niezawodnego krzesełka schodowego, które w bezpieczny i prosty sposób pomoże Ci w pokonaniu schodów.

Urlop ojcowski? Dlaczego nie! Tatusiowie zostają w domu

ZUS zielone 2

Gdy rodzi się maluch, to najczęściej zostaje z nim w domu mama. Urlop macierzyński i rodzicielski przysługuje obojgu rodzicom, ale z urlopu ojcowskiego może skorzystać tylko tato. W ubiegłym roku w naszym regionie aż 4386 panów skorzystało z okazji, żeby zostać w domu z dzieckiem. To najwięcej od kilku lat.

Zasiłek macierzyński kojarzy się głównie z matczyną opieką nad potomstwem. Nie wszyscy rodzice wiedzą, że są świadczenia, które z racji opieki na dzieckiem przysługują też ojcom. Dane ZUS pokazują, że ojcowie częściej niż kiedykolwiek wcześniej, zostają w domu ze swoimi pociechami.