Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Styczeń w Nowej Hucie

Jednosc koleda 2019 1

Wydarzenia dla seniorów w Nowej Hucie - styczeń

5.01. GODZ. 16.00, Z KOLĘDĄ PRZEZ WIEKI

Klub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c)

Ogromne bogactwo kolęd i zwyczaj ich wspólnego wykonywania są częścią polskiej tradycji. Warto ją pielęgnować i przekazywać kolejnym pokoleniom. Jedną z takich okazji jest coroczne, międzypokoleniowe spotkanie Z kolędą przez wieki w Klubie Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Podczas spotkania zespoły z Branic, Chałupek, Kościelnik, Przylasku Rusieckiego, Wolicy i Wróżenic zaprezentują kolędy i pastorałki – zarówno te znane jak i prawie zapomniane. Oprócz dorosłych wystąpią młodzi uczestnicy zajęć w Klubie Jedność, natomiast dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 142 przedstawią jasełka. Wspólne śpiewanie kolęd czy pastorałek łączy pokolenia - gorąco zachęcamy do udziału w imprezie.

Wstęp wolny.

 

10.01. GODZ. 16.00, MIĘDZYPOKOLENIOWA KOLĘDA

Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26)

Wspólne kolędowanie to piękna tradycja. Kolędy od wieków są obecne w naszej kulturze, a święta Bożego Narodzenia to nie tylko 12 potraw, choinka i prezenty, ale również czas na wspólne śpiewanie - przy stole i podczas uroczystej  . A jak już poćwiczycie w domach przy świątecznym stole, by jeszcze mocniej rozszerzać tę tradycję, zapraszamy na koncert kolęd połączony z programem artystycznym w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 89. Będzie to okazja do wspólnego, międzypokoleniowego kolędowania. Usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, które sprawią, że zatrzymamy się na dłużej w klimacie Świąt Bożego Narodzenia.

Wstęp wolny.

Dział Imprez i Promocji

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

  1. os. Centrum A 6a, 31-923 Kraków

tel. 12 644 68 10 wew. 23  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież