Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Wydarzenia dla seniorów w NH

pizama party PLa

Zapowiedzi naszych wydarzeń dla seniorów zaplanowanych do końca kwietnia

Krzeslawice W Międzyczasie Plakat26.04. GODZ. 16.00-18.00, SPOTKANIA Z RYSUNKIEM W MIĘDZYCZASIE

Klub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17)

Międzyczas – na wpół mityczna kraina, w której wszystkie obowiązki, zadania i sprawy, na skutek anomalii zwanej presją czasu, załatwiają się same i to znaczniej szybciej, niż zwykle. Pomimo trudności w zlokalizowaniu, Międzyczas stanowi każdego dnia jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc. Nie do końca poznany, kryje wiele tajemnic i wciąż nie wiadomo, co jeszcze można w nim zrobić. Ostatnie odkrycia sugerują jednak, że niezwykle interesującym zajęciem wykonywanym w Międzyczasie może być… rysowanie. Klub Krzesławice zaprasza wszystkich, bez względu na wiek i umiejętności, na kolejne spotkanie z rysunkiem. Jego uczestnicy nauczą się mile spędzać czas rysując wg. metody nauczania rysunku z natury M. Orzechowskiego. Organizatorzy zapewniają materiały i gwarantują efekty w postaci trwale wzbogaconej wrażliwości, kreatywności oraz umiejętności wyjątkowego patrzenia na świat.

Wstęp: 8 zł

pizama party PLakat27.04. GODZ. 18.00, PIŻAMA PARTY DLA KOBIET

Klub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29)

Klub Herkules zaprasza na Piżama Party dla kobiet! Z całą pewnością nie będzie to senna impreza. Obowiązuje nocna garderoba – piżamy i inne szlafmyce. Wśród dodatków królować mają jaśki, miśki i gustowne kapcie. Najlepsze stroje obowiązkowo nagrodzimy!

Wstęp: 30 zł

 

Radlowska Nowohucka telenowela29.04. GODZ. 15.00, WYKŁAD: NOWOHUCKA TELENOWELA

Nowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a)

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza na wykład Renaty Radłowskiej „Nowohucka telenowela”. Nie ma drugiego miasta na świecie, nad którym od początku do końca czuwaliby jego budowniczowie. Miasta rosnącego z nimi i z nimi się starzejącego. Zbudowanego z ich marzeń, rozczarowań, dramatów i komedii. Porozmawiajmy o waszym/naszym mieście. O was, waszej codzienności sprzed dekad i codzienności dzisiejszej. Niech te opowieści płyną, tak jak płynęły dziesięć lat temu, kiedy powstawała "Nowohucka telenowela". Nowa Huta to opowieści, wasze.

Renata Radłowska to kazimierzanka z urodzenia, a od 20 lat nowohucianka z wyboru. Dziennikarka Gazety Wyborczej, reporterka Dużego Formatu I Wysokich Obcasów. W 2008 roku ukazało się pierwsze wydanie jej książki "Nowohucka telenowela" - historia budowniczych dzielnicy, jej pierwszych mieszkańców, właścicieli miasta. W maju tego roku ukaże się drugie wydanie publikacji, uzupełnione o sześć nowych tekstów. Opowieści, które zamykają junacką historię. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Czarne.

Wstęp wolny.

Dział Imprez i Promocji

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

  1. os. Centrum A 6a, 31-923 Kraków

tel. 12 644 68 10 wew. 23  

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież