Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Kuracje pielęgnacyjne dla starzejących się włosów

Problemy, jakie miewają seniorzy z włosami, są wielopłaszczyznowe. Nieodpowiednia dieta i niekorzystny styl życia dodatkowo pogarszają ich stan. Czas poznać sekret zdrowych włosów.

Siwe włosy nie zawsze należą do kluczowych problemów seniorów. Często utrata naturalnej barwy jest korzystna. Szpakowaci mężczyźni są bardziej dostojni i męscy. Oczywiście przedwczesne siwienie kobiet może przyczynić się do frustracji, gdyż taki wizerunek postarza, czyli działa odwrotnie niż w przypadku płci brzydkiej. Seniorki nie powinny jednak martwić się, ponieważ na rynku dostępna jest cała paleta farb przeznaczonych do włosów siwych.

Jedną z oznak starzejących się włosów jest matowienie, które bywa także symptomem zniszczonej struktury. Dodatkowo niepokojące są rozdwojone końcówki, cieńsze i słabsze niż za młodych lat włosy. Przez lata wchodzenia w wiek senioralny zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji, której zadaniem jest spowolnienie oznak starzenia. Tocząc zaciekłą walkę ze zmarszczkami zapominamy o włosach, których stan często przecież przesądza o ogólnym wyglądzie twarzy i całej sylwetki.

Warto pamiętać także o tym, że wraz z wiekiem włosy rosną wolniej, przez co dłużej regenerują się. Chcąc zniwelować niekorzystne objawy, takie jak matowienie, blaknięcie naturalnego koloru, zbyt często sięgamy po inwazyjne zabiegi fryzjerskie, które na krótką metę tuszują problem, lecz w dłuższej perspektywie okazują się zabójcze dla naszych włosów. Rozjaśniacze, silne farby na bazie amoniaku, trwała ondulacja, korzystanie z suszarki, lokówki, czy prostownicy – stanowią prawdziwe tortury dla naszych włosów.

Aby zniwelować negatywne skutki starzenia się włosów oraz inwazyjnych zabiegów, którym są poddawane, należy regularnie myć głowę. Najlepiej w tym celu użyjmy szamponu regenerującego, przeznaczonego do włosów suchych i zmęczonych. Po każdym myciu warto stosować odżywkę, najlepiej z tej samej linni co szampon. Aby zintensyfikować zabiegi regeneracyjne, warto przynajmniej raz w tygodniu nałożyć na włosy specjalną maseczkę.

Silnie nawilżające zabiegi przeznaczone są dla włosów przesuszonych. Jeśli jednak, uważasz, że kondycja Twoich włosów nie wymaga tak intensywnej pielęgnacji, wówczas odżywkę nakładaj jedynie na końcówki, aby nie obciążać zbytnio włosów.

Doskonałe efekty daje także regularny masaż głowy. Obecnie dobrej jakości salony wykonują tego typu zabiegi, choćby po nałożeniu serum regenerującego, które jest zalecane dla włosów zniszczonych częstym farbowaniem i po trwałej ondulacji.

 

Komentarze  

#1 Guest 2018-11-06 08:49
Pomimo iż delikatny organiczny szampon z miodem Propolia nie jest produktem dedykowanym dla seniorów, to ich pozytywne opinie potwierdzają, że bardzo korzystnie wpływa na kondycję włosów i zmniejsza ich wypadanie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież