header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Kuracje pielęgnacyjne dla starzejących się włosów

Problemy, jakie miewają seniorzy z włosami, są wielopłaszczyznowe. Nieodpowiednia dieta i niekorzystny styl życia dodatkowo pogarszają ich stan. Czas poznać sekret zdrowych włosów.

Siwe włosy nie zawsze należą do kluczowych problemów seniorów. Często utrata naturalnej barwy jest korzystna. Szpakowaci mężczyźni są bardziej dostojni i męscy. Oczywiście przedwczesne siwienie kobiet może przyczynić się do frustracji, gdyż taki wizerunek postarza, czyli działa odwrotnie niż w przypadku płci brzydkiej. Seniorki nie powinny jednak martwić się, ponieważ na rynku dostępna jest cała paleta farb przeznaczonych do włosów siwych.

Jedną z oznak starzejących się włosów jest matowienie, które bywa także symptomem zniszczonej struktury. Dodatkowo niepokojące są rozdwojone końcówki, cieńsze i słabsze niż za młodych lat włosy. Przez lata wchodzenia w wiek senioralny zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji, której zadaniem jest spowolnienie oznak starzenia. Tocząc zaciekłą walkę ze zmarszczkami zapominamy o włosach, których stan często przecież przesądza o ogólnym wyglądzie twarzy i całej sylwetki.

Warto pamiętać także o tym, że wraz z wiekiem włosy rosną wolniej, przez co dłużej regenerują się. Chcąc zniwelować niekorzystne objawy, takie jak matowienie, blaknięcie naturalnego koloru, zbyt często sięgamy po inwazyjne zabiegi fryzjerskie, które na krótką metę tuszują problem, lecz w dłuższej perspektywie okazują się zabójcze dla naszych włosów. Rozjaśniacze, silne farby na bazie amoniaku, trwała ondulacja, korzystanie z suszarki, lokówki, czy prostownicy – stanowią prawdziwe tortury dla naszych włosów.

Aby zniwelować negatywne skutki starzenia się włosów oraz inwazyjnych zabiegów, którym są poddawane, należy regularnie myć głowę. Najlepiej w tym celu użyjmy szamponu regenerującego, przeznaczonego do włosów suchych i zmęczonych. Po każdym myciu warto stosować odżywkę, najlepiej z tej samej linni co szampon. Aby zintensyfikować zabiegi regeneracyjne, warto przynajmniej raz w tygodniu nałożyć na włosy specjalną maseczkę.

Silnie nawilżające zabiegi przeznaczone są dla włosów przesuszonych. Jeśli jednak, uważasz, że kondycja Twoich włosów nie wymaga tak intensywnej pielęgnacji, wówczas odżywkę nakładaj jedynie na końcówki, aby nie obciążać zbytnio włosów.

Doskonałe efekty daje także regularny masaż głowy. Obecnie dobrej jakości salony wykonują tego typu zabiegi, choćby po nałożeniu serum regenerującego, które jest zalecane dla włosów zniszczonych częstym farbowaniem i po trwałej ondulacji.

 

Komentarze  

#1 Guest 2018-11-06 08:49
Pomimo iż delikatny organiczny szampon z miodem Propolia nie jest produktem dedykowanym dla seniorów, to ich pozytywne opinie potwierdzają, że bardzo korzystnie wpływa na kondycję włosów i zmniejsza ich wypadanie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Kardiowerter defibrylator

  Adam SokalWszczepiany pacjentom o wysokim ryzyku nagłego zatrzymania krążenia kardiowerter-defibrylator (ICD) ostrzeże i zainterweniuje w przypadku wystąpienia groźnej dla życia arytmii komorowej. Jak działa urządzenie ratujące życie, jak przygotować się do zabiegu, czy życie po wszczepieniu wygląda inaczej – mówi dr hab. med. Adam Sokal z Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

  Dr hab. med. Adam Sokal

  Pracownia Elektrofizjologii i Stymulacji Serca Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Sekcja Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

  Panie Docencie, co to jest ICD?

  Więcej…  
 • Abonament medyczny

  Marek KubickiJak trwoga to do… innej placówki medycznej. Czego nie dają nam abonamenty? 

  94% badanych z wykupionym abonamentem medycznym lub innym ubezpieczeniem zdrowotnym i tak opłaca dodatkowe wizyty u lekarzy specjalistów – wynika z najnowszego raportu „Prywatna oraz publiczna służba zdrowia – opinie Polaków nt. jakości świadczonych usług”, zrealizowanego na zlecenie Centrum Medycznego Damiana *1. Czy opieka medyczna oparta na abonamencie to faktycznie dobry wybór, kiedy zależy nam na wizycie u specjalisty i nie chcemy długo czekać?

  Więcej…  
 • Wiosenne przeziębienie

  Rano cieszysz się słońcem za oknem, więc z radością zakładasz lżejsze ubrania, a czapkę rzucasz w kąt. Po wyjściu z domu przekonujesz się, że wcale nie grzeje tak bardzo, jak ci się wydawało i w efekcie wracasz z przeziębieniem? Wczesną wiosną to częsty scenariusz. Jak nie dać się infekcji i co robić, by nie przerodziła się w poważniejsze dolegliwości?

  Coraz dłuższe i cieplejsze dni sprawiają, że chętnie spędzamy czas na dworze i przerzucamy się na lżejsze ubrania.

  Więcej…  
 • Jak dbać o protezy zębowe?

  7 zasad pielęgnacji nie tylko dla seniorów. Protezy zębowe – częściowe lub całkowite - to najpowszechniejsza metoda rekonstrukcji braków zębowych. Jednak wielu ich użytkowników nie wie, że oba typy uzupełnień wymagają odpowiedniej troski. Oto kilka rad, które pomogą zadbać o protezę i utrzymać ją w dobrym stanie przez lata.

  1. Dbaj o higienę całej jamy ustnej, nie tylko o protezę!

  Najważniejszą zasadą dla posiadaczy protezy jest ich właściwa higiena i pielęgnacja. W przypadku protezy ruchomej należy pamiętać o tym, by codziennie, a najlepiej po każdym posiłku, dbać o jej czystość.

  Więcej…  
 • Refundacja usunięcia zaćmy

  Justyna KrowickaOd miesiąca do nawet pół roku - tyle wynosi czas oczekiwania na zwrot kosztów zabiegów usunięcia zaćmy przez NFZ, wykonywanych w ramach ustawy transgranicznej. Najszybciej pieniądze otrzymują pacjenci z terenu woj. mazowieckiego, najdłużej muszą czekać ci z woj. śląskiego.

  Polscy pacjenci, którzy nie chcą czekać na operację usunięcia zaćmy w kraju, chętnie korzystają z oferty czeskich klinik.

  Więcej…  
 • Zespół leniwego jelita

  Chcesz być fit na wiosnę, a przy tym czuć się lekko i zdrowo? Wspomóż pracę leniwych jelit! Czasami mamy wrażenie, że nasz układ pokarmowy pracuje zbyt wolno. Sprzyja temu siedzący tryb życia, brak ruchu w czasie wolnym, stres oraz nadmiar żywności wysoko przetworzonej w diecie. Jak temu zaradzić by odzyskać nową energię?

  Zespół leniwego jelita jest dolegliwością cywilizacyjną, która dotyka wielu osób. Uwarunkowana jest przede wszystkim stylem życia, jaki obecnie prowadzimy.

  Więcej…  

Aktualności seniora

Lipidogram - badanie

Lipidogram jest to badanie mające na celu określenie gospodarki tłuszczowej w organizmie. Pomaga określić ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, w tym miażdżycy.

Więcej…

Pełnomocnik dla seniora

Bywają sytuacje w życiu seniora (najczęściej spowodowane problemami zdrowotnymi, w tym niepełnosprawnością), w których potrzebuje pomocy innych osób w załatwianiu swoich spraw. W niektórych sytuacjach, zwłaszcza w załatwianiu spraw w urzędach, konieczne jest posiadanie pełnomocnika.

Więcej…

Serce Seniora

Choroby serca-test

 1. Wiek i płeć

Kobieta do menopauzy- 1 pkt

Kobieta po menopauzie – 4 pkt

Mężczyzna do 45 lat 3 pkt

Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Wyszukiwanie