Jakich leków na e-Receptę potrzebuje organizm na starość ?

halodoctor

Są pewne sprawy, których nie przeskoczymy, nie pominiemy i nie zapomnimy. A jest to fakt, że się starzejemy i wraz z wiekiem potrzeby organizmu się zwiększają. Jakich leków i witamin na e-Receptę potrzebuje organizm w podeszłym wieku?

 

Prawda, której wielu nie chce usłyszeć

Proces starzenia jest procesem, z którym wiele osób nie może się pogodzić. Jednak wcześniej, czy później przychodzi pora, że coraz bardziej odczuwamy skutki związane z wiekiem. Podczas konsultacji online na platformie medycznej haloDoctor, lekarz może wystawić e-Receptę na leki lub witaminy wzmacniające, jeśli wyniki badań potwierdzą znaczne niedobory. Jednocześnie oprócz leków, pacjenci muszą wprowadzić zmiany w nawykach, np. związanych z aktywnością, a raczej jej brakiem oraz nawyki żywieniowe, które często są nieprawidłowe. Warto też wiedzieć, że nie każda choroba, czy niedobór jest związany z wiekiem, a np. z postępującą chorobą. Dlatego przez całe życie należy wykonywać badania profilaktyczne, które na czas uchronią pacjentów przed chorobami.

Czego najczęściej brakuje?

  • Wapń, który z wiekiem ulatnia się szybciej, niż ciało go wchłania. Niedobór może powodować osteoporozę. Jednocześnie wapń wzmacnia mięśnie, nerwy, komórki i naczynia krwionośne.
  • Witamina B12 jest ważna w procesie tworzenia krwi oraz komórek nerwowych.
  • Witamina D3 jest niezbędna w procesie wchłaniania do organizmu wapnia. Jednocześnie wspomaga organizm w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, nerwów i układu odpornościowego.
  • Witamina B6 potrzebna jest do zwalczania zarazków i wytwarzania energii. Pomaga również rozwijać się mózgowi u niemowląt. Badania wykazały powiązania między wysokim poziomem B6 we krwi u seniorów, a lepszą pamięcią, ale nie poprawia ona zdolności umysłowych u osób z demencją.
  • Magnez pomaga organizmowi wytwarzać białko i kości oraz utrzymuje stabilny poziom cukru we krwi.
  • Probiotyki to tak zwane bakterie, które są dobre dla jelit. Mogą pomóc w problemach trawiennych, takich jak biegunka lub zespół jelita drażliwego, a nawet mogą chronić przed alergiami.
  • Omega-3 to kwasy tłuszczowe nazywane są „niezbędnymi”, ponieważ organizm nie jest w stanie ich wytworzyć. Są ważne dla oczu, mózgu i plemników. Mogą również pomóc chronić przed chorobami związanymi z wiekiem, takimi jak choroba Alzheimera, czy zapalenie stawów.
  • Cynk pomaga zmysłowi węchu i smaku oraz zwalcza infekcje i stany zapalne – wszystkie ważne zadania w starszych organizmach. Cynk może również chronić wzrok.
  • Selen chroni komórki przed uszkodzeniem i infekcją oraz utrzymuje prawidłową pracę tarczycy. Selen może również utrzymywać silne mięśnie i może zapobiegać chorobom związanym z wiekiem, takim jak demencja, niektóre rodzaje nowotworów i choroby tarczycy.
  • Potas pojawia się w całym organizmie, w tym: w sercu, nerkach, mięśniach i nerwach. Może również pomóc chronić przed udarem, nadciśnieniem i osteoporozą.
  • Kwas foliowy pomaga we wzroście komórek i może chronić przed udarem i niektórymi nowotworami.
  • Błonnik pomaga chronić przed udarami, pomaga regularnie wypróżniać się i obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi – duże korzyści dla osób w podeszłym wieku.

Kiedy pacjent wie, że ma niedobory?

Pierwsze oznaki pacjent ma w samopoczuciu, czuje się zmęczony, ospały, rozdrażniony. Następnie zlecona przez lekarza morfologia wskazuje dokładne niedobory. W trakcie konsultacji online na haloDoctor, lekarz dokładnie przeanalizuje wyniki badań i jeśli będzie taka konieczność, wystawi e-Receptę na leki, które umożliwią uzupełnienie niedoborów.