Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Wydarzenia w POS 4.02-10.02

POS Lodz budynek

W lutym POKOCHAJ SIEBIE !

LIRYCZNA POCZTA WALENTYNOWA - Pokochaj siebie, napisz wiersz! Niechaj w miesiącu lutym storogrecka lira zachęci wszystkich poetów do napisania wiersza miłosnego. Adresatem przyszłego utworu, uczyńcie Drodzy Seniorzy, osobę płci męskiej lub żeńskiej.

Szanowni Państwo, piszcie wiersze miłosne, które 14 lutego zostaną wywieszone na naszej specjalnej tablicy. Jeśli jednak Muza poskąpi Wam weny, to przynajmniej powiedzcie komuś w dniu Świętego Walentego – kocham, lubię, szanuję… Wiersze przyjmujemy w Sekretariacie, bez zapisów.

4 lutego /poniedziałki/ DZIENNIKI KAROLEWSKIE.

Cykl spotkań dla seniorów z pogranicza dokumentu prowadzone przez Ewę Łukasiewicz. Warstwę dokumentalną spotkań stanowić będą zebrane i opowiadane przez uczestników historie. Początkowa ich różnorodność nabierze kształtu uporządkowanych bloków tematycznych, które stanowić będą podstawę do stworzenia interaktywnej wystawy w przestrzeni filii Karolew.

Godzina: 14:00-16:00

Miejsce: Filia Karolew, Bratysławska 6a

Wstęp wolny

Obowiązują zapisy: 42 687 02 07, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

06.02/ środa/10.00 – Joga śmiechu – warsztaty dla Seniorów. 2 lutego w kalendarzu przypada Dzień Pozytywnego Myślenia, dlatego chcieliśmy zaprosić Państwa z tej okazji do udziału w zajęciach, które wywołają pozytywne emocje. Joga śmiechu to wyjątkową praktyka łącząca bezwarunkowy śmiech z oddechowymi ćwiczeniami, nie jest tu potrzebne poczucie humoru. Podczas naszego spotkania oddamy się dziecięcej radości życia, oszukamy nasz intelekt, który zachowuje się jak hamulec powstrzymujący naturalny śmiech. Dostaniemy w zamian: przecudowny środek antystresowy, wzbudzimy hormony dobrego samopoczucia – endorfiny, wzmocnimy nasz system immunologiczny, poprawimy naszą wydolność oddechową, jednocześnie dostarczając do organizmu dużą partię tlenu Wstęp bezpłatny/ Obowiązują zapisy/ Prosimy o obuwie zmienne

06.02/środa/18.00-20.00 Ości kreatywności – co blokuje Twój kreatywny potencjał?

Działanie mózgu, blokady w kreatywnym myśleniu i sposoby na ich pokonywanie.

Poleski zaprasza na kontynuację cyklu warsztatów "Uwolnij swoją kreatywność".

Na warsztaty zapraszamy już od 30.01 do 12.06 w każdą środę w godz. 18.00–20.00 :)

Cele warsztatów:

„Uwolnij swoją kreatywność" to warsztaty dla osób, które chcą:

-dowiedzieć się, jak wykorzystać właściwości umysłu, żeby myśleć bardziej kreatywnie i lepiej wykorzystywać swoje możliwości i talenty,  

- uświadomić sobie, co ich ogranicza w kreatywnym myśleniu i jak mogą te ograniczenia skutecznie pokonać,

- zrozumieć, czym jest kreatywność i jak ją w sobie rozbudzić,

- odkryć i uświadomić sobie własny twórczy potencjał oraz unikalne zdolności,

- poznać swoje własne potrzeby i marzenia w kontekście twórczości lub kreatywnej pracy,

- za pomocą metod i narzędzi coachingowych pracować nad realizacją swoich indywidualnych celów i marzeń,

- na co dzień pracować i działać z radością, poczuciem sensu i odczuwać satysfakcję.

Warsztaty dla osób dorosłych i młodzieży od 16 roku życia.

Cena: 37 zł za spotkanie od osoby.

Sposoby płatności:

Gotówką w Poleskim Ośrodku Sztuki (pon-pt godz. 8.00-16.00)

Przelewem - nr konta: 05 1160 2202 0000 0002 3834 1063

Poleski Ośrodek Sztuki w Łodzi

94-030 Łódź, ul. Krzemieniecka 2a,

Wpłata tytułem:

warsztaty z kreatywności + data warsztatów + imię i nazwisko

Zapisy:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

trener Agnieszka Janiszewska-Szczepanik: 503 995 327

trener Beata Chęcińska: 666-876-003

facebook.com/ad.astra.warsztaty

 

08.02/ piątek/ 17.00 Zabawa taneczna. Członków Klubu Seniora i mieszkańców Karolewa zapraszamy do tańca. Wstęp 12 zł/18 zł/ Obowiązują zapisy

 

09.02/sobota/15.00 - W 80 minut dookoła świata –o szesnastomiesięcznej podróży rowerem przez Azję, opowie Wiola, która w czerwcu 2016 r., wraz z Robertem, wsiadła w pociąg na Syberię, skąd (a konkretnie z Irkucka) ruszyli we dwójkę poznawać, fotografować, pedałować, rozmawiać, smakować, obserwować… po prostu chłonąć atmosferę tamtych krajów, tamtejszej kultury, spotykać ludzi, by pobyć z nimi w ich codzienności. Nie interesowało ich jeżdżenie od zabytku do zabytku ale raczej przebywanie na prowincji, dowiadywanie się np. jak wygląda szkoła w różnych krajach, jak ludzie mieszkają, pracują ,jakie mają rozrywki… Wiola opowie więc o ryżu, kawie, o różnych egzotycznych owocach,o codziennych sprawach miejscowej ludności, o swoich rowerowych problemach w drodze, o pogodzie, zakupach, jedzeniu… etc., etc. Wszystkich ciekawych życia ludzi Wschodu, zwyczajów, zapierających dech widoków oraz przyrodniczych i urbanistycznych ciekawostek, zapraszamy na prezentację zdjęć połączoną z niesamowitą opowieścią.

W ciągu 80-ciu minut odwiedzimy razem Mongolię, Chiny i Japonię! Zajrzymy też do Hongkongu i Wietnamu, wpadniemy na chwilę do Laosu, Kambodży i Tajlandii nie pominiemy również Tadżykistanu i Kirgistanu. Wstęp bezpłatny/ Obowiązują zapisy

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież