header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Wydarzenia w POS 4.02-10.02

POS Lodz budynek

W lutym POKOCHAJ SIEBIE !

LIRYCZNA POCZTA WALENTYNOWA - Pokochaj siebie, napisz wiersz! Niechaj w miesiącu lutym storogrecka lira zachęci wszystkich poetów do napisania wiersza miłosnego. Adresatem przyszłego utworu, uczyńcie Drodzy Seniorzy, osobę płci męskiej lub żeńskiej.

Szanowni Państwo, piszcie wiersze miłosne, które 14 lutego zostaną wywieszone na naszej specjalnej tablicy. Jeśli jednak Muza poskąpi Wam weny, to przynajmniej powiedzcie komuś w dniu Świętego Walentego – kocham, lubię, szanuję… Wiersze przyjmujemy w Sekretariacie, bez zapisów.

4 lutego /poniedziałki/ DZIENNIKI KAROLEWSKIE.

Cykl spotkań dla seniorów z pogranicza dokumentu prowadzone przez Ewę Łukasiewicz. Warstwę dokumentalną spotkań stanowić będą zebrane i opowiadane przez uczestników historie. Początkowa ich różnorodność nabierze kształtu uporządkowanych bloków tematycznych, które stanowić będą podstawę do stworzenia interaktywnej wystawy w przestrzeni filii Karolew.

Godzina: 14:00-16:00

Miejsce: Filia Karolew, Bratysławska 6a

Wstęp wolny

Obowiązują zapisy: 42 687 02 07, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

06.02/ środa/10.00 – Joga śmiechu – warsztaty dla Seniorów. 2 lutego w kalendarzu przypada Dzień Pozytywnego Myślenia, dlatego chcieliśmy zaprosić Państwa z tej okazji do udziału w zajęciach, które wywołają pozytywne emocje. Joga śmiechu to wyjątkową praktyka łącząca bezwarunkowy śmiech z oddechowymi ćwiczeniami, nie jest tu potrzebne poczucie humoru. Podczas naszego spotkania oddamy się dziecięcej radości życia, oszukamy nasz intelekt, który zachowuje się jak hamulec powstrzymujący naturalny śmiech. Dostaniemy w zamian: przecudowny środek antystresowy, wzbudzimy hormony dobrego samopoczucia – endorfiny, wzmocnimy nasz system immunologiczny, poprawimy naszą wydolność oddechową, jednocześnie dostarczając do organizmu dużą partię tlenu Wstęp bezpłatny/ Obowiązują zapisy/ Prosimy o obuwie zmienne

06.02/środa/18.00-20.00 Ości kreatywności – co blokuje Twój kreatywny potencjał?

Działanie mózgu, blokady w kreatywnym myśleniu i sposoby na ich pokonywanie.

Poleski zaprasza na kontynuację cyklu warsztatów "Uwolnij swoją kreatywność".

Na warsztaty zapraszamy już od 30.01 do 12.06 w każdą środę w godz. 18.00–20.00 :)

Cele warsztatów:

„Uwolnij swoją kreatywność" to warsztaty dla osób, które chcą:

-dowiedzieć się, jak wykorzystać właściwości umysłu, żeby myśleć bardziej kreatywnie i lepiej wykorzystywać swoje możliwości i talenty,  

- uświadomić sobie, co ich ogranicza w kreatywnym myśleniu i jak mogą te ograniczenia skutecznie pokonać,

- zrozumieć, czym jest kreatywność i jak ją w sobie rozbudzić,

- odkryć i uświadomić sobie własny twórczy potencjał oraz unikalne zdolności,

- poznać swoje własne potrzeby i marzenia w kontekście twórczości lub kreatywnej pracy,

- za pomocą metod i narzędzi coachingowych pracować nad realizacją swoich indywidualnych celów i marzeń,

- na co dzień pracować i działać z radością, poczuciem sensu i odczuwać satysfakcję.

Warsztaty dla osób dorosłych i młodzieży od 16 roku życia.

Cena: 37 zł za spotkanie od osoby.

Sposoby płatności:

Gotówką w Poleskim Ośrodku Sztuki (pon-pt godz. 8.00-16.00)

Przelewem - nr konta: 05 1160 2202 0000 0002 3834 1063

Poleski Ośrodek Sztuki w Łodzi

94-030 Łódź, ul. Krzemieniecka 2a,

Wpłata tytułem:

warsztaty z kreatywności + data warsztatów + imię i nazwisko

Zapisy:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

trener Agnieszka Janiszewska-Szczepanik: 503 995 327

trener Beata Chęcińska: 666-876-003

facebook.com/ad.astra.warsztaty

 

08.02/ piątek/ 17.00 Zabawa taneczna. Członków Klubu Seniora i mieszkańców Karolewa zapraszamy do tańca. Wstęp 12 zł/18 zł/ Obowiązują zapisy

 

09.02/sobota/15.00 - W 80 minut dookoła świata –o szesnastomiesięcznej podróży rowerem przez Azję, opowie Wiola, która w czerwcu 2016 r., wraz z Robertem, wsiadła w pociąg na Syberię, skąd (a konkretnie z Irkucka) ruszyli we dwójkę poznawać, fotografować, pedałować, rozmawiać, smakować, obserwować… po prostu chłonąć atmosferę tamtych krajów, tamtejszej kultury, spotykać ludzi, by pobyć z nimi w ich codzienności. Nie interesowało ich jeżdżenie od zabytku do zabytku ale raczej przebywanie na prowincji, dowiadywanie się np. jak wygląda szkoła w różnych krajach, jak ludzie mieszkają, pracują ,jakie mają rozrywki… Wiola opowie więc o ryżu, kawie, o różnych egzotycznych owocach,o codziennych sprawach miejscowej ludności, o swoich rowerowych problemach w drodze, o pogodzie, zakupach, jedzeniu… etc., etc. Wszystkich ciekawych życia ludzi Wschodu, zwyczajów, zapierających dech widoków oraz przyrodniczych i urbanistycznych ciekawostek, zapraszamy na prezentację zdjęć połączoną z niesamowitą opowieścią.

W ciągu 80-ciu minut odwiedzimy razem Mongolię, Chiny i Japonię! Zajrzymy też do Hongkongu i Wietnamu, wpadniemy na chwilę do Laosu, Kambodży i Tajlandii nie pominiemy również Tadżykistanu i Kirgistanu. Wstęp bezpłatny/ Obowiązują zapisy

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Zgrzytasz zębami w nocy?

  Zgrzytanie zębami to poważna dolegliwość, która może dotyczyć aż 10 proc. dorosłej populacji. Obolała szczęka, gorsza estetyka i kondycja zębów, ich utrata, chroniczne bóle głowy, niekorzystny wpływ na samopoczucie oraz zdrowie ogólne – to tylko niektóre z grożących konsekwencji. Jak uporać się z problemem?

  Skąd wiedzieć, że cierpisz na bruksizm?

  Bruksizm to dość powszechne zaburzenie pracy stawu skroniowo-żuchwowego, które przejawia się niekontrolowanym zgrzytaniem i zaciskaniem zębów. Występuje zarówno u dorosłych (najczęściej między 25. a 44 r.ż.), jak i dzieci.

  Więcej…  
 • Okulary przywracają młodość

  Wyraźny obraz widziany z każdej odległości to komfort, na który w pewnym wieku mało kto może sobie pozwolić. Korzystanie z kilku par okularów, które zapewnią odpowiednie widzenie od dali do bliży jest dość uciążliwe. Co można zrobić, aby doskonale widzieć niezależnie od wieku? Czy można pozbyć się często używanej po 40-stce „drugiej pary okularów do czytania” ?

  Narząd wzroku jest jednym z najważniejszych dla człowieka, bo dzięki niemu odczytujemy ogromną ilość bodźców określających otoczenie i warunkujących postrzeganie świata. Nasze oczy dostarczają nam wielu informacji o odległościach, kształtach, ruchu oraz barwach. Dobry wzrok jest niezbędny w każdej pracy zawodowej.

  Więcej…  
 • Walentynki a nasze serce

  Każdego dnia „bije” 100 tysięcy razy. Przez całe życie wielokrotnie więcej - ponad 3,5 miliarda. W godzinę toczy ponad 300 litrów krwi. Dzięki jego niezmordowanej pracy żyjemy. Serce - symbol miłości, którego - jak na ironię – większość Polaków nie kocha. Specjaliści CM Medyceusz w Walentynki radzą, jak i dlaczego trzeba dbać o serce?

  Serce wtłacza w nas życie – niemal dosłownie. Jest naszą wewnętrzną pompą, pozwalającą zamienić w płucach odtlenowaną krew z żył i tętnicami tchnąć ją natlenowaną do najdalszych zakątków ciała. Bez tego procesu nie da się żyć. Co robić zatem, aby utrzymywać serce w dobre formie?

  Więcej…  
 • Przebarwienia na skórze

  Ciemniejsze plamy na skórze to dla wielu kobiet przyczyna dyskomfortu, powodująca utratę pewności siebie. Przebarwienia na twarzy czy dekolcie, choć mogą zostać ukryte pod warstwą makijażu, nie znikają samoistnie – do tego potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja. Czym charakteryzują się te zmiany oraz jak sobie z nimi radzić, podpowiada Olga Kamińska, Training Manager marki Biologique Recherche.

  Dlaczego przebarwienia pojawiają się na naszej skórze?

  Więcej…  
 • Jak zadbać o gładkość naszych stóp?

  Gdy nasze pięty są zrogowaciałe najczęściej sięgamy po tradycyjne pumeksy, które jednak są mało praktyczne. Warto postawić na marokański pumeks Hammam, który wytwarza się z bogatej w minerały, glinki czerwonej. Dzięki wygodnej rączce, wyżłobionym rowkom, a także odpowiedniej wielkości i twardości - pozwoli cieszyć się gładkimi stopami.

  Więcej…  
 • Kolonoskopia wirtualna

  Zauważasz u siebie dolegliwości takie jak krwawienia z odbytu, utrzymującą się biegunkę, ból czy parcie na stolec? Nie lekceważ ich i nie traktuj jak wirtualnych problemów. Mogą bowiem zwiastować realną chorobę – nawet raka jelita grubego. W diagnozie może pomóc wirtualna kolonoskopia. Na czym polega to badanie i kiedy warto je wykonać?

  Co to jest wirtualna kolonoskopia i kiedy dobrze ją wykonać?

  Więcej…  

Aktualności seniora

Chroniczne zmęczenie i senność

W Polsce choruje na cukrzycę trzy miliony osób. Co powinno zaniepokoić i zmobilizować nas do sprawdzenia ryzyka zachorowania? Test do samodzielnego zmierzenia ryzyka zachorowania na cukrzycę.

Więcej…

Ból brzucha

Kłujący ból brzucha – w zależności od lokalizacji bólu i jego natężenia może sugerować wystąpienie różnych poważnych chorób; zwłaszcza, jeżeli towarzyszą mu dodatkowe objawy, takie jak gorączka czy wymioty. Co oznacza ból występujący w poniżej opisanych miejscach?

Więcej…

Badania wątrobowe

Próby wątrobowe jest to badanie z krwi, mające na celu ocenić stan wątroby. Osoby w przypadku których zachodzi podejrzenie co do nieprawidłowego funkcjonowania lub uszkodzenia tego narządu są kierowane na badania oznaczające poziom: ALAT, ALP, AspAT, GGTP, LDH, Bilirubiny całkowitej, ChE.

Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Wyszukiwanie